Rekolekcje Wielkopostne – o małżeństwie, uzdrowieniu, nawróceniu

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

O małżeństwie, uzdrowieniu – franciszkanin o. Donat w Essen

Dzień I rekolekcji


PMK Essen 21-25.03.2013 Rekolekcje Wielkopostne wygłosił O. Donat Wypchło – franciszkanin z Rychwałdu
 

obrazek => Lenistwo duchowe – Francisco F. Carvajal – Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę. Sprawia to, że tej dolegliwości nie można zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go, potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza. Dzięki tej książce dowiesz się, jak nie wpaść w pułapkę uśpienia duchowego. Ta książka to cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże.….

 

Dzień II rekolekcji


 

obrazek => Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać – Michał Piekara – „Książka Michała Piekary to coś więcej niż poradnik na temat komunikacji w małżeństwie. To książka, która uczy budować więź małżeńską. Dostrzegać problemy i odważnie mierzyć się z nimi.” – o. Ksawery Knotz OFMCap..….

 

Dzień III rekolekcji


 

obrazek => Sztuka mówienia NIE – Henry Cloud, John Townsend – Jak mówić NIE swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym w pracy? Jak nie dać sobą manipulować? Jak szanować siebie i nie pozwalać się wykorzystywać innym? Niniejsza książka prezentuje biblijną wizję granic. Czym są, co chronią, w jaki sposób powstają i jak z nich korzystać. Dzięki książce dowiesz się, jak nawiązywać prawidłowe relacje międzyludzkie, by osiągnąć życiowe cele. Po lekturze tej książki będziesz zdumiony, jak dużo prawdziwej radości możesz czerpać z życia i jak dużo satysfakcji może dać Ci asertywność..….

 

Dzień IV (ostatni) rekolekcji


 

obrazek=> Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi – Ks. Jan Kuźniar -Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią i które zapewne sam chciałbyś zadać. Ostatnia część przeznaczona jest dla kapłanów…

obrazekKliknij => Spowiedź bez końca -Paweł Kozacki OP, Wojciech Prus OP -Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia….

obrazek => 7 tajemnic spowiedzi – Vinny Flynn – Poznaj sekret owocnej spowiedzi. Jeśli doświadczasz ociągania się w drodze do konfesjonału… Jeśli czujesz się zniechęcony wyznawaniem ciągle tych samych grzechów… Jeśli sądzisz, że spowiedź jest jedynie środkiem do celu… jedynie sposobem na odpuszczenie grzechów, aby móc godnie przyjąć Komunię Świętą… Ta książka całkowicie zmieni Twój sposób myślenia!…

obrazek => Znak przebaczenia. Wszystko o spowiedzi – Bernard Bro OP -Współczesny człowiek stara się wyeliminować ze swego życia niepokój, błędy, pozbawić je dramatycznego napięcia. Jakie znaczenie ma dziś dla nas grzech? Jaka wagę przywiązujemy do problemu zła, przebaczenia, spowiedzi? Czy spowiedź jest dla nas sprawdzianem wiary?….

obrazek=> Grzechy w kratkę -Piotr Jordan Śliwiński OFMCap, Elżbieta Kot, Dominika Kozłowska -Ojciec Piotr Jordan Śliwiński, dyrektor krakowskiej Szkoły dla Spowiedników, pokazuje sakrament pojednania od zupełnie innej strony. Rozwiewa mity, tłumaczy nieporozumienia, wyjaśnia, czym jest istota dobrej spowiedzi, żalu za grzechy i pokuty. Ta niezwykła rozmowa pomoże każdemu, kto chce dobrze przygotować się do spowiedzi i dobrze ja przeżyć. Książka zawiera także miniprzewodnik „Spowiedź krok po kroku” oraz dwa wzory rachunku sumienia…..

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje WIELKOPOSTNE, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.