Siedem grzechów głównych – Ks. Andrzej Sroka

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Pycha – Ks. Andrzej Sroka

 => Wada ciężka, czyli pycha -O. Wojciech Jędrzejewski OP – Pycha to jeden z siedmiu grzechów głównych, pokazanych z perspektywy współczesności. Jak rozpoznać wady główne, jak sobie z nimi radzić? Często okazuje się, że potoczne rozumienie pychy, gniewu, łakomstwa, lenistwa i innych nie jest tożsame z wadą i grzechem pychy, gniewu, łakomstwa, lenistwa… Warto się nad tym zastanowić….

 

Chciwość – Ks. Andrzej Sroka

obrazek => Siedem grzechów głównych. Jak z nimi walczyć? – Graham Tomlin -W książce autor stara się przywrócić idei grzechu należne jej miejsce – jako rzeczy, której należy się bać. Przygląda się po kolei 7 grzechom głównym, zabierając nas w duchową podróż w kierunku nowego i lepszego sposobu życia. Pokazuje, w jaki sposób kultura współczesna odwraca tradycyjną mądrość i w każdym z grzechów znajduje coś pociągającego. …

 

Nieczystość – Ks. Andrzej Sroka

Nieczystość jest wykorzystaniem drugiego człowieka, jest krzywdą, jest zabraniem tego, co nie moje. To kradzież – zabranie albo Panu Bogu, albo drugiemu człowiekowi, tego co do mnie nie należy. Czystość bierze się z przekonania, że jestem kochany, że niczego w miłości mi nie brakuje, a to może dać tylko Pan Bóg.

 => Życie jest wyzwaniem! Siedem grzechów głównych -Barbara Nowosielska, Paulina Skrzyneczka – Zeszyty adresowane są do katechetów i przygotowane z myślą o młodzieży między 13 a 15 rokiem życia. Omawiane problemy dotyczą siedmiu grzechów głównych….

 

Zazdrość- Ks. Andrzej Sroka

 => Dominikanie o siedmiu grzechach głównych  – o.Robert Plich „Kto wymyślił siedem grzechów”,Paweł Krupa OP: „Pycha. Korzeń wszelkiego grzechu”,Jarosław Głodek OP: „Chciwość. Więcej to ciągle za mało”,o.Wojciech Jędrzejewski „Nieczystość. W poszukiwaniu czystych motywacji”,Krzysztof Popławski OP „Zazdrość. Powieki zszyte drutem”,Janusz Pyda OP „Nieumiarkowanie. Zgubne skutki dziury w płocie”, Łukasz Popko OP „Gniew. Adrenalina słodsza od miodu”,Roman Bielecki OP „Lenistwo. Ociężałość aktywistów”…

 

Łakomstwo – Ks. Andrzej Sroka

 => Kłamstwo iluzji. Siedem grzechów głównych -Paolo Scquizzato  – Książka Paolo Scquizzato „Kłamstwo iluzji” pomaga w podjęciu drogi dochodzenia do prawdy o nas samych. Autor omawia po kolei siedem grzechów głównych. Myśl teologiczną uzupełnia refleksja psychologiczna….

 

Gniew – Ks. Andrzej Sroka

=> Siedem grzechów głównych. O starych sprawach po nowemu – Pascal Ide, Luc Adrian – Ta książka jest przede wszystkim podręcznikiem wewnętrznego wyzwolenia. Jeżeli nigdy nie dodawałeś sobie trzy razy deseru z bezy polanej gorącą czekoladą; nigdy nie poczułeś, jak złość podchodzi ci do gardła albo spala cię pożądanie na widok darów natury, które otrzymują inni; nigdy nie poczułeś zazdrości; nigdy nie chciałeś mieć więcej pieniędzy, trochę więcej, tylko trochę; nigdy nie wybrałeś wieczornego oglądania telewizji zamiast modlitwy – niestety, ta książka nie jest dla ciebie. Szczerze gratulujemy: jesteś doskonały albo prawie doskonały. Ale nie wyrzucaj tej książki! Podaruj ją komuś, przecież nie jesteś egoistą. Daj ją niedoskonałym ludziom, którzy cię otaczają…

 

Lenistwo – Ks. Andrzej Sroka

obrazek => Równowaga duchowa. Wokół siedmiu grzechów głównych -Stanisław Biel SJ -Autor sięgnął do tekstów Pisma Świętego, klasycznych i współczesnych psychologów oraz osobistych doświadczeń. Powstała książka będzie nieocenioną pomocą dla osób poszukujących wewnętrznego spokoju, równowagi duchowej oraz miłości jako sensu ludzkiego życia…..

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii 7 grzechów głównych, Katechezy dla dorosłych, Rekolekcje dla młodzieży, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.