Kto wychowa twoje dziecko? – o. Adam Wyszyński OP

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Wykłady odbywają się w ramach mającego już kilkuletnią tradycję cyklu „Credo”. Jak mówi o. Paweł Gużyński, przeor klasztoru, będą odpowiadać na pytanie „”jak to robić, żeby nasze dzieci nie nabawiły się alergii wobec religii, chodzenia do kościoła i modlitwy”. „Jak mądrze, szanując dziecko, mówić o Bogu, ale przede wszystkim dawać szansę na to, żeby Bóg mógł się dziecku objawić” – podkreśla dominikanin z Łodzi. Według kaznodziejów „nie da się dziecka nauczyć wiary, jak uczymy go siadania na nocniku”. „Z wiarą, Bogiem i religią oswaja się w zupełnie inny sposób niż podsuwają nam pomysły zaczerpnięte z psychologii rozwojowej dziecka. One nie są nieważne i niepotrzebne, ale wiary uczy się inaczej” – podkreśla o. Gużyński.

„Kto wychowa twoje dziecko?” – Adam Wyszyński OP

„Kto wychowa twoje dziecko?” to temat drugiego wykładu w ramach cyklu Credo. O wychowaniu religijnym. 16 października kwestią pracy z najmłodszymi zajął się o. Adam Wyszyński OP

 
Kolejne wykłady:

=> Aniołek, Bozia, paciorek, czy religijna inicjacja – o. Paweł Gużyński OP

=> Kto wychowa twoje dziecko?” – Adam Wyszyński OP

=> „Rodzice nie rozdrażniajcie dzieci” – o. Piotr Krysztofiak OP

=> „Moja nieświęta rodzina” – o. Tomasz Nowak OP

=> „Gdy moje dziecko traci wiarę” – o. Szymon Popławski OP

=> Święty wychowawca – o. Marek Krysztopik OP

=> „Rodzice dorosłych dzieci” – o. Zdzisław Górnicki OP

=> „Słowa uczą, rytuały i symbole wychowują” – Paweł Gużyński OP

=> ”Dzieci słuchają – Siła duchowa słów” – Piotr Krysztofiak OP

=> „Mission impossible – rodzice chrzestni” – Szymon Popławski OP

=> „Niechciane dzieci, niechciani rodzice” – Tomasz Nowak OP
 

obrazek => Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości – Monika i Marcin Gajdowie – Dzięki lekturze tej książki dowiesz się: co robić, by Twoje dziecko Cię słuchało, jak stawiać granice, ale w takim wymiarze, by Twoje dziecko miało wolność,co robić, by Twoje dziecko przestrzegało zasad, kiedy być przyjacielem, a kiedy przewodnikiem dla swoich dzieci, jak przekazywać dzieciom katolickie wartości i jak być ich przewodnikiem w wierze….

obrazek =>  OD URWISA DO BOHATERA – Ks. Marek Dziewiecki Niniejsza książką ukazuje podstawy wychowania chłopców oparte na biblijnej wizji człowieka oraz słowach i czynach Jezusa Chrystusa. Sięgnij po tę książkę i stań się błogosławionym rodzicem!….…
obrazek => ŚWIĘTE RODZICIELSTWO – Gary Thomas – Książka, która zmienia punkt widzenia o sto osiemdziesiąt stopni i pokazuje, w jaki sposób Bóg posługuje się dziećmi, by kształtować charakter i duchowość rodziców. Docenisz potencjał świętości w relacji łączącej cię z dzieckiem i dowiesz się, jak rozwijać się duchowo przez wypełnianie powołania do bycia rodzicem….

obrazek => Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca -Kevin Leman – „Jest to ta jedna z książek, którą warto mieć i powracać do niej. Mam syna i przeczytanie tej książki pozwoliło mi na zrozumieniu wielu aspektów o których wcześniej nie pomyślałabym. Każda mama powinna ją przeczytać. Ja poleciłam już swoim znajomym” – opinia czytelniczki.…..

obrazek =>  Autorytet ojca w rodzinie -Ks. Stanisław Orzechowski – „Autorzy książki prostym językiem wyjaśniają jaką rolę w życiu rodziny odgrywa ojciec, oraz jaki udział w budowaniu autorytetu mężczyzny ma kobieta. Książkę czyta się szybko, a barwne i liczne przykłady z życia ks. Orzechowskiego ożywiają tekst. Poręczny format sprawia, że można zabrać książkę do autobusu, pociągu czy na plażę 🙂 Polecam gorąco wszystkim pragnącym budować prawidłowe relacje w rodzinie” – opinia czytelnika…..
obrazek => Kochać i wymagać -ks. Marek Dziewiecki – Książka ks. Marka Dziewieckiego pomoże Ci zrozumieć, co jest naprawdę ważne w wychowaniu. Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie wpływać na młodego człowieka, by właściwie obrał swoją życiową drogę. Poznasz techniki, jak fascynować młodych ludzi swoją postawą, by zachęcić ich do działania..…

obrazek => Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły – Adele Faber, Elaine Mazlish – Ta książka pomogła już milionom rodzin na świecie! Czy Ty również, jak większość rodziców, masz problemy w porozumieniu się ze swoim dzieckiem? Może nawet masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko żyje w całkiem innym świecie… Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by czuło się wysłuchane, by czuło, że interesujesz się jego problemami… a jednocześnie chcesz, by wreszcie zaczęło się Ciebie słuchać – przeczytaj tę książkę.……

obrazek => Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach – Ks. Piotr Pawlukiewicz – „Książka ks. Pawlukiewicza adresowana jest do rodzin, którzy pragną wychować swoje pociechy na ludzi mądrych, otwartych na Boże miłosierdzie, pokazuje jak zrozumieć niektóre dla nas trudne wybory naszych starszych pociech. Jest zawarty w tej książce aspekt bardziej psychologiczny, mówiący że czym skorupka za młodu nasiąknie tym… . Świetna książka, prosto napisana świetnie dociera do słuchacza czy czytelnika. Polecam” – opinia czytelnika….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Macierzyństwo, Ojcostwo, Wiara, życie, Wychowanie dzieci i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.