Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Konferencje z dni skupienia z cyklu „Szkoła modlitwy terezjańskiej. Siedem mieszkań Twierdzy wewnętrznej – siedem etapów” zorganizowanego przez Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie w roku akad. 2016/17
 

Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania – Konf. 4.1 – o.dr S. Fudała OCD


 
obrazek => Twierdza wewnętrzna -św. Teresa od Jezusa – Audiobook -Święta Teresa ukazuje w tym traktacie doskonałość chrześcijańską w alegorii zamku, czyli twierdzy, którą nazywa wewnętrzną, bo chodzi jej przede wszystkim o dynamikę rozwoju życia wewnętrznego…

 

Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania – Konf. 4.2 – o.dr S. Fudała OCD


 
obrazek => Modlitwa myślna dla każdego ale… – Jeronimo Gracian OCD – o. Jerónimo Gracián, jeden z pierwszych karmelitów bosych i bliski współpracownik św. Teresy od Jezusa. Praktykowanie modlitwy myślnej jest zaangażowaniem umysłu w modlitwie, aby dzięki niemu kształtować w sobie postawę kontemplacyjną, która otwiera na prawdę i prowadzi do wiary….

 

Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania – Konf. 5 – o.dr S. Fudała OCD

obrazek => Droga doskonałości -św. Teresa od Jezusa – Głównym celem traktatu jest zachęcenie czytelników do modlitwy wewnętrznej i przygotowanie ich do niej przez ascezę i pokutę. Teresa proponuje przygotowanie do życia mistycznego w dwóch ścisłych etapach…..

 
<

Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania – Konf. 6 – o.dr S. Fudała OCD


obrazek => Komentarz do Drogi doskonałości świętej Teresy od Jezusa – Tomas Alvarez – Proponowana przez ojca Álvareza głęboka refleksja nad każdym z rozdziałów „Drogi doskonałości” nie tylko pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć kontekst historyczny, kulturowy i doktrynalny tekstów mistyczki z Awili, lecz nade wszystko ułatwia ich lekturę i studium oraz pomaga w modlitwie opartej na jej pismach….
 

 
Pozostałe konferencje:
 
=> Twierdza wewnętrzna – Wprowadzenie
=> Twierdza wewnętrzna – I. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – II. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – III. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – IV. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – V. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VI. Mieszkania
=> Twierdza wewnętrzna – VII. Mieszkania

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, KONFERENCJE O MODLITWIE, Rekolekcje o modlitwie, św. Teresa od Jezusa, ŚWIĘCI, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.