Spowiedź jako sakrament uzdrowienia – o. Krzysztof Pałys

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Spowiedź jako sakrament uzdrowienia – Krzysztof Pałys OP

Wykład „Spowiedź jako sakrament uzdrowienia. Czyli: jak się spowiadać, żeby nie zadręczyć siebie i księdza?” wygłosił 9 stycznia w łódzkim klasztorze oo. dominikanów o. Krzysztof Pałys OP. Spotkanie było częścią całorocznego cyklu „Credo” poświęconego spowiedzi.
Wcześniejsze wykłady:

=> „Sakrament pojednania jako miejsce doświadczenia Bożego miłosierdzia” – Krzysztof Pałys OP
=> „Co to jest pokuta?” – Szymon Popławski OP
=> „Żal za grzechy – emocje i postawy” – Adam Wyszyński OP
=> „Już się z tego spowiadałem” – o. Zdzisław Górnicki OP
=> Problemy z sumieniem – Piotr Krysztofiak OP
=> Kierownictwo duchowe. Czy jest to potrzebne? – Szymon Popławski OP
=> Spowiedź generalna – kiedy i w jakim celu? – o. Adam Wyszyński OP
=> Owoce spowiedzi – o. Piotr Krysztofiak OP

 
obrazek => Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi – Ks. Jan Kuźniar – Książka na Wieki Post! Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią i które zapewne sam chciałbyś zadać. Ostatnia część przeznaczona jest dla kapłanów…
obrazek => 7 tajemnic spowiedzi – Vinny Flynn – Każdy chrześcijanin powinien przeczytać tę książkę!Dzięki niej możesz zmienić swoje podejście do spowiedzi, możesz przestać się jej bać. Zrozumiesz prawdziwy sens i cel spowiedzi. W całkowicie nowy sposób spojrzysz na sakrament pokuty. Teraz stanie się on dla Ciebie źródłem ulgi i radości….
obrazek => Rachunek sumienia dla każdego -Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – ”Chciałbym ci pomóc, dając do ręki tę małą książeczkę. Pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe. Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.….”….

obrazekUzdrawiająca moc spowiedzi – Scott Hahn ← „Najlepsza książka o spowiedzi jaką czytałem. Prosto, konkretnie i na temat. Bez patosu, ale pobożnie. Normalnie, ale bez banalizowania i dziecinady. Tylko wielcy i dobrze wykształceni potrafią pisać prosto i zrozumiale o rzeczach trudnych i ważnych. Widać, że autor wieży i praktykuje w to, o czym pisze. SUPER!!!” – opinia czytelnika....>>zobacz więcej

obrazek => SIEDMIOPIĘTROWA GÓRA – Thomas Merton – „Siedmiopiętrowa góra” Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył…..

 

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, o. Pałys Krzysztof, SPOWIEDŹ, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Spowiedź jako sakrament uzdrowienia – o. Krzysztof Pałys

 1. baranek pisze:

  Komunia św. oczyszcza z grzechów czy akt pokuty na początku Mszy św.?

 2. Maria pisze:

  Po 30-tu latach,Pan Bóg mnie odnalazł! Ojcze! Bóg zapłać! Słowa…do spowiedzi idziesz po MIŁOSIERDZIE…one mi dały zrozumienie znaczenia tego Sakramentu.Chwała Panu!

 3. yoki66 pisze:

  wspaniała konferencja dziękuję Ojcze 😀 nie lubię się spowiadać bardzo trudno mi się zmobilizować, ale jak już pójdę , to odchodzę szczęśliwa od konfesjonału,że poszłam do spowiedzi i chociaż nie łatwo trafić na dobrą naukę, to ja cieszę się,że mogłam oczyścić swoją duszę i za to Chwała Panu!
  Szczęść Boże 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *