Niewygodna Ewangelia – s. M. Chmielewska i s. A. Bałchan

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Niewygodna Ewangelia – M. Chmielewska


 
S. Chmielewska Zajmuje się ludźmi, którym się w życiu nie powiodło – ubogimi, samotnymi matkami, alkoholikami i ludźmi po długich wyrokach. Pokazuje w ten sposób na czym polega prawdziwa troska o człowieka, oparta na wskazaniach biblijnych.

=> Nie upadaj na duchu! List do córki marnotrawnej – Pierre Descouvemont – Książka napisana jest w formie listu do trzydziestoletniej kobiety, która przez długi czas była niewolnicą swej zmysłowości. List ten adresowany jest do wszystkich zniechęconych córek marnotrawnych. Autor daje proste rady, które mogą pomóc wyjść z zaklętego kręgu zniechęcenia i winy. Ukazuje radość dziecka, które powróciło do ojca. Odwołuje się do tekstów biblijnych i do wielkiej tradycji chrześcijańskiej….

 

Niewygodna Ewangelia, czyli kobieta nie jest grzechem… – S. Anna Bałchan


 
Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej od ponad dziesięciu lat pracuje z kobietami prostytuującymi się niosąc im pomoc terapeutyczną i duchową. Pomaga również ofiarom handlu ludźmi oraz przemocy domowej. W 2002 roku założyła w Katowicach Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom. Organizacja zajmuje się wspieraniem kobiet pragnących porzucić prostytucję i zagrożonych nią. Podczas spotkania, w ramach Katechezy Audowizualnej odbywającej się w Klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie, dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy terapeutycznej z prostytutkami. Podkreślała, że nie można ich oceniać dopóki nie pozna się motywów, które popchnęły je do tego procederu.

=> Prostytutka idzie do nieba – Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – Ile razy pomyślałeś sobie, że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym życiem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba? Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”…..
=> Pokochaj siebie. 101 medytacji dla kobiet [audiobook] -Virginia Ann Froehle – W „Pokochaj siebie” Virginia Froehle zachęca kobiety do zastanowienia się nad najbardziej podstawową prawdą chrześcijańską: miłością Boga do nas i wezwaniem nas przez Boga do kochania siebie samych. Tych 101 rozważań ma pomóc nam wzrastać w kochaniu siebie, tak jak kocha nas Jezus.Rozważania dadzą nam chwilę wyciszenia wśród wielu obowiązków dnia i przypomną o stałej, wspierającej nas miłości Boga. Virginia Froehle napisała wiele książek i artykułów na temat modlitwy i doświadczania Boga. Inspiracją do tych medytacji była jej praca z kobietami, jako osoby prowadzącej rekolekcje oraz udzielającej porad duchowych….
=> Kobieta boska tajemnica -O. Joachim Badeni, Judyta Syrek – Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym? Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna….
=> Kłamstwa, w które wierzą kobiety – Nancy Leigh DeMoss – Zobacz, jak odzyskać wolność i cieszyć się obfitym życiem w łasce Boga! Możesz cieszyć się życiem każdego dnia! Co powiesz na taki obraz? Wstajesz rano i z radością otwierasz oczy. Słońce świeci i napełnia Cię nową energią i siłą. Czujesz, że możesz działać, że uśmiechem możesz zawojować świat. Jesteś kochana, miła, urzekająca. Wypełnia Cię radość i poczucie spełnienia. Czujesz się bezpiecznie i wiesz, że możesz góry przenosić. Czy takie życie nie jest piękne i pełne radości?
Dlaczego zatem tak często masz ochotę krzyczeć i płakać? Uwolnij się z sideł kłamstwa!
Możesz nauczyć się rozpoznawać kłamstwa i nazywać je „po imieniu”. Możesz je zdemaskować i zastąpić Bożą prawdą. A wtedy całkowicie odmienisz swoje życie!

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Duchowość Kobiety, Katechezy dla dorosłych, Konferencje dla Kobiet - video, s. Bałchan Anna, Świadectwa video, Uzależnienia, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.