WIĘCEJ NIŻ PROSIMY, CZY ROZUMIEMY – sesja katechetyczno-modlitewna

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

WIĘCEJ NIŻ PROSIMY, CZY ROZUMIEMY
– sesja katechetyczno-modlitewna

Na sesji katechetyczno-modlitewnej, która odbyła się w Warszawie, 31 maja – 2 czerwca 2013r. szukano odpowiedzi na pytania: Czym jest wiara? Czy chodzi o wiarę w to, że Bóg istnieje? A może o coś innego? Słowo Boże – jak je czytać? Jak Bóg mówi? Czy w ogóle mówi? Ewangelizacja – czego chce od nas Duch Święty? Czy musimy Bogu pomagać? Dlaczego Sam Sobie nie radzi ? Gościem był cudowny człowiek, chrześcijanin i zakonnik – Misjonarz Świętej Rodziny – ks. Andrzej Rabij. (źródło: przyjacielemm.pl)
 

Nagrania mp3 do pobrania:

(Aby pobrać nagrania należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę konferencji i wybrać „Zapisz jako…”)
 
Piątek – 31.05.2013 
 
→  Powitanie (Monika Gajda, ks. Andrzej Rabij) ← kliknij

→  Konferencja „Potrzebujemy Ducha” (ks. Wacław Grądalski)

→ Informator, Wino, Chleb i Cisza (Marcin Gajda)

→ Homilia (ks. Andrzej Rabij)

→ Katecheza o Słowie Bożym (Monika Gajda)
 
Sobota – 01.06.2013
 
→ Katecheza o wierze -(Marcin Gajda)  ← kliknij

→ Homilia – (ks. Andrzej Rabij)

→ Katecheza o ewangelizacji -(Marcin Gajda)

→ Wieczór uwielbienia „Przyjąć Królestwo Boże jak dziecko” (ks. Andrzej Rabij)
 
Niedziela – 02.06.2013
 
→ Katecheza „Wiosna Kościoła” -(Marcin Gajda)  ← kliknij

 Homilia -(ks. Wacław Grądalski)

→ Bóg jest Miłością – (ks. Andrzej Rabij)

 
obrazek=> Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości – Monika i Marcin Gajdowie – Dzięki lekturze tej książki dowiesz się: co robić, by Twoje dziecko Cię słuchało; jak stawiać granice, ale w takim wymiarze, by Twoje dziecko miało wolność; co robić, by Twoje dziecko przestrzegało zasad; kiedy być przyjacielem, a kiedy przewodnikiem dla swoich dzieci; jak traktować dzieci w rodzinie; wielodzietnej; jak przekazywać dzieciom katolickie wartości i jak być ich przewodnikiem w wierze; Sięgnij po tę książkę już dziś, aby stać się lepszym rodzicem i nauczyć się przekazywać dzieciom dobre wartości. Monika i Marcin Gajdowie są terapeutami na co dzień pomagającymi setkom rodziców w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Ich książka jest nie tylko wytłumaczeniem przyczyn najczęstszych problemów z dziećmi, ale przede wszystkim poradnikiem, jak się zachować, co zrobić, jak ukierunkować swoje myślenie, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę.….

obrazek=> MARYJA WIE LEPIEJ. ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE DLA KAŻDEJ KOBIETY – Która z nas w głębi serca nie stawia sobie pytań: Co jest moim pięknem? Czy potrafię kochać? Co czyni mnie szczęśliwą? Jaką kobietą pragnę się stawać? Szukamy odpowiedzi u naszych matek, przyjaciółek… A dlaczego z tymi najważniejszymi pytaniami nie pójść do Maryi, Matki Jezusa?...>> zobacz więcej

obrazek=> Tajemnica Bożej obecności. Poradnik odnowy duchowej – O. Joachim Badeni – Książka prezentującąa konferencje ojca Joachima Badeniego OP. Ważnym elementem spotkań – co wielokrotnie podkreślał ojciec Joachim – była codzienna osobista lektura Pisma Świętego. Zamieszczone w książce propozycje czytań na każdy dzień siedmiotygodniowego cyklu były podstawą, a nie tylko dopełnieniem tych konferencji. Ojciec Joachim podchodził z dystansem do siebie i świata. Potrafił być zdumiony działaniem Boga. Zawsze podkreślał, jak ważne jest zawierzenie Jezusowi i bezpośrednie zwrócenie się do Pana Boga. Człowiek o najwyższym poziomie świętości otrzymuje natchnienie wprost od ducha Świętego – a ojciec Badeni był właśnie taką osobą. Tą książką zachęcamy do rozpoczęcia niezwykłej wędrówki, której owocem – w zależności od osobistej wiary i otwarcia – będzie autentyczna przemiana wnętrza.….

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ewangelizacja, Gajda Marcin i Monika, Katechezy dla dorosłych, ks. Rabij Andrzej, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.