Okultyzm – Ks. dr Bogusław Jaworowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Ks. dr Bogusław Jaworowski MSF – Okultyzm


 

obrazek => „Homeopatia -Robert Tekieli – Czego nie mówi Ci Twój lekarz o homeopatii? -Być może korzystałeś z leków homeopatycznych… Być może słyszałeś, że są skuteczne… niegroźne dla zdrowia… Być może czytałeś w prasie, że „trucizna, która leczy” – jak bywają określane – jest najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości… Jeśli wciąż uważasz, że leki homeopatyczne są skuteczne i niegroźne to koniecznie przeczytaj tę książkę…

 

Ks. dr Bogusław Jaworowski -pracuje jako wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim k. Konina, gdzie przygotowują się przyszli misjonarze. W Zgromadzeniu pełni funkcję dyrektora ekipy rekolekcyjno-misyjnej, czyli jest odpowiedzialny za wszystkich rekolekcjonistów i misjonarzy w Prowincji Polskiej MSF, których zadaniem jest prowadzenie misji świętych, rekolekcji i innych posług ewangelizacyjnych w parafiach. Specjalizacja z przepowiadania o rodzinie podyktowana została dotychczasowym doświadczeniem pracy duszpasterskiej, gdyż jako misjonarz Świętej Rodziny, od wielu lat zajmował się i nadal zajmuje problemem zagrożeń rodziny, związanych z praktykowaniem okultyzmu (magia, wróżbiarstwo, czary, horoskopy, spirytyzm itp.). Na ten temat zorganizował i wygłosił setki konferencji w Polsce, a także dla środowisk polonijnych w USA i w Kanadzie. Podobne spotkania miał także w Chicago prowadząc renowację misji.

 

Fragment wywiadu. „Przesłanie nadziei”

Z ks. dr. Bogusławem Jaworowskim – misjonarzem Świętej Rodziny i egzorcystą, goszczącym podczas renowacji misji św. w parafii św. Daniela Proroka w Chicago, rozmawia ks. Sławomir Kurc.
 
Ks. Sławomir Kurc: – Jednym z trzech celów Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny jest troska o rodzinę. Czy zdaniem Księdza współczesna rodzina jest zagrożona?
 
Ks. Bogusław Jaworowski: – Pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II, to było jedno wielkie wołanie o uratowanie rodziny, która przeżywa ogromne kryzysy i dramaty. Za pontyfikatu naszego Papieża powstało więcej dokumentów o rodzinie niż przez całe dwa tysiące lat chrześcijaństwa. To skłania do pracy, a szczególnie my, Misjonarze Świętej Rodziny, musimy zwrócić uwagę na duszpasterstwo rodzin.
Bóg stworzył rodzinę jako związek mężczyzny i niewiasty, ukierunkowanych na przekazanie życia i taki jest zamysł Boży. Tylko wtedy będzie dobrze jeżeli rodzina będzie żyła tymi wartościami, które są w zamyśle Bożym. Dzisiaj ludzkość odchodzi od tego, o czym mówi Pismo Święte. Niestety, jeżeli w rodzinie zabraknie Boga, to w miejsce Boga wchodzi coś innego, to jest bałwochwalstwo, a wtedy zaczyna się już dramat. Ludzie wyrzucili Boga ze swojego życia. Całe społeczeństwa zrywają przymierze z Bogiem wprowadzając bezbożne prawa niszczące życie ludzkie. Wchodzi się pod serce matki, do sanktuarium życia i to w niektórych krajach w świetle prawa, by wydrzeć złożone tam przez Stwórcę życie. Drugim zagrożeniem jest dobijanie ojców i matek – wielu tak pięknie chce to nazwać „eutanazją”. A czym to w rzeczywistości jest? Niczym innym jak skracanie życia. Obecnie te same prawa próbuje się nadać związkom tej samej płci, zmienia się nawet definicję małżeństwa – to nie jest już związek mężczyzny i kobiety, ale jakiś bliżej nieokreślony… związek. Za kilka lat będzie się głosowało czy możliwy jest prawnie związek trojga, a nawet czworga ludzi, a dzieci będą miały wpisywane w akcie urodzenia rodzic A i rodzic B… Przecież to wszystko prowadzi do załamanie się rodziny. Rodzi dramaty, które sługa Boży Jan Paweł II nazywał cywilizacją śmierci. Rodzina to podstawa cywilizacji – bez rodziny nie ma zdrowego człowieka, zdrowego prawa, zdrowego społeczeństwa, zdrowego przemysłu, zdrowej nauki.
 
Są jeszcze inne zagrożenia, które wpływają negatywnie na rodzinę, są to tzw. praktyki niedozwolone – okultyzm, wróżbiarstwo, magia, czary… W jaki sposób można przeciwstawiać się temu złu?
 
– Od wielu lat organizuję cykl konferencji na temat: „Zagrożenia rodziny praktykami okultystycznymi”. Te praktyki są takim swoistym nawrotem pogaństwa, tam gdzie słabnie wiara, tam mnożą się praktyki pogańskie. Okultyzm, to swoista wiara, że we współczesnym świecie istnieją różne siły, różne energie, różne potencjały, nad którymi człowiek rzekomo może zapanować, ale tylko w jakiś religijny, określony sposób, stosując odpowiednie wtajemniczenia, obrzędy, rytuały… Najprościej mówiąc jest to religia diabła.
Bardzo dużo osób zwraca się z prośbą o pomoc do egzorcystów, księży zajmujących się różną posługą modlitewną, posługą uwalniania ludzi poranionymi różnymi praktykami okultystycznymi. Niejednokrotnie katolicy nie są świadomi tego, że praktyki, którym się oddają, są zakazane przez Kościół, bo są bardzo niebezpieczne i otwierają człowieka na siły demoniczne. Bo skąd mają rzekomą moc, rzekomą energię jasnowidze czy uzdrowiciele?
Dzisiaj praktyki pogańskie wróciły z taką siłą, że jest to szczególny znak. Jan Paweł II mówił, że stoimy w punkcie zwrotu historii, w którym rozgrywa się walka pomiędzy cywilizacja życia a cywilizacją śmierci.
 
źródło: niedziela.pl, Niedziela w Chicago 13/2007
 

obrazek => Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami -ks. Andrzej Grefkowicz, ks. Marian Piątkowski, ks. Sławomir Sosnowski – – Książka jest jedną z najlepszych pozycji odsłaniających duchowe problemy wiernych i codzienną pracę polskich egzorcystów. Praktyczny wymiar książki zwiększa aneks zawierający modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła, a także aktualne dane adresowe egzorcystów z wszystkich polskich diecezji…

 

=> Egzorcyści i modlitwa o uwolnienie – adresy, kontakt

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ks. Jaworowski Bogusław, Świadectwa mp3, Wiara, życie, Wychowanie dzieci, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.