Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Konferencje z dni skupienia z cyklu „Szkoła modlitwy terezjańskiej. Siedem mieszkań Twierdzy wewnętrznej – siedem etapów” zorganizowanego przez Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie w roku akad. 2016/17
 

Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania – Konf. 13 – o.dr hab. M. Zawada OCD


 
obrazek => Duchowość waleczna – Marian Zawada OCD -Autor nie wzywa mężczyzn, by przychodzili do kościoła, ale wzywa Kościół, aby wyszedł w ich kierunku. Wielokrotnie podkreśla, że życie człowieka religijnego jest bojowaniem. Już Chrystus zapowiadał: Będzie niebezpiecznie! „Mnie prześladowali i was będą prześladować”….

 

Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania – Konf. 14 – o.dr hab. M. Zawada OCD


 
obrazek => Modlitwa myślna dla każdego ale… – Jeronimo Gracian OCD – o. Jerónimo Gracián, jeden z pierwszych karmelitów bosych i bliski współpracownik św. Teresy od Jezusa. Praktykowanie modlitwy myślnej jest zaangażowaniem umysłu w modlitwie, aby dzięki niemu kształtować w sobie postawę kontemplacyjną, która otwiera na prawdę i prowadzi do wiary….

 

Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania – Konf. 15 – o.dr hab. M. Zawada OCD

obrazek => Zbratanie z Maryją – Marian Zawada OCD – Autor pokazuje, jak w rodzinności, zwyczajności, duchowym pokrewieństwie i wspólnej odpowiedzialności za Wielką Rodzinę Kościół, odnaleźć siostrzaną formułę dla duchowych relacji z Maryją…..

 

Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania – Konf. 16 – o.dr hab. M. Zawada OCD


 

obrazek => Teresa od Jezusa. Życie. Nauka. Czasy – Jeszcze nigdy opowieść o św. Teresie od Jezusa nie była tak wciągająca…Szczegółowa biografia, przygotowana przez dra Arkadiusza Smagacza OCD, została bogato zilustrowana fotografiami miejsc niedostępnych dla turystów…
 

 
Pozostałe konferencje:
 
=> Twierdza wewnętrzna – Wprowadzenie
=> Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – III. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – V. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VI. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VII. Mieszkania

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, KONFERENCJE O MODLITWIE, Rekolekcje o modlitwie, św. Teresa od Jezusa, ŚWIĘCI, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.