Jak szukać woli Bożej? – o. Józef Augustyn SJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

WOLA BOŻA W NASZEJ CODZIENNOŚCI – O. JÓZEF AUGUSTYN SJ


o. Józef Augustyn – jezuita, rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny „Życia Duchowego”, redaktor naczelny „Pastores” (1998-2002), autor wielu książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej:
Kiedy serce nas oskarża. Przygotowanie do sakramentu pojednania, → Jak zgadzać się na własne życie?, → Sakrament pojednania, → Życie i Eucharystia. Medytacje, → Kochaj mnie tato! Medytacje o ojcostwie, → Modlitwa i życie. Medytacje, → Najpiękniejszy z ludzkich synów. Droga Krzyżowa, → Duchowość kobiety, → Uzdrowienie z poczucia krzywdy, → Aby poszerzyło się nasze serce. Medytacje w codzienności życia, → Aby nas bolało cierpienie innych. Medytacje w codzienności życia, → Sztuka bycia księdzem, → Sztuka spowiadania.

 

obrazek => Jak szukać i znajdować wolę Bożą? – O. Józef Augustyn – To książka, która wyrosła na gruncie bogatych doświadczeń autora jako rekolekcjonisty i kierownika duchowego. Pytanie zadane przez autora w tytule książki może brzmieć jak obiecująca reklama: „Przeczytaj tę książkę, a przekonasz się, że wszystkie trudności i problemy życia duchowego zostaną rozwiązane”. Ale już na pierwszych stronach widzimy, że nie ma tu nic z taniej reklamy. Ojciec Józef Augustyn przez cały czas rozważań ukazuje, że szukanie i znajdowanie woli Bożej łączy się z wielkim trudem człowieka. Jest to jednak trud celowy i sensowny….
obrazek => Rozeznawanie, czyli myślenie i działanie zgodnie z wolą Bożą – Ks. Gilles Jeanguenin – Dobrze wiemy, jak trudno jest dokonywać mądrych wyborów. Każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami. Jak więc postępować roztropnie? Które drogi wybierać? Kluczem do sukcesu jest odkrycie planu Bożego i poznanie Jego woli. Bóg pomaga nam zmierzyć się z życiem i wygrać każdą z codziennych bitew. Książka porusza temat rozeznawania duchowego i daje wiele cennych i praktycznych wskazówek. Uczy myśleć i działać zgodnie z wolą Bożą. Jeśli sięgniesz po tę książkę, przekonasz się, że życie nie jest takie trudne…

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii o. Augustyn Józef SJ, Powołanie, rozeznawanie, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.