Dlaczego spowiedź?

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 Dlaczego spowiedź?

Filmik pokazuje cel oraz uzasadnienie biblijne sakramentu pokuty i pojednania.
Kościół katolicki w spowiedzi widzi dar od Chrystusa dla każdego wierzącego.
Ten dar oczyszcza serce z grzechów. Film stworzony przez Outside da Box – Videos for Catholic Youth Ministry. Napisy włącza na dole ekranu video.

 

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz – o spowiedzi

 

Ks. Michał Olszewski -o grzechu, modlitwie i spowiedzi


 

obrazek => Spowiedź. Nie wiem, co powiedzieć… – Praca zbiorowa – Chrześcijanin penitent, który nie wie, co to grzech i chrześcijanin kapłan, który nie wie, jak przedstawić dobrą nowinę o przebaczeniu – tak można by krótko przedstawić obecny kryzys moralności….

obrazek => Przeciw Tobie zgrzeszyłem. Rachunek sumienia dla dorosłych -Ks. Jan Ożóg SJ – Rachunek sumienia oparty jest na Przykazaniach Bożych i Przykazaniach kościelnych według metody św. Ignacego Loyoli. Składa się z pięciu punktów: świadomość Bożej obecności i dziękczynienie za wszelkie dobro w życiu, prośba o łaskę do Ducha Świętego, rozpoznanie grzechów, żal i postanowienie poprawy. Obejmuje szeroką problematykę, tak aby odnalazł się w nim każdy, bez względu na wiek i miejsce w Kościele czy społeczeństwie.….

obrazekKliknij => Spowiedź bez końca -Paweł Kozacki OP, Wojciech Prus OP -Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia….

obrazek => YOUCAT. Spowiedź – Praca zbiorowa – Już nie musisz bać się spowiedzi! YOUCAT wprowadzi cię w niesamowity świat spotkania z Bogiem bogatym w miłosierdzie. Przekonasz się o tym, jak ważny i potrzebny w życiu jest sakrament pokuty i pojednania. Dowiesz się, jak przygotować się do spowiedzi i co mówić w konfesjonale. Na nowo poznasz Boga, który wcale nie jest okrutnym tyranem, ale kochającym ojcem, który czeka na ciebie z otwartymi ramionami. Znajdziesz tu również liczne modlitwy i wskazówki, które pomogą ci dobrze przeżyć spowiedź oraz dodatki przygotowane dla specjalnie tych, którzy chcą wiedzieć więcej niż inni. Zacznij wszystko od nowa! Idź do spowiedzi!
obrazek => 7 tajemnic spowiedzi – Vinny Flynn – Każdy chrześcijanin powinien przeczytać tę książkę!Dzięki niej możesz zmienić swoje podejście do spowiedzi, możesz przestać się jej bać. Zrozumiesz prawdziwy sens i cel spowiedzi. W całkowicie nowy sposób spojrzysz na sakrament pokuty. Teraz stanie się on dla Ciebie źródłem ulgi i radości….

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmiki ewangelizacyjne, Katechezy dla dorosłych, ks. Olszewski Michał, Ks. Pawlukiewicz Piotr, SPOWIEDŹ, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.