Siedem grzechów głównych – o. Paweł Kozacki OP

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Siedem grzechów głównych – o. Paweł Kozacki OP
Playlista z poszczególnymi odcinkami:

Pycha, chciwość, zazdrość, gniew, nieczystość, łakomstwo, lenistwo. Dlaczego siedem, dlaczego główne, jak są ze sobą powiązane czy rodzą następne wady i grzechy?
Krótkie i mocne filmy wyjaśniające problemy teologiczne, które tylko z pozoru wydają się trudne.

 

Polecane książki w tym temacie:

 => Siedem grzechów głównych. O starych sprawach po nowemu – Pascal Ide, Luc Adrian – Ta książka jest przede wszystkim podręcznikiem wewnętrznego wyzwolenia. Jeżeli nigdy nie dodawałeś sobie trzy razy deseru z bezy polanej gorącą czekoladą; nigdy nie poczułeś, jak złość podchodzi ci do gardła albo spala cię pożądanie na widok darów natury, które otrzymują inni; nigdy nie poczułeś zazdrości; nigdy nie chciałeś mieć więcej pieniędzy, trochę więcej, tylko trochę; nigdy nie wybrałeś wieczornego oglądania telewizji zamiast modlitwy – niestety, ta książka nie jest dla ciebie. Szczerze gratulujemy: jesteś doskonały albo prawie doskonały. Ale nie wyrzucaj tej książki! Podaruj ją komuś, przecież nie jesteś egoistą. Daj ją niedoskonałym ludziom, którzy cię otaczają…
 => Kłamstwo iluzji. Siedem grzechów głównych -Paolo Scquizzato  – Książka Paolo Scquizzato „Kłamstwo iluzji” pomaga w podjęciu drogi dochodzenia do prawdy o nas samych. Autor omawia po kolei siedem grzechów głównych. Myśl teologiczną uzupełnia refleksja psychologiczna….
obrazek => Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy -Francisco F. Carvajal -Dzięki tej książce dowiesz się, jak nie wpaść w pułapkę uśpienia duchowego. Jej lektura otworzy Ci oczy na zagrożenie, jakim jest lenistwo duchowe oraz uświadomi Ci, co oddala Cię od Boga. Poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże….
 => Dominikanie o siedmiu grzechach głównych  – o.Robert Plich „Kto wymyślił siedem grzechów”,Paweł Krupa OP: „Pycha. Korzeń wszelkiego grzechu”,Jarosław Głodek OP: „Chciwość. Więcej to ciągle za mało”,o.Wojciech Jędrzejewski „Nieczystość. W poszukiwaniu czystych motywacji”,Krzysztof Popławski OP „Zazdrość. Powieki zszyte drutem”,Janusz Pyda OP „Nieumiarkowanie. Zgubne skutki dziury w płocie”, Łukasz Popko OP „Gniew. Adrenalina słodsza od miodu”,Roman Bielecki OP „Lenistwo. Ociężałość aktywistów”…
obrazek => Równowaga duchowa. Wokół siedmiu grzechów głównych -Stanisław Biel SJ -Autor sięgnął do tekstów Pisma Świętego, klasycznych i współczesnych psychologów oraz osobistych doświadczeń. Powstała książka będzie nieocenioną pomocą dla osób poszukujących wewnętrznego spokoju, równowagi duchowej oraz miłości jako sensu ludzkiego życia…..
obrazek => Siedem grzechów głównych. Jak z nimi walczyć? – Graham Tomlin -W książce autor stara się przywrócić idei grzechu należne jej miejsce – jako rzeczy, której należy się bać. Przygląda się po kolei 7 grzechom głównym, zabierając nas w duchową podróż w kierunku nowego i lepszego sposobu życia. Pokazuje, w jaki sposób kultura współczesna odwraca tradycyjną mądrość i w każdym z grzechów znajduje coś pociągającego. …
 => Życie jest wyzwaniem! Siedem grzechów głównych -Barbara Nowosielska, Paulina Skrzyneczka – Zeszyty adresowane są do katechetów i przygotowane z myślą o młodzieży między 13 a 15 rokiem życia. Omawiane problemy dotyczą siedmiu grzechów głównych….
 => Chciwość -Ks. Andrzej Zwoliński – Jedna z siedmiu wspaniałych książek o grzechach głównych. Grzech chciwości to grzech przeniesienia wzroku z Pana Boga, na rzeczy które stworzył. Chciwość jest bardzo prostym mechanizmem: w związku z tym, że nie zaspokajamy serca Panem Bogiem, to zaspokajamy wszystkim innym. W związku z tym, że wszystko inne nie jest nieskończone, to nie może nas zaspokoić, więc żądza wzrasta, i wzrasta. Tak się potęguje chciwość….
 => Wada ciężka, czyli pycha -O. Wojciech Jędrzejewski OP – Pycha to jeden z siedmiu grzechów głównych, pokazanych z perspektywy współczesności. Jak rozpoznać wady główne, jak sobie z nimi radzić? Często okazuje się, że potoczne rozumienie pychy, gniewu, łakomstwa, lenistwa i innych nie jest tożsame z wadą i grzechem pychy, gniewu, łakomstwa, lenistwa… Warto się nad tym zastanowić….
Ten wpis został opublikowany w kategorii 7 grzechów głównych, Katechezy dla dorosłych, o. Kozacki Paweł, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.