Grzechy wróżbiarstwa, magii i okultyzmu…

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Modlitwa
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza bardzo wyraźnie:

Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności.
Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów.
Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka (KKK 2116-2117).

 

Wróżbiarstwo – jawne wykroczenie pierwszemu przykazaniu


 
Program ma na celu ukazanie wróżbiarstwa w kontekście jawnego wykroczenia przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu (Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!). W dzisiejszych czasach, gdy horoskopy są czymś zwyczajnym, w mniemaniu wielu praktykujących katolików chodzenie do wróżki nie jest niczym zdrożnym, a noszenie amuletów czy wieszanie dzwoneczków w domach (na rzekome szczęście) nikogo nie dziwi. Tej rzeczywistości przeciwstawia się Pismo Święte. Będzie to próba nakreślenia rangi problemu, lekceważenia wróżbiarstwa i traktowania tego procederu z przymrużeniem oka. (tvp.pl/religia)

 

Dlaczego nie chodzę do wróżki – Ks.Bogusław Jaworowski MSF


 

Konferencja ks Andrzeja Zwolińskiego
„Wróżbiarstwo, chiromancja, ezoteryka „


 

O. A. Posacki: Grzechy wróżbiarstwa, magii i okultyzmu


Konferencja wygłoszona podczas sympozjum Magia – cała prawda, które odbyło się w Żywcu, 12 listopada A. D. 2011.

 

Wróżbiarstwo i inne praktyki okultystyczne miejscem działania zła – o. Remigiusz Trocki

 

Ks. Andrzej Trojanowski TCHr – Wróżbiarstwo, amulety – i co dalej


 

  => Jak uwolnić się od złego ducha?- Ks. Mirosłw Nowosielski – Książka poświęcona trudnościom, jakie rodzą się w wyniku doświadczenia mocy złego ducha. Wiele osób naraża się na takie niebezpieczeństwa, lekceważąco podchodząc do rozmaitych praktyk okultystycznych i z dziedziny magii. Autor zwraca uwagę na zagrożenia. Wskazuje też, jak pomóc osobom dotkniętym przez zniewolenie…
=> Wywoływanie duchów – ks. Andrzej Zwoliński – Czym jest wywoływanie duchów? Do czego może prowadzić udział w seansach spirytystycznych? Wywoływanie duchów – zabawa, zaspokojenie ciekawości czy igranie z ogniem?

 
„Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia. Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł. I w tejże chwili wyszedł.”
(Dz 16,16-18 BT)
 
 

 
 
obrazekkliknij => Największy z cudów (książka + DVD) – Największy z cudów” to porywający, pełnometrażowy film animowany o cudzie, jakim jest Msza Święta. Pasjonująca historia! „Największy z cudów” po mistrzowsku ukazuje niewidoczne aspekty wiary katolickiej. Dzięki swoim aniołom, bohaterowie zaczynają rozumieć słowa papieża Benedykta XVI o Eucharystii: „Tu dzieje się coś wyjątkowego. On tu jest. Ten, przed którym padamy na kolana…..
 

 
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Filmiki ewangelizacyjne, Ks. Jaworowski Bogusław, ks. Posacki Aleksander, Programy telewizyjne, Świadectwa video, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.