Wierność w modlitwie – Ks. Marian Rajchel

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Ksiądz prałat Marian Rajchel (ur. w 1937 roku) jest jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu i w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Od ponad trzydziestu lat pracuje w Jarosławiu, gdzie przez dwadzieścia dwa lata był proboszczem parafii NMP Królowej Polski. Dał się tam poznać jako znakomity organizator: zainicjował wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Rozpoczął też ewangelizację przez media — zorganizował pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową „Ave Maria”. Za zasługi dla miasta Jarosławia otrzymał Złotą Odznakę oraz Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego. (źródło:opoka.org.pl)

Wierność w modlitwie – Ks. Marian Rajchel


 
Książki o modlitwie:
 
obrazek => Ogień w moim sercu. Klucz do życia pełnego miłości i modlitwy – S. Ann Shields – Czy tęsknisz za życiem przepełnionym miłością? Czy pragniesz pogłębić swoją relację z Bogiem? Czy chciałbyś wiedzieć, jak skutecznie modlić się za siebie i innych?Jeśli tak, to sięgnij po tę wyjątkową książkę s. Ann Shields. Opisuje ona tutaj, jak odpowiadać na łaskę Ducha Świętego i jakie powinny być podstawowe priorytety w naszym życiu osobistym i modlitewnym…

obrazek => SZALEŃSTWO MODLITWY – Matt Woodley -Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się… czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga?Czy chciałbyś… ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania… gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź…Poznaj 11 dróg modlitwy. Dokładnie. 11 sposobów na to, by Bóg przestał być dla Ciebie jednym z wielu, a stał się miłością Twojego życia..…

obrazek => MOC UWIELBIENIA – Merlin R. Carothers -Modlitwa uwielbienia może dokonać autentycznych cudów w Twoim życiu. Dzięki tej książce nauczysz się tak modlić…Jeśli chciałbyś przeżywać wszelkie trudności zbliżając się do Boga, a nie oddalając od Niego… Jeśli chciałbyś Mu ufać, nawet gdy jest ciężko… Jeśli chciałbyś wyleczyć się z narzekania i zacząć dostrzegać dobro nawet w sytuacjach niemal bez wyjścia……tego wszystkiego może dokonać modlitwa uwielbienia. Ogromna moc tej modlitwy dokonuje autentycznych cudów przemiany serca……
obrazek => Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? – Ks. Krzysztof Wons SDS – Zapewne pragniesz w swoim sercu głębokiej relacji z Bogiem. Powiem więcej: każdy z nas tęskni za taką relacją. Często jednak Twoje codzienne życie rozmija się z tym pragnieniem. Masz mnóstwo zajęć, zmartwień i obowiązków, nad którymi trudno jest Ci zapanować. Czujesz się nimi przytłoczony, zapracowany. Czujesz się, jakbyś był pozostawiony samemu sobie, jakby Boga przy Tobie nie było…Potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci zatrzymać się w tym zabieganiu i odnaleźć Boga. Wyobraź sobie, że masz to w zasięgu ręki… Słowo Boże!

obrazek => Ojcze nasz. Rekolekcje z Modlitwą Pańską -Pablo Dominguez Prieto – Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak powinna wyglądać Twoja modlitwa i co zrobić, by ją ożywić! Co zrobić, by przynosiła ona widoczne i prawdziwe owoce? Słowa tej modlitwy są pełne miłości i uwielbienia. Tylko czy w pełni rozumiemy każde słowo, które kierujemy do Boga w Modlitwie Pańskiej?…..

obrazek => Krótki przewodnik po modlitwie! Zeszyt ćwiczeń – S. Jeremiasza Ponikwia ZSJM, Ks. Rafał Jarosiewicz -Zawarte w niej proste myśli i rysunki odkrywające, jaka modlitwa może być, inspirują do poszukiwania osobistej metody modlitwy i mogą pomóc tym, którzy pragną jej jakość zweryfikować….…

obrazek => Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej – S. Ann Shields – to książka obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, czym tak naprawdę jest modlitwa wstawiennicza i jak się do niej porządnie przygotować. Autorka poprowadzi Cię przez trudności modlitwy wstawienniczej. Poprzez fascynujące przykłady z życia pokaże Ci, jak radzić sobie z ożywianiem wiary….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, KONFERENCJE O MODLITWIE, Ks. Rajchel Marian, Rekolekcje o modlitwie, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.