Dekalog – I Przykazanie – Ks. Michał Olszewski SCJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Dekalog – I Przykazanie -Ks. Michał Olszewski SCJ

 
”Wyruszamy w niełatwą drogę Dekalogu, gdzie towarzyszyć nam będzie modlitwa o to, byśmy ukochali przykazania. Pierwsze przykazanie, najważniejsze z całego Dekalogu ujęte w niecodzienny sposób. Posłuchajcie sami!” (źródło: m.profeto.pl) Pierwsze przykazanie zakazuje czci fałszywych bogów. Dla chrześcijanina oznacza to – wezwanie do niezachwianej wiary w prawdziwie wyzwalającego Boga i oddanie się Jemu. Fałszywymi i zniewalającymi nas bogami naszych czasów są: władza, dążenie do sukcesu i sławy, pieniądz.

Pozostałe przykazania tutaj => DEKALOG <=
 

 

ks. Michał Olszewski SCJ – ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji kieleckiej. slowopana.com
 
Więcej homilii ks. Michała Olszewskiego => TUTAJ <= kliknij

 
 
 

obrazek => Dekalog. Proste słowa o miłości – Ks. Michał Olszewski SCJ Przeczytasz tutaj o: własnych słabościach, wątpliwościach i ukrytych pragnieniach serca; przykazaniach, w których są ukryte nie tyle Boże wymagania wobec człowieka, ile Boże wytyczne, jak żyć, by być naprawdę szczęśliwym; sposobach na to, jak wykorzystać mądrość prawa danego nam przez Boga do budowania dobrych relacji zarówno z Nim, jak i z drugim człowiekiem…

   obrazek=> Męski dekalog, czyli jak powstać z gleby -Ks. Michał Olszewski SCJ  Przychodzi taki moment, kiedy trzeba zawalczyć albo trzeba powstać po upadku, bo się zaryło gębą do tego stopnia, że bardzo boli. (…) brakuje nam umiejętności „świętowania” porażek. Nie umiemy się pozbierać. Bywa, że facet nawet o porażce napisze książkę i opowie o tym, jak mu było źle, jak go wszyscy zostawili, nawet Pan Bóg go opuścił. Brakuje nam jednak zdolności do tak zwanego pozbierania się po upadku. – Fragment…..

obrazek=> Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie – Ks. Michał Olszewski SCJ -Doświadczasz kryzysu, cierpienia, zranienia? Czujesz się znękany, zdruzgotany, opuszczony? Opanowało Cię przygnębienie, a może nawet stoisz na krawędzi rozpaczy? Ta książka ma dla Ciebie dobrą nowinę: właśnie w takich sytuacjach Bóg jest najbliżej Ciebie i możesz szczególnie doświadczyć Jego mocy i opieki. Ksiądz Michał, odwołując się do przykładów ze swojej posługi, pokazuje, że to właśnie kryzys i cierpienie mogą nam pomóc zrozumieć, że naprawdę jesteśmy dziećmi Bożymi, a nasz Ojciec w Niebie kocha nas bezgranicznie….


Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekalog, Katechezy dla dorosłych, ks. Olszewski Michał, Rekolekcje dla młodzieży i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.