Wybierz rekolekcje dla siebie

Możesz też skorzystać z wyszukiwarki:

Ojciec Pio - cierpienie a miłość

Termin: 31-03-2017 - 02-04-2017. Województwo: małopolskie. Prowadzący: O. Eugeniusz Maria Lorek

Rekolekcje dla osób dorosłych w każdym wieku, które chcą dowiedzieć się na czym polega przeżywanie cierpienia, którego każdy z nas wcześniej czy później doświadczy. Św. O. Pio poznał cierpienie w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Cierpienie nie powaliło Go, ale doprowadziło do świętości. Swoim życiem, przykładem, nauką wciąż usiłuje pokazać nam, że cierpienie nie jest karą, ale oznaką umiłowania duszy człowieka przez Boga i powinniśmy umieć je przyjmować. Równocześnie wskazuje, że lęk odczuwany przed przyjęciem cierpienia jest czymś naturalnym..... .

Zobacz szczegóły

VI Męskie Rekolekcje w Rzeszowie

Termin: 04-04-2017 - 05-04-2017. Województwo: podkarpackie. Prowadzący: Michał Piekara

W czasie ''męskich rekolekcji'' chcemy odkłamać takie myślenie i pokazać mężczyznom, że nie muszą być grzecznymi chłopcami, aby odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Chcemy im udowodnić, że Kościół ich potrzebuje, nie wypierając się swojej męskiej natury.

Zobacz plakat lub Zobacz szczegóły

Wielkopostne Rekolekcje Powołaniowe

Termin: 12-04-2017 - 15-04-2017. Województwo: śląskie. Prowadzący: o. Andrzej Grad, paulin

Dlaczego rekolekcje powołaniowe są najlepszym sposobem na rozeznawanie powołania? Ponieważ, skoro Bóg jest dawcą powołania, najlepiej się właśnie Jego pytać o naszą przyszłość. Rekolekcje to czas, miejsce i ludzie – a więc wszystko co może Ci pomóc w spotkaniu z Bogiem. Jasna Góra jest szczególnym miejscem dla każdego paulina. To tu, przy Maryi, kształtowało się niejedno paulińskie (kapłańskie i brackie) powołanie. W czasie rekolekcji uczestniczyć będziemy w Triduum Paschalnym, przeżywając ten szczególny czas razem z ojcami i braćmi paulinami. Rekolekcje do niczego nie zobowiązują, a mogą się stać doskonałą pomocą dla osób szukających odpowiedzi na ważne, dotyczące ich przyszłości, pytania związane z życiowym powołaniem. Uczestnicy mieszkają w Domu Pielgrzyma, przy jasnogórskim klasztorze. Zapewniamy wyżywienie, nocleg i miejsce i czas do modlitwy. Podczas rekolekcji istnieje możliwość indywidualnej rozmowy z ojcem, bratem. Możliwość spowiedzi

Zobacz plakat lub Zobacz szczegóły

Jak zbudować osobistą relację z Bogiem na wzór św. Jana Marii Vianney'a?

Termin: 28-04-2017 - 30-04-2017. Województwo: małopolskie. Prowadzący: Ks. Tomasz Nowak

Rekolekcje dla dorosłych przeprowadzające nas przez kolejne etapy życia św. Jana Marii Vianney'a. Ksiądz Rekolekcjonista będzie nas uczył, co robić, by zbudować osobistą więź z Bogiem, jak o nią dbać na wzór św. Jana, jak tę więź utrzymać i rozwijać przez całe życie. Ksiądz Rekolekcjonista wytłumaczy, czym ta relacja jest i na czym polega. Rekolekcje prowadzone przez Ks. Tomasza Nowaka charakteryzują się wielkim spokojem przesyconym poczuciem humoru, które łagodnie ukazuje prawdy o nas samych, które często skrywamy. Ks. Tomasz Nowak jest człowiekiem nie tylko czynu, ale i głębokiej modlitwy, do której miłością zaraża swoich rekolektantów. Możliwość rozmów indywidualnych z Księdzem Rekolekcjonistą.

Zobacz szczegóły

Chcesz być szczęśliwy? Odkryj Ducha świętego!

Termin: 12-05-2017 - 14-05-2017. Województwo: małopolskie. Prowadzący: Ks. Krzysztof Guzowski

Rekolekcje dla osób pragnących spędzić czas na modlitwie indywidualnej i wspólnotowej i poznać Osobę Ducha Świętego oraz chcą nauczyć się, jak współpracować z Duchem Świętym i Jego łaską, by być w życiu człowiekiem szczęśliwym.

Zobacz szczegóły

Rekolekcje Uświęcenia ,,Paweł"

Termin: 09-06-2017 - 11-06-2017. Województwo: małopolskie. Prowadzący: ks. Jan Reczek

Charyzmatyczne Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego poprowadzi ks. Jan Reczek z pomocą świeckich zaangażowanych w grupach modlitewnych Archidiecezji Krakowskiej. Rekolekcje przeznaczone są dla osób dorosłych pragnących doświadczenia Miłosierdzia dla uzyskania pokoju serca, wolności od utrapień, wspomnień i niepokojów. Do udziału zachęcamy też małżeństwa! Uczestnicy przyjeżdżają przygotowani do pełnego udziału w Eucharystii (po spowiedzi świętej).

Zobacz plakat lub Zobacz szczegóły

Rodzinne przeżywanie wiary

Termin: 26-06-2017 - 02-07-2017. Województwo: małopolskie. Prowadzący: Iwona Piotrowska

Wakacyjne rekolekcje rodzinne to wyjątkowa okazja, aby spędzić czas razem - razem przeżywać Eucharystię, razem wsłuchiwać się w Słowa Pana, razem się bawić, razem wypoczywać, razem umacniać... Razem we wspólnocie rodzinnej, razem z innymi rodzinami... Program dzienny będzie zawierał części wspólne. Jedna część dnia będzie o charakterze rekolekcyjnym, natomiast druga część dnia do samodzielnego zagospodarowania. Będzie ją można przeznaczyć na zabawy, spacery, jazdę konną (obok jest stadnina koni), rodzinne wycieczki do Puszczy Niepołomickiej, zwiedzanie okolicznych zabytków (Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Racławice, nawet Sandomierz).

Zobacz plakat lub Zobacz szczegóły

Rekolekcje Lectio divina

Termin: 16-08-2017 - 24-08-2017. Województwo: dolnośląskie. Prowadzący: s. dr Wiesława Przybyło; ks dr Tomasz Knop

Rekolekcje LECTIO DIVINA są oparte na modlitwie słowem Bożym. Ich celem jest doprowadzenie uczestnika do osobistego spotkania z Chrystusem, który jest żywym Słowem Bożym. Podejmując rekolekcyjną drogę uczestnik staje się uczniem Jezusa, który w Niego się wpatruje i próbuje iść za Nim, by przyjąć Jego sposób życia. Rekolekcje LECTIO DIVINA nie są tylko pobożną praktyką, są uczeniem się nowego stylu życia, by coraz bardziej stawać się uczniem Jezusa, co oznacza przyjmowanie Jego sposobu życia, myślenia, Jego wrażliwości i Jego pragnień.

Zobacz szczegóły