Chrześcijanin to człowiek radosnej Ewangelii – o. Daniel Ange

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Chrześcijanin to człowiek radosnej Ewangelii – o. Daniel Ange

Chrześcijanin to człowiek radosnej Ewangelii – zapewniał 21 czerwca w Łodzi o. Daniel Ange. Założyciel szkoły Jeunesse-Lumière uczestniczył w obchodach 10-lecia polskiej filii, działającej w Łodzi pod nazwą ”Dzieci Światłości”. Konferencję o. Ange wygłosił podczas wieczornego wieczoru uwielbienia w kościele Zesłania Ducha Świętego.
 
Książki o. Daniela Ange:

 

obrazek=> Zraniony pasterz – o. Daniel Ange -To pełna uroku i wrażliwości książka o miłości Boga do każdego człowieka, choćby ten dążył drogą z daleka od Ojca. Jej lektura pomaga otworzyć się na Spojrzenie, którego światło sprawia, że życie stanie się Życiem, a istnienie nabierze sensu, stanie się obecnością, żarem, będzie siać nadzieję.
To książka dla Ciebie. Mówi ona tylko jedno: jest ktoś, kto cię kocha, nawet jeśli o tym nie wiesz, ktoś, kto cię nigdy nie zostawi samego!.…

obrazek => Twoje ciało stworzone do miłości -o. Daniel Ange -Książka dla młodzieży, która wciąż cieszy się wielką popularnością. Francuski zakonnik, przyjaciel i duszpasterz młodzieży, założyciel szkoły ewangelizacji i modlitwy „Młodość-Światło” pokazuje drogę od pierwszej miłości do małżeństwa..….

obrazek => Twoje ciało stworzone do życia -o. Daniel Ange – Twoje serce jest być może zniszczone złą miłością. Może zwiędło, ale wciąż marzy o pierwszej miłości, tej dotychczas niezaznanej, miłości na poziomie twojego serca. Twoje serce nie jest puste, lecz nabrzmiałe miłością, nigdy jeszcze nie znalazło kogoś, komu by tę miłość mogło dać..….

obrazek=> Imię kobiety – o. Daniel Ange -W Maryi odnajduje się każda kobieta.Bez względu na to, czy chodzi o służącą czy minister, ubogą czy księżniczkę, zamężną matkę rodziny czy osobę samotną, w pełnym rozkwicie czy cierpiącą, spełnioną czy doświadczaną, Maryja łączy się z nią w jej dążeniach, rozczarowaniach, chwilach radości i bólu. Maryja odnajduje każdą kobietę z osobna i wszystkie razem w ich Nazarecie, ich Betlejem, na ich wygnaniu w Egipcie, w ich Kanie, na ich Kalwarii, w ich Efezie, ponieważ była tam przed nimi. Czeka na nie. Wszystkie te etapy przeżyła, a zarazem przeżywa – na nowo – w nich.…

obrazek => Krew Baranka, która uzdrawia wszechświat -o. Daniel Ange -Książka znanego autora o. Daniela-Ange, która prosto i łatwo przeniesie Cię w świat pełen duchowych wartości.….

obrazek =>O radości – o.Daniel Ange -„Zagubiliśmy gdzieś drogi radości i jej źródło – powiada o. Daniel Ange – Jeśli dziś coś rujnuje Zachód, to właśnie zniechęcenie, nuda, smutek. Rozpacz – dodaje francuski duchowny – ten rak i setki jego przerzutów drążą nasz świat od wewnątrz”.Nie chodzi więc o pustą wesołkowatość czy bezmyślną rozrywkę mającą na chwilę przytłumić złe samopoczucie, ale o dar, który podaje nam sam Duch Święty.…

obrazek kliknij=> Moja pieśń do Maryi – Daniel Ange-Książka ojca Daniela Ange jest poświęcona zasadniczym kwestiom teologii maryjnej: Niepokalanemu Poczęciu i Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Została ona napisana niejako w odpowiedzi na publikacje podające w wątpliwość dziewicze macierzyństwo Matki Chrystusa. Autor ukazuje, jak w ciągu wieków rozwijał się kult Maryi, zwraca uwagę na różnice w tym zakresie między Kościołami wschodnim i zachodnim. Refleksje zawarte w niniejszym tomie ilustrowane są cytatami z Pisma Świętego; przywołano tu także naukę Ojców Kościoła, słowa Jana Pawła II oraz poezję opiewającą świętość Dziewicy z Nazaretu.…

 

O. Daniel Ange (ur. 1932 r. w Brukseli), francuski duchowny katolicki i pisarz. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Szwajcarii, czas II wojny światowej spędził na Korsyce. Szkołę średnią ukończył w Anglii. W roku 1950 wstąpił do klasztoru Benedyktynów w Clervaux w Luksemburgu. Studiował… filozofię i teologię. W 1957 założył Fraternię Matki Bożej Ubogich. Dwanaście lat spędził w Rwandzie. Dopiero w 1981 w wieku 49 lat przyjął święcenia kapłańskie.

W roku 1984 Ange został założycielem międzynarodowej szkoły modlitwy Młodzi-Światło (fr. Jeunesse-Lumiere). W Polsce od 2004 roku istnieje filia tej szkoły pod nazwą Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych „Dzieci Światłości” z siedzibą w Łodzi.

W 2009 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do tej pory odbył ponad 220 podróży ewangelizacyjnych do 42 krajów na czterech kontynentach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ewangelizacja, Msza Św o uzdrowienie, o. Daniel Ange, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.