Fundament wiary – o. Samuel Karwacki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Fundament wiary – o. Samuel Karwacki


 

Fundament wiary – o. Samuel Karwacki cz.2

o. Samuel Karwacki OSPPE – W seminarium paulińskim jest Ojcem Duchownym, a jednocześnie (jako doktor teologii życia wewnętrznego) wykładowcą.

 
obrazek=> Przyczyny wiary -Scott Hahn – Często jesteśmy proszeni, by uzasadnić nadzieję, którą w sobie nosimy, by wyjaśnić swoją katolicką wiarę. W swojej książce Scott Hahn przedstawia to wyjaśnienie w sposób jasny, przekonujący i zajmujący, odpowiadając na pytania, które najczęściej stawiane są w odniesieniu do nauczania Kościoła. Jego książka to obowiązkowa lektura dla tych katolików, którzy chcą umieć wyjaśniać wiarę, którą żywią i pielęgnują. Praca Hahna ma ogromną wartość. Niniejsza książka rozwiązuje tajemnice, wyjaśnia nieporozumienia i dostarcza przemyślanych i bezpośrednich odpowiedzi na popularne zarzuty pod adresem wiary katolickiej…

obrazek=> Dwa słowa wiary – Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – „Dwa słowa wiary” – co to znaczy, że Jezus jest Zbawicielem i Panem? I co zrobić, by samemu tego doświadczyć?
Jest to broszurka ewangelizacyjna na rok wiary. Dzięki tej maleńkiej książeczce wytłumaczysz każdemu, czym jest wiara. Prosty tekst i ilustracje prowadzą czytelnika do prawdziwego zrozumienia biblijnej wiary.Poznasz, że wiara to nie mądrości kazań i wzruszenie pobożnych przykładów, ale żywy Bóg wchodzący w życie człowieka i ratujący go od śmierci…

obrazek=> Radość wiary – autor: Benedykt XVI – Czerpiąc z wielkiego bogactwa nauczania papieża Benedykta XVI zawartego w dokumentach, katechezach i przemówieniach, książka „Radość wiary” podejmuje zagadnienia wyrażone w najważniejszych prawdach wiary, zawartych w Credo i stanowiących fundament wiary i życia chrześcijańskiego.W perspektywie zbliżającego się Roku wiary papież prowadzi nas po drodze ponownego odkrycia i pogłębienia znajomości prawd naszej wiary. W ten sposób mamy idealną okazję, aby rozpocząć proces poznawania, nawrócenia i modlitwy, do których Kościół wzywa nas w tym roku łaski….
obrazekkliknij => POMYSŁ BOGA NA TWOJE ŻYCIE – Gregory K.Popcak – Skąd wiedzieć, jaką drogę wybrał dla nas Bóg? Skąd wiedzieć, że właśnie tę drogę mamy obrać? Skąd mamy wiedzieć, że działamy według Jego planu, a nie swojego? A co zrobić, gdy ta nowa podróż, do której wzywa nas Bóg, wydaje nam się niemożliwa lub zbyt trudna? Jeśli chciałbyś dowiedzieć się: jak stać się takim człowiekiem, jakiego Bóg miał na myśli, kiedy Cię stwarzał? jak dostrzegać Boży palec, wskazujący Ci kierunek, w którym powinieneś pójść? To przez tę książkę Bóg, krok po kroku, wyprowadzi Cię z ciemności, w jakiej się teraz znajdujesz, do prawdziwego i cudownego światła Jego obecności. Ta książka doda Ci odwagi, abyś stawił czoło życiowym rozczarowaniom i wyzwaniom. ….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Katechezy dla dorosłych, o. Karwacki Samuel, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.