Kierownictwo duchowe. Czy jest to potrzebne? – Szymon Popławski OP

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Kierownictwo duchowe. Czy jest to potrzebne? – Szymon Popławski OP

Wykład „Kierownictwo duchowe. Czy jest to potrzebne?” wygłosił 27 lutego w łódzkim klasztorze oo. dominikanów o. Szymon Popławski OP. Spotkanie było częścią całorocznego cyklu „Credo” poświęconego spowiedzi.

Wcześniejsze wykłady:
=> „Co to jest pokuta?” – Szymon Popławski OP
=> „Sakrament pojednania jako miejsce doświadczenia Bożego miłosierdzia” – Krzysztof Pałys OP
=> „Żal za grzechy – emocje i postawy” – Adam Wyszyński OP
=> Spowiedź jako sakrament uzdrowienia – Krzysztof Pałys OP
=> Problemy z sumieniem – Piotr Krysztofiak OP
 

obrazek => Kierownictwo duchowe w Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego Loyoli [audiobook] – XXXII Kurs Duchowości Ignacjańskiej poświęcony został refleksji nad kierownictwem duchowym w ujęciu św. Ignacego Loyoli: skąd czerpał inspiracje, jak praktykował je w swojej posłudze i przede wszystkim, co zaleca w książeczce Ćwiczeń duchownych. Prelegenci przedstawiają zagadnienie w oparciu o źródłowe teksty ignacjańskie. Nie brakuje tu także odwołania do inspiracji zawartych w Biblii i pismach Ojców Pustyni…..

obrazek => Kierownictwo duchowe. Dalsze etapy – Janet K. Ruffing – Pośród trosk, jakie niesie życie i wyzwań, jakie stawia przed nami wiara, wielu szuka dziś indywidualnego kierownictwa duchowego i wsparcia w postępie na drodze do Boga. Książka Janet K. Ruffing RSM to doskonała pomoc zarówno dla kierowników duchowych, jak i osób korzystających z kierownictwa, które wyszły poza początkowy etap tej drogi….

obrazek => Kierownictwo duchowe według św. Ignacego Loyoli – Wacław Królikowski SJ (red.) – Książka ta jest świetną pomocą dla tych, którzy towarzyszą innym w duchowym rozwoju. Nie tylko formalnych kierowników duchowych, ale także osób, które rozmawiają o duchowości z innymi….
obrazek => Do końca ich umiłował. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – ks. Marek Dziewiecki – Oto Ja, Bóg, tak cię kocham, że oddaję za ciebie życie. Czy coś jeszcze jestem ci winien, człowieku? Czy mogłem uczynić dla ciebie jeszcze coś więcej? Czy mogłem pokochać ciebie jeszcze bardziej?…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kapłaństwo, Katechezy dla dorosłych, o. Popławski Szymon OP, SPOWIEDŹ, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.