Lekcje religii dla dorosłych – Wierzę w Boga

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Lekcje religii dla dorosłych

Playlista z 9 filmikami, aby przejść do kolejnego odcinka kliknij na strzałkę >| na dolnym pasku filmu lub poczekaj aż filmik sam się przełączy.
 
Fragmenty lekcji religii dla dorosłych które prowadzili: o. Janusz Pyda OP, O. Wojciech Surówka, o. Damian Mrugalski OP, o. Paweł Klimczak OP.
 

obrazek => Katechizm Kościoła Katolickiego – Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła. Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki.….
obrazek => Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego  – Masz problemy ze zrozumieniem nauki Kościoła? Chcesz wiedzieć, skąd się wywodzą prawdy głoszone przez Kościół? Papież Jan Paweł II pragnął syntezy wiary katolickiej. Chciał, by wiara przestawała być dla ludzi tajemnicą i stała się bardziej zrozumiała. Kompendium zostało przygotowane przez Komisję Kongregacji do spraw Doktryny Wiary pod przewodnictwem kardynała Ratzingera, a zrealizowane przez papieża Benedykta XVI, który dopełnił dzieła swojego poprzednika. Jeśli chcesz lepiej poznać tajemnice wiary chrześcijańskiej i zgłębić swoją wiedzę o Kościele, sięgnij po tę książkę. Jej lektura dostarczy Ci wielu trafnych odpowiedzi na pytania związane ze rozumieniem wiary..….
obrazek => Katechizm Kościoła Katolickiego – Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco.YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Posługując się językiem młodzieży, porusza wszystkie ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej. Wyjaśnia także wiele spraw nurtujących dziś młode pokolenie. Ponadto zawiera interesującą dla młodego czytelnika szatę graficzną, liczne ilustracje i zdjęcia oraz indeks tematyczny. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna oraz poręczny format sprawiają, że katechizm YOUCAT będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary. Daj się ponieść Bogu!….
obrazek => Mini katechizm dorosłych. 42 listy o wierze – Ks. Edward Staniek – Zawarta w tej książce korespondencja między kapłanem a młodym studentem, jest wymianą myśli, uczuć, przekonań, a nade wszystko poszukiwaniem mocnego oparcia w tym, co stanowi istotę wiary.Dla każdego, kto ma wątpliwości lub pragnie zgłębiać swoją wiarę, książka ta będzie doskonałym przewodnikiem, minikatechizmem. Zawiera ona najważniejsze prawdy chrześcijańskiej nauki. Z pewnością stanie się dobrą lekturą dla młodych i dorosłych czytelników..….

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ewangelizacja, Katechezy dla dorosłych, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.