Filmy rysunkowe o Świętych dla dzieci

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Seria bajek z kolekcji „O Świętych dla dzieci” przybliżające najpopularniejszych świętych z pełnym dubbingiem aktorskim. Znakomita pomoc do katechezy i celów ewangelicznych.
 

 

Święte – kobiety
Przykładowe filmy:


 
Na playliście znajdują się filmy:

 1. Święta Urszula
 2. Święta Teresa z Avila
 3. Święta Paula
 4. Święta Krystyna
 5. Święta Eleonora
 6. Święta Barbara
 7. Święta Aniela Merici
 8. Święta Alicja
 9. Święta Róża
 10. Święta Rozalia
 11. Święta Katarzyna ze Sieny
 12. Święta Rita
 13. Święta Klara
 14. Święta Łucja
 15. Święta Agnieszka
 16. Święta Agata
 17. Święta Ida
 18. Święci Anna i Joachim
 19. Najświętsza Maryja Panna
 20. Święta Elżbieta i Zachariasz
 21. Święta Cecylia Rzymianka
 22. Święta Małgorzata z Cortony

 

Święci – mężczyźni
Przykładowy film:


 
Na playliście znajdują się filmy:

 1. Święty Robert
 2. Święty Jan Bosco
 3. Święty Dominik Savio
 4. Święty Antoni Pustelnik
 5. Święty Tomasz z Akwinu
 6. Święty Marian (Mariusz)
 7. Święty Lucjan
 8. Święty Karol Boromeusz
 9. Święty Justyn
 10. Święty Gawin
 11. Święty Alojzy Gonzaga
 12. Święty Aleksander
 13. Święty Albert Wielki
 14. Święty Walenty
 15. Święty Marcin z Tours
 16. Święty Filip Neri
 17. Święty Benedykt
 18. Święty Antoni Padewski
 19. Święty Szczepan
 20. Święty Paweł
 21. Święty Piotr Apostoł
 22. Święty Mateusz Ewangelista
 23. Święty Marek Ewangelista
 24. Święty Łukasz Ewangelista
 25. Święty Jan Ewangelista
 26. Święty Andrzej Apostoł
 27. Święty Adrian
 28. Święty Józef
 29. Archanioł Rafał
 30. Święty Ambroży
 31. Święty Mikołaj
 32. Święty Sylwester
 33. Święty Franciszek z Asyżu

 

 
Książeczki dla dzieci o Świętych:
 
obrazek=> Którędy do nieba? Bogaci i biedni – W tej książeczce dzieci dowiedzą się jak żyli i co robili, aby dostać się do nieba: św. Helena, bł. Laura Vicuna, św. Filip Nereusz, św. Jan Chrzciciel, św. Benedykt Labie, św. Karol Boromeusz, św. Franciszek Salezy, sł. Boży Jerzy Ciesielski, bł. Edmund Bojanowski, św. Monika i św. Augustyn….

obrazek=> Księga zwycięzców -Tomasz Szczech – Zbiór kilkunastu wspaniale ilustrowanych opowiadań dla dzieci i młodzieży. Przedstawia on dzieje żywego Kościoła od czasów, na których kończy się narracja biblijna. Ukazuje ludzi, którzy z miłości do Boga byli gotowi nie tylko z pasją nieść innym wspaniałą nowinę o zbawieniu w Chrystusie, lecz także umierać za to, jeśli trzeba. To naprawdę fascynująca książka! Przenieś się z nami w przeszłość i poznaj Pawła z Tarsu, Patryka, który trafił na Zieloną Wyspę, zwana Irlandią, Cyryla i Metodego, Dietricha Bonhoeffera zamordowanego w obozie koncentracyjnym oraz wielu, wielu innych. Boża Księga Zwycięzców nie została jeszcze zamknięta. Jest w niej miejsce dla każdego, kto usłyszy wezwanie Jezusa i ze szczerym sercem pójdzie za Nim. Jest w niej także miejsce dla Ciebie!….

obrazek => Święty Dominik Savio. Radosny patron ministrantów -Anna Matusiak– Jest to opowieść dla dzieci o św. Dominiku Savio. Zawiera kolorowe ilustracje.Savio był słaby ciałem, ale mocny duchem i odważnie stawał oko w oko nawet z silniejszymi od siebie, kiedy tylko należało to zrobić. Był lubiany i podziwiany. Koledzy Dominika cenili w nim to, że obrał sobie tak szlachetny cel, jak świętość, że wytrwale do tego celu zmierzał i że wcale się z tym nie krył. Szanowali go także za to, że chociaż był poważny i stanowczy, to nie był ponurakiem.Dominik miał na to prostą receptę: stale być radosnym i wiernie wypełniać swoje obowiązki….

obrazek=> Święta Faustyna. Książeczka do kolorowania – Święta Faustyna to apostołka Bożego miłosierdzia. Warto poznać historię jej życia. Dzięki tej kolorowance dzieci dowiedzą się, jak przez jej życie Pan Jezus przypomniał, że jest blisko nas, że wciąż nas bardzo kocha i wciąż przebacza nam, kiedy błądzimy…

obrazek=> Święta Faustyna – perła w Sercu Jezusa – Ks. Bogusław Zeman SSP – Książka powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy pragną poznać historię życia św. Faustyny Kowalskiej oraz kult Bożego Miłosierdzia.Tym razem autor opowiada historię ustami samej Bohaterki – Faustyny, dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem. Opowiadania zawierają także propozycję zadań, które pomogą dzieciom naśladować świętą w codziennym życiu….

obrazek=> MAŁY, DUŻY, BŁOGOSŁAWIONY – EDMUND BOJANOWSKI – Zapraszam do poznania życia człowieka, który gdyby cię spotkał teraz na ulicy, w szkole czy przedszkolu, nie przeszedłby obok ciebie obojętnie. Głodnemu oddałby kanapkę lub lukrowanego pączka. Do chorego przyszedłby porozmawiać, przynosząc lekarstwa i smakołyki…..

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZYTELNIA, Filmy o świętych, Filmy rysunkowe, Różne bajki i filmy religijne dla dzieci i młodzieży, ŚWIĘCI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.