Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć. Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.
O. Robert DeGrandis SSJ – Przebaczenie
O. Robert DeGrandis SSJ – teolog duchowości, głęboko związany z ruchem Odnowy Charyzmatycznej; jest członkiem Towarzystwa Świętego Józefa, które służy katolickiej społeczności charyzmatycznej na całym świecie od 1979 r.
O. DeGrandis przekazywał swoje centralne przesłanie Bożej miłości i uzdrawiającej mocy przebaczenia począwszy od małych wiejskich kościołów po przepełnione stadiony, w ponad 33 krajach świata. Przez te lata jego przesłania były transmitowane w radiu i telewizji.
Autor wydanych w Polsce książek: „Uzdrowienie międzypokoleniowe”, „Modlitwa przebaczenia”, „Uzdrowienie przez Eucharystię”, „Droga Krzyżowa. Dla szukających uzdrowienia„, „Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii„.
kliknij => Dar przebaczenia, pojednania i Bożej miłości -Linda Schubert – Autorka jest aktywnie zaangażowana w pracę pisarską, warsztaty i posługę modlitwy. Jest współautorką (z o. DeGrandis SSJ) wielu książek m.in. o modlitwie. Jej książka to rozważania o przebaczeniu, pojednaniu, uzdrowieniu i Bożej miłości. To przewodnik, który prowadzi czytelnika przez trudne tematy przebaczenia sobie i innym. Znajduję się tam też modlitwa przebaczenia…..
kliknij => O przebaczaniu, czyli jak uleczyć duszę – Annalisa Giulianini
-Czym jest przebaczanie? Dlaczego i w jaki sposób przebaczanie wpływa na nasze życie? Czy można być szczęśliwym nie potrafiąc przebaczać? Jakie mechanizmy obronne utrudniają przebaczenie? Jak przebaczać, prosić o przebaczenie i dostępować przebaczenia? Książka w oryginalny i niezwykły sposób bada psychologiczne i religijne mechanizmy przebaczania….
kliknij => Krzywda i przebaczenie – Ks. Tadeusz Huk, Anna Foltańska
– O doznanej krzywdzie, szczególnie tej z dzieciństwa i okresu dojrzewania, nie można łatwo zapomnieć. Uproszczone rady dawane osobom skrzywdzonym, „nie myśl już o tym”, „nie wracaj do tego”, „zapomnij”, są bardzo krótkowzroczne, choć stanowią wyraz życzliwości i pragnienia przyniesienia ludziom ulgi. Często są jednak raczej przeszkodą niż pomocą w dochodzeniu do większej dojrzałości. Jeżeli bowiem doznana krzywda (zwłaszcza głęboka i dotkliwa) nie zostanie uleczona, „przepracowana”, „przekroczona”, łatwo może stać się źródłem krzywdy innych. Człowiek skrzywdzony, który nie zintegruje doznanego cierpienia, ryzykuje, że sam, w sposób niemal bezwiedny i nieświadomy, stanie się krzywdzicielem….
kliknij => Sztuka przebaczania -David Augsburger
– Gdyby „przebaczenie” miało uniemożliwiać otwarte relacje z innymi, obiecując indywidualne uwolnienie się od problemu i ułatwienie nam życia, to nie udzielajmy go ani nie przyjmujmy. Gdyby „przebaczenie” miało negować istnienie w nas gniewu, chciało udawać, że nic się nie stało i w ten sposób blokowało otwarte relacje, to nie ufajmy mu, nie budujmy na nim niczego. Gdyby przebaczenie chciało pominąć skruchę, zapomnieć o nabrzmiałych, nie rozwiązanych problemach, o zaprowadzaniu sprawiedliwości, to nie spieszmy się z nim nie dajmy się na nie nabrać….
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.