Przysięga małżeńska i jej konsekwencje – ks. dr Marek Dziewiecki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Nagrania z rekolekcji Wspólnoty SYCHAR – Porszewice 19-21.04.2013 – ks. dr Marek Dziewiecki „Przysięga małżeńska i jej konsekwencje”. Ks. Marek jest Krajowym Duszpasterzem Powołań.
www.sychar.org i www.kryzys.org
 

Małżeństwo – pierwsze powołanie człowieka
– ks. dr Marek Dziewiecki – cz.1

obrazek=> Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać – Michał Piekara – Każdy rozdział poświęcony został najważniejszym problemom, które mogą zaistnieć w związku. Treści te przedstawione zostały w sposób przystępny, bez zbędnego psychologizowania, ze szczególnym naciskiem na proponowane rozwiązania. Jeśli autentycznie wcielisz w swoje życie proponowane tutaj rozwiązania, doświadczysz czegoś, co autor nazywa „cudem nowego początku” – Ty i Twoje małżeństwo zaczniecie żyć pełnią życia!..
 

Ja… biorę ciebie… za żone/męża… – cz.2


obrazek=> O małżeństwie … bez zacierania prawdy -Ks. Stanisław Orzechowski – Jak sprawić, by Twoje małżeństwo codziennie wzrastało i stawało się silniejsze? Rozmowy z Ks. Stanisławem Orzechowskim „O małżeństwie… bez zacierania prawdy” to książka, dzięki której dowiesz się, jak pielęgnować swoje małżeństwo. W pierwszej części książki znajdziesz odpowiedzi, jak świadomie podjąć decyzję o małżeństwie. Będziesz wiedzieć, jak pięknie przejść czas narzeczeństwa. Dowiesz się, jak umacniać swój związek i co zrobić, by Twoje małżeństwu nie zgasło. Nauczysz się wzbogacać małżeństwo o nowe treści. W drugiej części książki odnajdziesz wiele ciekawych spojrzeń na temat wychowania dzieci….

 

Ślubuję ci miłość… – cz.3


obrazek=> Miłość małżeńska może być piękna – Mieczysław Guzewicz – Miłość małżeńska naprawdę może być piękna! Czasami trudno w to uwierzyć. Jednak każde małżeństwo może być piękne i możemy z niego czerpać nieograniczoną ilość siły, energii, mocy.To opracowanie zostało przygotowane nie tylko z myślą o małżonkach. Może być pomocne wszystkim, którym tematyka sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety jest bliska: duszpasterzom, doradcom życia rodzinnego, nauczycielom i katechetom. Ta książka powinna także zainteresować młodzież i narzeczonych….

 

Ślubuję ci wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci – cz.4


obrazek=> Kocham, więc … Jak komunikować miłość w małżeństwie i rodzinie? -Ks. Marek Dziewiecki –Temat książki jest bardzo radosny: komunikowanie miłości w małżeństwie i rodzinie. Ewangelia powtarza nam cały czas zasadę, że zło zwycięża się dobrem. Wszystkie nasze trudności w małżeństwach, rodzinach, między ludźmi na tej ziemi pokonujemy przede wszystkim przez to, że uczymy się kochać mocniej, mądrzej i serdeczniej niż dotąd.Ta książka może być pomocna w kochaniu bardziej.…

 

Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci – cz.5


obrazek=> Nieporadnik małżeński -Jerzy Grzybowski -”NIEPORADNIK” – bo choć zawiera liczne odpowiedzi na pytania, jakie stawiali małżonkowie, to nie jest poradnikiem. Nie daje recept ani nie przynosi rozwiązań, choć ukierunkowuje poszukiwania. Uczy dialogu, uczy samodzielnego, we dwoje, wychodzenia z kryzysów i rozpoznawania, w jaki sposób przeżywany konflikt może być twórczy. Ukazuje, w jaki sposób można poznawać się nawzajem i prowadzić dialog, jak inaczej popatrzeć na współmałżonka, by zobaczyć w nim dobro.…

 

Miłość małżeńska i rodzicielska w sytuacji kryzysu – cz. 6

obrazek=> Małżeństwo na wirażu, czyli jak poruszać się w sytuacji kryzysowej – Danuta i Marek Kuźnikowie – Od czasu do czasu stajemy w obliczu kryzysów, trudności, problemów, kłótni. Już wiele osób przekonało się na własnej skórze, że dzięki właściwie rozwiązanym kryzysom ich związek stał się pełniejszy, bogatszy, mocniejszy – zaczął żyć! Wiemy wszyscy, iż bez głębokiej relacji między kobietą a mężczyzną nie można mówić o silnym małżeństwie. Zapraszamy zatem w podróż po fascynujących tajemnicach relacji między dwojgiem ludzi….

 

Sytuacje najtrudniejsze – cz. 7


obrazek=> Miłość przemienia. Przezwyciężanie trudności małżeńskich i rodzinnych – Ks. Marek Dziewiecki – Książka jest zapisem doświadczeń i wniosków, będących rezultatem towarzyszenia dziesiątkom małżeństw i rodzin w ich zmaganiach z dramatycznymi nieraz trudnościami oraz w ich poszukiwaniu dojrzałości i szczęścia. Jej lektura da szansę na to, aby kolejne małżeństwa w swych trudnościach mogły skorzystać z doświadczeń i sukcesów innych ludzi…

 

Nawrócenie i pojednanie w kryzysie małżeńskim – cz.8


obrazek=> Warto naprawić małżeństwo – Jacek Pulikowski -Dlaczego znowu przeżywacie kryzys? Czy oznacza on koniec? A może to dopiero początek? Jak naprawić małżeństwo i czy w ogóle warto się starać? Dzięki książce Jacka Pulikowskiego „Warto naprawić małżeństwo” dowiesz się, dlaczego powstają kryzysy w małżeństwie. Dowiesz się, dlaczego warto stawiać czoła kryzysom. Poznasz jakich zachowań unikać, by nie dochodziło do konfliktów…

 

Kryzys małżeński – pytania i odpowiedzi – cz. 9


obrazek=> Jak przetrwać kryzys małżeński? -Andrzej Cieślik -Książka jest praktycznym poradnikiem, który zmotywuje małżonków przeżywających trudności do poszukania pomocy w ich rozwiązaniu. Dla tych, którzy jeszcze nie założyli rodziny, będzie okazją do odpowiedzi na pytanie, jakie wartości staną się jej fundamentem. Osobom pomagającym małżeństwom posłuży jako forma wymiany doświadczeń. Może także stać się głosem w dyskusji nad tym, jak współczesny świat usiłuje patrzeć na małżeństwo i rodzinę. Książka pomaga odpowiedzieć m.in. na pytania: Co to znaczy kochać?; Jak przewartościować życie, by rozwiązać kryzys?; Jak usprawnić komunikację małżeńską?; Jak skorzystać z pomocy mediatora i terapii rodzin? …

 
 
KS. MAREK DZIEWIECKI- (ur. 1954), kapłan Kościoła rzymskokatolickiego, doktor psychologii.Adiunkt w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tytuł doktora nauk o wychowaniu otrzymał na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie (1988).Od wielu lat swą twórczością towarzyszy ludziom młodym, będącym w trudnym okresie dorastania. Jest autorem kilkudziesięciu książek, traktujących o wychowaniu, dojrzewaniu do małżeństwa i założenia rodziny, komunikacji interpersonalnej, a także o nowoczesnej profilaktyce i terapii uzależnień. Od 2000 prowadzi w Radomiu telefon zaufania “Linia Braterskich Serc”.
W pracy często wykorzystuje nowoczesne techniki przekazu, stąd wiele jego tekstów można odnaleźć w internecie. Spotyka się z młodymi ludźmi zarówno osobiście, np. w szkołach, jak i za pośrednictwem czatów internetowych oraz nośników informacji cyfrowej. Pokazuje Jezusa młodym, niejednokrotnie bardzo zagubionym ludziom – tłumaczy, jak wygrać swoje życie i być szczęśliwym.
Wśród ważnych dzieł autora można wymienić:  “Ona, on i miłość”, “Co czynię ze skarbem mego życia? Rachunek sumienia dla młodzieży”, “Od urwisa do bohatera”(2003), “Jak wygrać przyjaźń? Instrukcja obsługi” (2004), “Kochać i wymagać” (2006), “Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością?pp=574” (2007), “Problemy z seksualnością. Odpowiedzi na dylematy młodych chrześcijan” , “Jak wygrać kobiecość? Instrukcja obsługi”, “Seksualność – błogosławieństwo czy przekleństwo?” , “Kapłan – świadek miłości?”
Za swoją działalność został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Od 1999 pełni funkcję krajowego duszpasterza powołań, a od 2003 wicedyrektora Europejskiego Centrum Powołań. Jest również dyrektorem radomskiego telefonu zaufania “Linia Braterskich Serc” oraz stałym współpracownikiem kwartalnika ”eSPe”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, Konferencje dla Kobiet - video, Kryzys Małżeński, ks. Dziewiecki Marek, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje dla mężczyzn - video, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.