Pan Bóg nas kocha – ks. Jan Kaczkowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

„Każdy chce być zauważony” – ks. Jan Kaczkowski


Jeden z najważniejszych dni w życiu? Diagnoza nowotworu – glejak czwartego stopnia. „Jeden z najbardziej hardcorowych nowotworów, jakie sobie można wyobrazić” – mówi ks. Jan Kaczkowski. Zauważa, że każdy chce być zauważony, każdy ma jakieś słabe punkty, kompleksy.
Ks. Jan Kaczkowski, teolog moralny i bioetyk, założyciel hospicjum w Pucku, nagrania z rekolekcji wielkopostnych w klasztorze oo. dominikanów w Łodzi.

 

„Pan Bóg nas kocha” – ks. Jan Kaczkowski


Pan Bóg nas kocha. Nie jest mitycznym starcem, który siedzi gdzieś w górze i nas nienawidzi. „A ciebie Kowalski nie lubię! Twoja gęba mi się nie podoba Będziesz miał nowotwór” – ostrzega ks. Jan Kaczkowski. To nieprawdziwy obraz Boga, choć często siedzi w tyle naszej głowy.

 

„Odkryjcie na nowo Komunię Świętą” – ks. Jan Kaczkowski


Ks. Jan Kaczkowski, chory na nowotwór mózgu, podkreśla, że stan, w którym się znajduje, umieranie, przeżywa w ścisłym powiązaniu z Eucharystią. „Odkryjcie na nowo Komunię Świętą” – apeluje kapłan.

 

obrazek => 25 pytań Jezusa które zmienią Twoje życie – Wsłuchaj się w pytania Jezusa i skorzystaj z konkretnych wskazówek, jak nawiązać z Nim ożywczą i przynoszącą pokój w sercu rozmowę o tym: co powstrzymuje Cię przed otwarciem się na łaskę; jakie są Twoje pragnienia i potrzeby; dlaczego tak trudno Ci uwierzyć w cuda, które czyni dla Ciebie Jezus; jak sprostać wyzwaniom, które są przed Tobą stawiane; gdzie szukać wsparcia w cierpieniu i trudnościach. Świetna książka napisana jasno i zwięźle przez utalentowanego, porywającego nauczyciela i pisarza. Książka 25 pytań Jezusa jest zaproszeniem do zbadania i krytycznej oceny najważniejszych pytań życia. To dobra propozycja dla wszystkich podążających drogą duchową i będących uczniami Jezusa. Sięgnijcie po nią i czytajcie!..» zobacz więcej
obrazek => Zmartwychwstanie. Instrukcja obsługi -Fabrice Hadjadj -Książka Hadjadja wymyka się schematom. To rodzaj zaskakujących świeżością spojrzenia medytacji na temat zmartwychwstania, przechodzących w filozoficzne refleksje nad naszą codziennością.Autor z właściwą sobie swobodą zestawia obrazy biblijne, odchodzi od znanych nam klasycznych interpretacji, nie wchodząc przy tym w konflikt z prawdami wiary……>> zobacz więcej

obrazek => SPRAWA CHRYSTUSA -Lee Strobel  -Poznaj historię najważniejszego dziennikarskiego śledztwa w dziejach! Książka „Sprawa Chrystusa” prowadzi czytelnika krok po kroku tą samą drogą, którą kroczył Lee Strobel. Sprawdź, dokąd zaprowadziły go zebrane przez niego dowody……>> zobacz więcej

obrazek => Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu -ks. Piotr Glas Ks. Piotr Glas w rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim przekonuje, że warto wyzwolić się z własnych słabości, uzdrowić z grzechu oraz zniewoleń i podjąć trudną walkę o szczęście wieczne. Ceną jest zbawienie……>> zobacz więcej
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, Ks. Kaczkowski Jan, Rekolekcje WIELKOPOSTNE, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.