Spowiedź generalna – kiedy i w jakim celu? – o. Adam Wyszyński

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

o. Adam Wyszyński OP – „Spowiedź generalna – kiedy i w jakim celu?”

Wykład „Spowiedź generalna – kiedy i w jakim celu?” wygłosił 13 marca w łódzkim klasztorze oo. dominikanów o. Adam Wyszyński OP. Spotkanie było częścią całorocznego cyklu „Credo” poświęconego spowiedzi.
Wcześniejsze wykłady:
=> „Co to jest pokuta?” – Szymon Popławski OP
=> „Sakrament pojednania jako miejsce doświadczenia Bożego miłosierdzia” – Krzysztof Pałys OP
=> „Żal za grzechy – emocje i postawy” – Adam Wyszyński OP
=> Spowiedź jako sakrament uzdrowienia – Krzysztof Pałys OP
=> Problemy z sumieniem – Piotr Krysztofiak OP
=> Kierownictwo duchowe. Czy jest to potrzebne? – Szymon Popławski OP
 
obrazek => YOUCAT. Spowiedź – Praca zbiorowa – Już nie musisz bać się spowiedzi! YOUCAT wprowadzi cię w niesamowity świat spotkania z Bogiem bogatym w miłosierdzie. Przekonasz się o tym, jak ważny i potrzebny w życiu jest sakrament pokuty i pojednania. Dowiesz się, jak przygotować się do spowiedzi i co mówić w konfesjonale. Na nowo poznasz Boga, który wcale nie jest okrutnym tyranem, ale kochającym ojcem, który czeka na ciebie z otwartymi ramionami. Znajdziesz tu również liczne modlitwy i wskazówki, które pomogą ci dobrze przeżyć spowiedź oraz dodatki przygotowane dla specjalnie tych, którzy chcą wiedzieć więcej niż inni. Zacznij wszystko od nowa! Idź do spowiedzi!
obrazek => Rachunek sumienia i spowiedź – Jan Paweł II – Czym jest sakrament pojednania? Jakie są warunki dobrej spowiedzi i jak powinna wyglądać droga wewnętrznej przemiany – to motywy przewodnie rozważań Jana Pawła II w oparciu o cnoty chrześcijańskie. Książkę uzupełnia dodatek z rachunkiem sumienia inspirowanymi nauczaniem Błogosławionego….

obrazek => Rachunek sumienia dla każdego -Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – ”Chciałbym ci pomóc, dając do ręki tę małą książeczkę. Pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe. Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.….”….

obrazekKliknij => Spowiedź bez końca -Paweł Kozacki OP, Wojciech Prus OP -Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia….

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, SPOWIEDŹ, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.