Historia św. Rity – film religijny PL

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Historia św. Rity cz.1


Film jest opowieścią o losach niezwykłej XIV–wiecznej Świętej. Rita Lotti była wspaniałą żoną, matką i pobożną zakonnicą. Jako młoda dziewczyna wychodzi za mąż za rycerza- Paola. Niebawem urodzi bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo. Okazuje się, że mąż Rity jest mordercą. Pod wpływem dobroci żony Paolo zmienia swoje dotychczasowe życie. Wie, że pokój i przebaczenie są największymi darami Boga.
 

Historia św. Rity cz.2


 
Książki o św. Ricie:
obrazek=> Święta Rita. Cudowna historia patronki od spraw beznadziejnych – Aleksandra Murzańska –Rita z Cascii to dziś jedna z ulubionych świętych. Solidnie na tę pozycję zapracowała swoją… skutecznością. Tysiące ludzi – o czym głoszą pozostawione świadectwa – doświadczyło i doświadcza jej wstawiennictwa nawet w najtrudniejszych sprawach. Jest patronką od spraw beznadziejnych, przy czym w kontekście św. Rity należałoby napisać: wydawałoby się beznadziejnych…..

obrazek=> Rita z Cascii. Święta od spraw niemożliwych – Paola Giovetti – Jedna z najbardziej lubianych świętych, nie tylko we Włoszech. „Ekspert od cierpienia”, „Święta od spraw niemożliwych”. Małżeństwo oraz późniejsza strata męża i dzieci stanowiły etapy, które doprowadziły Ritę do klasztoru – jej niezwykła zdolność kochania i przebaczania, pogodne przyjęcie cierpienia, żywa miłość do Chrystusa, a po śmierci liczne cuda uczyniły ją przedmiotem szerokiego kultu. Podążając śladem dawnej biografii, Paola Giovetti nakreśliła nowy, ujmujący portret świętej Rity z Cascii.….

obrazek=> Święta Rita z Cascii. Patronka od spraw trudnych i beznadziejnych [audiobook] – Stanisław Mrozek SJ – Jeżeli modlitwa człowieka może poruszyć Boga, to co może zrobić modlitwa ofiarowana za nas przez świętych? Oni są Bożymi bohaterami, Jego najbliższymi przyjaciółmi, Jego rodziną….

obrazek=> ŚWIĘTA RITA. ŻYCIE, CUDA, MODLITWY – Ile razy w swoim życiu zetknąłeś się już ze ścianą? Ile razy myślałeś, że jesteś w sytuacji bez wyjścia? Mam nadzieję, że już więcej tak nie pomyślisz, a w każdej trudności znajdziesz dobre rozwiązanie.Nie musisz tego robić sam. Jest z Tobą św. Rita od spraw beznadziejnych!.….

obrazek=> Święta Rita. Patronka spraw trudnych i beznadziejnych – Małgorzata Bilska – W książce znajdziemy świadectwa ludzi, którzy niekoniecznie doświadczyli spektakularnych cudów, a raczej realnej opieki św. Rity: odzyskali zdrowie, otrzymali wsparcie finansowe czy pomoc w znalezieniu dziewczyny. Właśnie ich historie sprawiają, że Święta staje się coraz bardziej znana.….

obrazek=> Święta Rita. Anioł nadziei – Anna Machalica – W książce przedstawiona została niezwykła historia jej życia i niektóre z setek cudów, które przypisuje się jej wstawiennictwu..….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy o świętych, ŚWIĘCI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.