Jak rozmawiać z osobami chorymi? – ks Jan Kaczkowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Jak rozmawiać z osobami chorymi? – ks Jan Kaczkowski


Ks. Jan Kaczkowski, kapelan hospicjum w Pucku, był 19 kwietnia 2015 r. gościem Kolegiaty Łaskiej. Mówił kazania na wszystkich Mszach świętych, a wieczorem wziął udział w spotkaniu z cyklu „Ale Gość”.

=> Cierpienie – środkiem zbawienia. Jan Paweł II do chorych -Jan Paweł II – Niezwykła, bogato ilustrowana książka, pełna optymizmu i nadziei. Krzepiąca i dająca wiele sił do dźwigania ciężkiego krzyża bólu, cierpienia, ale też smutków i życiowych zranień duchowych, tego cierpienia, którego nie widać, albo mniej widać, ale boli równie mocno co zranienia na ciele czy spowodowane wiekiem. ….

 

Życie na pełnej petardzie – ks. Jan Kaczkowski – prelekcja

 

=>Wiara a cierpienie – Ks. Ireneusz Łukanowski SAC, Barbara Zielonka – Celem książki jest ukazanie chorym i ich rodzinom, że każde cierpienie jest potrzebne, chociaż nie zawsze je rozumiemy. Jego sens zna Bóg. Może okazać się, że choroba jest błogosławionym czasem rekolekcji, dojrzewania wiary, wzrastania w pokorze, uczenia się akceptowania każdego człowieka, wreszcie – szansą na nawrócenie innych poprzez milczące świadectwo wiary…
   obrazek=> Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość -Ks. Gabriele Amorth  W tej książce znajdziemy interesująco i w żywy sposób opowiedzianą historię spotkań autora (znanego egzorcysty) ze Świętym Stygmatykiem. Jest to niezwykle poruszająca lektura, przybliżająca meandry życia duchowego i nieustannych wewnętrznych zmagań Świętego…..
kliknij => Cierpienie staje się moją siłą – Christian BeaulieuNa czym polega bycie chrześcijaninem we współczesnym świecie? Czy doświadczając cierpienia, odrzucenia i zranienia można czerpać z nich siłę i radość? Czy my – żyjący w XXI wieku chrześcijanie – rzeczywiście wierzymy? Czy umiemy zdać się na Boga i zaufać Jego zbawiającej miłości? I czy doświadczenie własnej słabości umacnia naszą wiarę, czy może ją osłabia?…

obrazek=> Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie? -Patrizia Cattaneo -Celem tej książki jest refleksja nad pytaniem o sens życia, której brak stanowi niebezpieczne zagrożenie dla ludzkiego szczęścia. Ma ona pomóc w ponownym odkryciu mocy wiary i spowiedzi sakramentalnej jako terapii zdolnej uleczyć ludzkie serce….

obrazek => Oswojeni z cierpieniem. Od Abrahama do Maryi -Mieczysław Guzewicz -Ta książka mówi o tym, jak przeżywali cierpienie biblijni bohaterowie. Truizmem jest stwierdzenie, że cierpienie jest powszechnym doświadczeniem człowieka. Nie ma ludzi, którzy nie cierpieliby. Zdolność akceptacji cierpienia jest zapewne jednym z mierników dojrzałości duchowej człowieka. Jest też jednym z podstawowych tematów Biblii. Zasadnicza treść książki wzbogacona jest pięcioma schematami drogi krzyżowej, napisanymi z myślą o ludziach cierpiących….

obrazek => BÓG VS CIERPIENIE. DLACZEGO BÓG NIE CHCE, ŻEBYŚ CIERPIAŁ? – Ks. Marek Dziewiecki – „Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by przez te kilka godzin nagrania Jezus Ciebie zaskoczył. Słuchaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia” -Ks. Marek Dziewiecki..

obrazek=> Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem – Ks. Michał Olszewski SCJ -Jezus wzywa cię, byś przyszedł do Niego. Po wodzie. Jeśli tylko Mu zaufasz, a twój wzrok cały czas będzie utkwiony w Nim, dokonasz tego. Będziesz robił rzeczy, które po ludzku są nie do wyobrażenia. Cuda większe niż te, które czynił On. Do tego właśnie zaprasza cię w tej książce ks. Michał…..

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, Ks. Kaczkowski Jan, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.