Abraham – film religijny PL

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Abraham cz 1

 

Abraham cz 2

 

Na Boże wezwanie Abraham wraz ze swoją niepłodną żoną Sarą i całą rodziną opuszczają Mezopotamię i udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. W czasie wędrówki dochodzi do konfliktów pomiędzy pasterzami Abrahama i pasterzami Lota (Andrea Prodan). Podzielone plemię wyrusza w różne strony. Abraham trafia m.in. do Egiptu, gdzie oszukuje faraona, przedstawiając mu Sarę jako własną siostrę. W końcu Sara zachęca męża, by z niewolnicą Hagar dopełnił małżeńskiej powinności. Tak przychodzi na świat Izmael. W jakiś czas potem również Sara staje się brzemienną. Po urodzeniu Izaaka Abraham zostaje wystawiony przez Boga na próbę. Ma złożyć w ofierze swego umiłowanego syna Izaaka, dziedzica Bożych obietnic.

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy Biblijne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>