Syndrom postaborcyjny – świadectwa

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Syndrom postaborcyjny

 
Film dokumentalny oparty o świadectwa osób dotkniętych syndromem postaborcyjnym.

 

Przejmująca wypowiedź o aborcji Andrei Bocellego


Dla dodania odwagi tym wszystkim matkom, które z różnych powodów wahają się czy urodzić dziecko.
 

Konsekwencje aborcji. Czy w ogóle istnieje tzw. bezpieczna aborcja?

Żadna aborcja nie jest bezpieczne dla zdrowia kobiety. Na podstawie danych uzyskanych w krajach, gdzie aborcja jest legalna stworzono listę potencjalnych konsekwencji aborcji dla zdrowia kobiety.
Dzielą się one na:
– wczesne powikłania po aborcji (komplikacja wymagająca interwencji chirurgicznej, krwotok z następową transfuzją, zakażenie, zatrzymanie serca, wstrząs toksyczny, drgawki lub omdlenia, śmierć),
– powikłania późne ujawniają się w kilka dni lub tygodni po aborcji, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety, a nawet, leczone nieodpowiednio lub wcale, mogą być bezpośrednią przyczyną śmierci (infekcje w macicy lub w jajowodach, zapalenie otrzewnej miednicy, zakrzepy),
– odległe powikłania poaborcyjne, które pojawiają się i są szczególnie odczuwalne w kilka lat po zabiegu (komplikacje podczas kolejnych ciąży – poronienia i przedwczesne porody, niewydolność szyjki macicy, ciąże pozamaciczne, łożysko przodujące, konflikt serologiczny, niepłodność, rak piersi).

Aborcja niesie za sobą konsekwencje dla zdrowia kobiety nie tylko na poziomie somatycznym ale przede wszystkim na poziomie psychiki. Najbardziej niebezpieczne są oczywiście wyżej opisane wczesne powikłania po zabiegu aborcji. Jednak patrząc długofalowo na pierwszy plan wysuwa się syndrom poaborcyjny, który niszczy życie niedoszłej matki, a przez jej depresję wpływa i na innych członków społeczeństwa.
 
Syndrom poaborcyjny. Czy aborcja ma konsekwencje dla psychiki kobiety?

Dwa rodzaje zaburzeń, które mogą wystąpić po przerwaniu ciąży to:
I. rozpacz – występuje w ostrej formie u ok. 15 proc. kobiet, ale jej objawy można stwierdzić u około 30 proc. Ta świadomie przeżywana rozpacz po śmierci dziecka trwa na ogół około roku. Bardzo często kobiety w tym okresie przeżywają pragnienie wynagrodzenia popełnionego zła;
II. syndrom postaborcyjny – jego przyczyny związane są z gwałtownym przerwaniem przemian zachodzących w organizmie matki od momentu poczęcia dziecka. Jest to zaburzenie psychiczne powracające w czasie, u którego podłoża leżą odsunięte na dalszy plan reakcje emocjonalne oraz ból fizyczny i psychiczny. Syndrom poaborcyjny zaczyna się kilka lat po zabiegu, najczęściej jednak w okresie klimakterium, może go wywołać urodzenie następnego dziecka lub niemożność jego urodzenia. Kliniczny obraz tego syndromu objawia się dużym niepokojem, bez uświadomienia sobie przyczyny, niezadowoleniem z życia bez obiektywnych przyczyn, brakiem sensu życia, poczuciem beznadziejności, depresją. Często występują zaburzenia relacji z najbliższymi, niechęć do współżycia seksualnego. Mogą wystąpić także bardzo silne lęki, koszmary senne, kobieta może słyszeć głosy nienarodzonych dzieci. Często zespół ten – podobnie jak inne zaburzenia psychiczne – wraca i o ile kobieta nie podda się terapii, zaburzenie to powraca aż do śmierci” – dr hab. Maria Ryś.
 
Syndrom poaborcyjny. Czy i gdzie można leczyć ból psychiczny po aborcji?

Od 1993 roku jest realizowany w Polsce program terapeutyczny „Żywa Nadzieja” opracowany przez dr. Philipa Ney&c2;a i dr Marię Peeters Ney. Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa za pośrednictwem oddziału w Rybniku zajmuje się organizowaniem szkoleń dla osób zainteresowanych udzielaniem pomocy psychologicznej ofiarom aborcji. Koordynatorami programu są Magdalena i Andrzej Winklerowie.

źródło: www.pro-life.pl

” Każdy, kto dokonał aborcji lub przyczynił się do niej, potrzebuje uzdrowienia
zarówno w sferze duchowej, jak i psychofizycznej.

Jest to możliwe tylko przez całkowite przylgnięcie do Chrystusa
i pełne ufności zanurzenie się w Jego nieskończonym miłosierdziu.

W sakramencie pokuty, ze szczerym żalem i postanowieniem poprawy,
wyznaj Jezusowi wszystkie swoje grzechy, a gdy przyjmiesz Go w Komunii św.,
poproś o pojednanie się z zabitym dzieckiem, abyś mogła (mógł)
w duchu przytulić je do siebie.

Poproś, Pana Jezusa, aby powiedział ci, jakiej płci jest dziecko.
Nadaj mu wtedy imię i poproś je, aby wybaczyło ci aborcję.
Przyjmij przebaczenie od Jezusa i od dziecka.

Skoro Bóg i dziecko ci przebaczyli, teraz i ty przebacz sobie.

Powiedz dziecku, że je kochasz i że będziesz starał(a) się z wielką gorliwością codziennie modlić,
przystępować do sakramentów i żyć zgodnie z Ewangelią, aby jak najlepiej przygotować się na
spotkanie z Bogiem w chwili śmierci, tak byście mogli się w pełni cieszyć z przebywania razem
w niebie.

Jeżeli te wszystkie kroki prowadzące do uzdrowienia zostaną włączone w sakrament pokuty
i Eucharystię odprawianą w intencji rodziców i dziecka, z całą pewnością Chrystus dokona
całkowitego uzdrowienia wszystkich, którzy cierpią z powodu syndromu postaborcyjnego.”

źródło: „Miłujcie Się!”

 

REKOLEKCJE DLA OSÓB PO ABORCJI – „Aborcja: kobieta, mężczyzna, dziecko”

 
„Od wielu lat jesteś w depresji. Właściwie zaczęła się ona zaraz po dokonaniu aborcji. Podobnie jak rozpad Twojego związku z ojcem nienarodzonego dziecka. Od tamtego dnia nieustannie starasz się zagłuszyć trawiący Cię od środka ból. Każdego dnia wyglądasz Bożej kary. Jesteś pewna, że za tak potworny czyn Bóg ukaże Twoje dzieci kalectwem, chorobą, śmiercią. Spowiadałaś się z tego już nieskończoną liczbę razy i nadal czujesz się winna. Masz nerwicę. Nie wiesz jak kochać dzieci skoro zabiłaś tamto dziecko. Nie masz już sił. Od tamtego strasznego dnia upłynęły lata, a ból i cierpienie nie mijają, nie maleją. Jak żyć po aborcji? Jak odnaleźć poczucie, że jesteś dobrą matką i żoną?
 
Rekolekcje prowadzą:
Ksiądz i psycholog.
 
Program:
Spotkanie będzie się opierało na częściach: wykładowej oraz warsztatowej. Uczestnicy zostaną zaproszeni do osobistego przyjrzenia się swojej stracie dzięki proponowanym przez prowadzących ćwiczeniom oraz rozmowom indywidualnym. Każdy dzień będzie w sobie łączył elementy konferencji psychologicznych oraz duchowych zbliżających do tematu śmierci i ułatwiających modlitwę. Uczestnicy będą mieli czas na indywidualne przeżycie zadanych treści (poprzez proponowane ćwiczenia). Przewidziany jest też czas na dobrowolne dzielenie się przeżytymi uczuciami z innymi uczestnikami warsztatów. W programie, poza wykładami i ćwiczeniami, codzienne Msze św. i nabożeństwa. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz rozmów indywidualnych z prowadzącymi.”
 
Koszt:
• 250 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
• liczba miejsc ograniczona,
• o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Sposoby zapisywania na rekolekcje
:
• osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
• telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63,
• pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl
 
źródło: www.lichen.pl


 

obrazekkliknij => Ciało. Narzędzie do kochania – Ks. Marek Dziewiecki – Można wyjść ponad to, czego chce tylko moje ciało np. w imię miłości. Można też być złodziejem, który okrada siebie samego ze swojego bogactwa, ulegając cielesnym zachciankom. Przed podobnymi wyborami stoi każdy z nas, a gra toczy się o wielką stawkę – Twoje szczęście.Jak zrozumieć te mechanizmy? Poznasz je, słuchając tej konferencji….

obrazekkliknij => Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego -Ks. Krzysztof Kralka SAC, Michał Zborowski (red.) – Uzdrowienie wewnętrzne jest jednym z fundamentalnych procesów, jakie muszą zajść w człowieku, aby mógł podążać ku dojrzałej wierze.Rozważania rozpoczynają się od przedstawienia istoty uzdrowienia wewnętrznego i przejścia tego procesu przez wszystkie etapy życia, począwszy od okresu prenatalnego, po chwilę obecną. Następne tygodnie poświęcone są zagadnieniom związanym z akceptacją siebie oraz poczuciem odrzucenia, krzywdy i niższości. Dalsze rozważania przeprowadzą Cię przez doświadczenie życiowych ucieczek i wzięcie odpowiedzialności za własne życie, a następnie doświadczenie przebaczenia i uzdrowienia międzypokoleniowego. ….

obrazekkliknij => JEZUS LECZY DZISIAJ. ŚWIADECTWA – Ks. Jan Reczek – Przeczytaj prawdziwe świadectwa osób, które doświadczyły łaski uzdrowienia po modlitwie wstawienniczej. To autentyczne, szczere i niesłychanie poruszające opowieści o działaniu Boga w życiu ludzi naznaczonych cierpieniem i chorobą.Przedstawione w tej książce świadectwa uzdrowionych przez Pana przekazane zostały ks. Janowi Reczkowi po odprawianych przez niego nabożeństwach lub indywidualnej modlitwie wstawienniczej o uzdrowienie….

obrazekkliknij => Egzorcysta o aborcji – O. Christian Jean Curty OFM – Świadectwo kapłana-egzorcysty o kobietach, które dokonały aborcji i poniosły jej dramatyczne konsekwencje w swoim życiu rodzinnym i duchowym. Były chwile, kiedy dręczył je ogromny niepokój i lęk, którego źródła nie potrafiły odkryć…

obrazek=> Aborcja. Przyczyny, następstwa, terapia -Bogdan Chazan, Witold Simon (red.) -Procedura medyczna, której celem jest przerwanie życia zarodka ludzkiego lub płodu, dotyka istoty naszego sensu istnienia i podstawowych praw ludzkich. Temu właśnie poświęcona jest książka będąca zbiorem prac naukowych dotyczących badań nad zagadnieniem wzbudzającym wielkie emocje, a tak słabo rzetelnie rozpoznanym….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy religijne, chrześcijańskie, Konferencje dla Kobiet - video, Kryzys Małżeński, Pro-life, Stop aborcji!, Świadectwa video i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.