Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Konferencje z dni skupienia z cyklu „Szkoła modlitwy terezjańskiej. Siedem mieszkań Twierdzy wewnętrznej – siedem etapów” zorganizowanego przez Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie w roku akad. 2016/17
 

Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania – Konf. 7 – o.lic. P. Hańczak OCD


 
obrazek => Autobiografia mistyczna i inne pisma. Teresa od Jezusa -Czesław Gil, Marianna Marchocka – Jest to pierwsze pełne wydanie pism tej najsłynniejszej polskiej karmelitanki bosej….

 

Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania – Konf. 8.1 – o.lic. P. Hańczak OCD

obrazek => Księga życia – św. Teresa od Jezusa – Jest to autobiografia teologiczna, ponieważ element teologiczny przeważa nad biograficznym. Odpowiada to zresztą zmianom w życiu św. Teresy, w którym wyróżnić można dwa okresy: aktywny, podporządkowany wymogom świeckiego życia czas spędzony w domu rodzinnym, a następnie okres życia zakonnego…..

 

Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania – Konf. 8.2 – o.lic. P. Hańczak OCD


obrazek => Komentarz do Księgi życia świętej Teresy od Jezusa -Tomas Alvarez – Autor jest jednym z największych znawców życia i pism św. Teresy od Jezusa. Głęboka refleksja nad każdym z rozdziałów „Księgi życia” nie tylko pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć kontekst historyczny, kulturowy i doktrynalny tekstów mistyczki z Awili, lecz nade wszystko ułatwia ich lekturę i studium oraz pomaga w modlitwie opartej na jej pismach….

 

Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania – Konf. 9 – o.lic. P. Hańczak OCD

obrazek => Kwiatki św. Teresy od Jezusa. Anegdoty, legendy, gesty i słowa -Tomas Alvarez – Prawdziwa mistyczka: święta Teresa od Jezusa, święta Teresa z Awili, która potrafiła śmiać się z własnego cienia albo uczyć śmiechu dziewczynkę, udzielać katechezy mulnikowi, a nawet żartować z Bogiem na temat tego, jak traktuje On swoich przyjaciół na ziemi…..
 

 
Pozostałe konferencje:
 
=> Twierdza wewnętrzna – Wprowadzenie
=> Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – III. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – V. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VI. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VII. Mieszkania

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, KONFERENCJE O MODLITWIE, Rekolekcje o modlitwie, św. Teresa od Jezusa, ŚWIĘCI, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.