Okultyzm we współczesnej kulturze masowej – ks. prof. Aleksander Posacki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Ks. prof. hab. Aleksander Posacki „Okultyzm we współczesnej kulturze masowej”

Okultyzm we współczesnej kulturze masowej – ks. prof. Aleksander Posacki
słowo wstępne wygłosiła: Monika Walczak
Sympozjum: Magia – cała prawda
Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Sopocie
27.10.2012
Tv Trwam 2013
 

=> Niebezpieczeństwa okultyzmu – ks. Aleksander Posacki SJKsiążka jest zapisem bardzo popularnych audycji Radia Watykańskiego. Autor na podstawie Pisma Świętego i nauczania Kościoła ukazuje zasadnicze różnice między wiarą chrześcijańską a okultyzmem. Książka prowokuje do myślenia, ponieważ zawarte w niej treści są i przeżyte, i przecierpiane przez Autora. Wyrażone nie tylko umysłem, ale i sercem, osadzone w wieloletnim doświadczeniu egzystencjalnym chrześcijańskiej wiary i duszpasterskiej praktyki są poparte wieloletnim doświadczeniem….

 

Ks. prof. hab. Aleksander Posacki „Okultyzm a kultura masowa”

=> Sekty – zagrożeniem i wyzwaniem – ks. Aleksander Posacki SJCzytelnik znajdzie tu konkretne odpowiedzi, które pogłębią wiedzę na poruszane w niej tematy. Można też skorzystać z porad biur, organizacji i osób, których adresy zamieszczone są na końcu książki….

 
Ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki SJ (ur. 1957) – jezuita, teolog katolicki, filozof, wykładowca akademicki – doktor habilitowany teologii (KUL – Lublin), doktor filozofii (Uniwersytet Gregoriański – Rzym).
Specjalista w zakresie teologii duchowości (habilitacja), znawca demonologii (teologia rozeznawania duchowego i walki duchowej), ale też historii filozofii.
Badacz, ekspert i wykładowca w szerokim obszarze tematycznym historii duchowości i historii mistyki (mistyka filozoficzna i teologiczna, chrześcijańska i niechrześcijańska, katolicka – ortodoksyjna i heterodoksyjna, prawosławna i protestancka), w tym także gnozy i neognozy (teozofia, antropozofia, jungizm, New Age i Next Age), neopogaństwa i satanizmu, paramistyki i pseudomistyki, parapsychologii i psychotroniki, psychologii duchowości i psychologii transpersonalnej, „nowej duchowości” i duchowości „alternatywnej”, nowych ruchów religijnych i sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.
Pracownik naukowy w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie (Kierownik Katedry Historii Filozofii), wykładowca na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL – Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Członek zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.
Publicysta, rekolekcjonista, duszpasterz. (aleksanderposacki.pl)
Książki ks.prof.dr hab. Aleksandra Posackiego: → Egzorcyzmy, opętanie, demony, → Sekty – zagrożeniem i wyzwaniem, → Psychologia i New Age, → Okultyzm, magia, demonologia, → Encyklopedia zagrożeń duchowych, → Niebezpieczeństwa okultyzmu, → Neospirytyzm i pseudopsychologie, → Jak przeciwstawiać się złu. Demonologia na dzisiejsze czasy, → Ezoteryzm i okultyzm, → Kuszenie dotyczy każdego.

 

=> Ezoteryzm i okultyzm -ks. Aleksander Posacki SJKsiążka dotyczy aspektów filozoficzno-teologicznych ezoteryzmu i okultyzmu na świecie, ukazuje od strony merytorycznej dokładnie i wielowymiarowo owe „redefinicje” chrześcijańskiej wizji świata, jakie Autor odkrywa w bezmiarze różnych koncepcji i praktyk ezoterycznych i okultystycznych. Dziś bowiem ezoteryzm i okultyzm przestały być strawą dla nielicznych „wtajemniczonych” i stały się czymś w rodzaju „duchowego hamburgera” dla masowego – najczęściej nieuważnego i bezrefleksyjnego – odbiorcy. Dzieje się tak, ponieważ są popularyzowane za pomocą praktycznie wszystkich rodzajów mediów kultury masowej czy popkultury, z użyciem potężnych mechanizmów komercyjnych i środków finansowych. Dlatego także z tej racji wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, w jakie obszary intelektualne i duchowe są wprowadzani, nie zawsze dobrowolnie i w wyniku swojego świadomego wyboru – tym bardziej, że manipulacji językowej często towarzyszy również psychomanipulacja….

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.