Co sprawia, że w Polsce wciąż potrzeba więcej egzorcystów?

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Miesięcznik Egzorcysta – konferencja prasowa


 
Co sprawia, że w Polsce wciąż potrzeba więcej egzorcystów?
Premiera pierwszego numeru Miesięcznika Egzorcysta
Centrum Prasowe PAP, 10 września 2012
 
W konferencji udział wzięli:

– ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej, członek Rady Programowej Miesięcznika Egzorcysta
– o. Aleksander Posacki SJ, demonolog, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, przewodniczący Rady Programowej Miesięcznika Egzorcysta
Artur Winiarczyk, redaktor naczelny Miesięcznik Egzorcysta
Piotr Wojcieszek, Prezes Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego, wydawca Miesięcznika Egzorcysta

Spotkanie poprowadził Grzegorz Górny, reporter, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny.

 

obrazek=> Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami -ks. Andrzej Grefkowicz, ks. Marian Piątkowski, ks. Sławomir Sosnowski – – Książka jest jedną z najlepszych pozycji odsłaniających duchowe problemy wiernych i codzienną pracę polskich egzorcystów. Praktyczny wymiar książki zwiększa aneks zawierający modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła, a także aktualne dane adresowe egzorcystów z wszystkich polskich diecezji…

 

O MIESIĘCZNIKU

„Kilka lat temu na ekranach polskich kin pojawił się film zatytułowany „Twister”. W spektakularny i dramatyczny sposób obrazował skutki działania czegoś, co istnieje, choć tego nie widać – ruchu powietrza, a dokładniej mówiąc – tornada. Kiedy zarzucono twórcom tej produkcji, że przecieżnie może być aż tak strasznie, odpowiedzieli, że rzeczywiście nie pokazali pełnego obrazu tragedii, bo wtedy nikt by im nie uwierzył. W rzeczywistości bowiem jest dużo gorzej.

Kiedy blisko dwa lata temu rozpoczęliśmy przygotowania do wydania pisma „Miesięcznik Egzorcysta”, zmagaliśmy się z tym samym problemem. Jak mówić o rzeczywistości, której nie widać, a której skutki oddziaływania są straszne i często bywają niezwykle spektakularne.

Konsultowaliśmy nasze wątpliwości z wybitnymi znawcami zagadnienia, profesorami z różnych uczelni. Poprosiliśmy o pomoc biskupów, księży egzorcystów, demonologów i ludzi, którzy w sposób praktyczny doświadczyli działania zła osobowego. To oni przekonywali nas, że nie wolno dłużej czekać. Czas, w którym żyjemy, to istne tornado okultyzmu, ezoteryzmu, wróżbiarstwa, magii, bioenergoterapii i wielu innych zjawisk, które wsysają ludzi – czasami przez niezdrową fascynację złem i podchodzenie zbyt blisko, a czasem ze względu na zwykłą nieświadomość obcowania z niszczycielską siłą.

Pismo nasze ma pełnić funkcję uświadamiającą i profilaktyczną. Szatan bowiem „nie jest straszny dlatego, że straszy i wzbudza w nas dygot, ale dlatego, że potrafi kłamać, zwodzić i nakłaniać nas do działania wbrew naszemu dobru w wymiarze doczesnym i wiecznym”
– jak ostrzega ks. Aleksander Posacki.

Historie, które za chwilę Państwo przeczytacie, wydarzyły się naprawdę. A z rzeczywistością, którą one opisują, jest podobnie jak z „Twisterem” – może być dużo gorzej. Szatan istnieje. Jednak to nie on, lecz Chrystus jest fascynujący.”
 
ARTUR WINIARCZYK Redaktor Naczelny
 

_____________________________________________

 
Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji
i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu
 
Piszemy o zagrożeniach i pokazujemy sposoby, jak się przed nimi ustrzec

Olbrzymia większość bezbronnych dzieci wprowadzana jest w świat magii bez świadomości zagrożenia u ich rodziców. Chroń je razem z nami.

Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z usług wróżek. Pomóż nam dotrzeć do nich i ostrzec przed niebezpieczeństwem, jakie im grozi.
 
Pismo zostało zaprezentowane w dniach 14 lutego 2012 r. na Konferencji Księży Egzorcystów
w Niepokalanowie i spotkało się z bardzo przychylnym przyjęciem
 

_____________________________________________

 
„Przygotowane bardzo rzetelnie i z ogromną odpowiedzialnością. Na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Z niecierpliwością czekam na pierwszy numer. To pismo będzie ratować dusze. Szczerze polecam.” – Ks. dr hab. Aleksander Posacki SJ
 
„Jako egzorcysta bardzo czekam na pismo, które będzie mądrze i kompetentnie informować ludzi o zagrożeniach duchowych, o walce duchowej, która ciągle się toczy. Redakcji życzę, by przy tej pracy „głowę miała w niebie”, a nogami chodziła twardo po ziemi. Wszystkich, którzy doświadczyli zniewolenia duchowego, proszę, piszcie o swoich przeżyciach, żeby przestrzegać innych.” – Ks. prałat Andrzej Grefkowicz
 
„Egzorcysta” to miesięcznik dla tych, którzy na serio traktują słowa Jana Pawła II, że toczy się dziś bój o duszę tego świata między siłami dobra i zła. To pismo, które pokazuje, że linia frontu w tej walce na śmierć i życie przechodzi zarówno przez świat polityki, kultury czy biznesu, jak i przez wnętrze każdego z nas. – Grzegorz Górny
 

Więcej o miesięczniku: www.miesiecznikegzorcysta.pl

 

=>> Egzorcyzmy, opętanie, demony -ks. Aleksander Posacki SJ-„Ojciec Aleksander Posacki SJ wskazuje na różne formy obecności kultu Zła we współczesnej kulturze, rozrywce, a nawet nauce. Jego rzetelna, zdyscyplinowana analiza nie budzi wątpliwości, rozświetlając wiele zakamarków mrocznej duszy współczesnego człowieka.” -ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński

 

=> Egzorcyści i modlitwa o uwolnienie – adresy, kontakt

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ks. Grefkowicz Andrzej, ks. Posacki Aleksander, Programy telewizyjne, Wiara, życie, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.