Biblia jest dla każdego -możesz się w niej zakochać – ks. Krzysztof Wons SDS

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

„Biblia jest dla każdego -możesz się w niej zakochać” – ks. Krzysztof Wons SDS

Konferencję wygłosił o. KRZYSZTOF WONS, SDS (Kierownik Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie w Krakowie) w ramach KONFERENCJI DLA „DOROSŁYCH” w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie- Starej Miłośnie 28 X 2012.
 

 
Książki ks. Krzysztofa Wons:

obrazek => Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? -Ks. Krzysztof Wons SDS – Zapewne pragniesz w swoim sercu głębokiej relacji z Bogiem.Potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci zatrzymać się w tym zabieganiu i odnaleźć Boga. Wyobraź sobie, że masz to w zasięgu ręki… Słowo Boże! Rozwiązaniem problemu Twojego zabieganego życia może się okazać stała modlitwa Słowem Bożym. W książce tej odnajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym nauczysz się codziennie czerpać siłę z lektury Pisma Świętego. Jest to droga prosta i dostępna dla każdego.…
obrazek => Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem -Ks. Krzysztof Wons SDS – Kolejna książka niezwykłego autora – rekolekcjonisty i duszpasterza, który przelewa na papier doświadczenia bycia rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym. Niniejsza publikacja proponowana jest jako podręcznik rekolekcyjny dla prowadzących i przeżywających rekolekcje lectio divina w grupach zamkniętych. Może także służyć jako propozycja indywidualnej formacji przeżywanej w warunkach codzienności. Jest ona pierwszą częścią serii, w kolejnych tomach będą rekolekcje według św. Mateusza, św. Łukasza i św. Jana….
obrazek => WIARA I KRYZYSY W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO -Ks. Krzysztof Wons SDS  – ks. Krzysztof Wons proponuje rozważania w świetle Słowa Bożego zwłaszcza tym, którzy szczególniej „utykają w wierze”, przeżywają bolesne próby, cierpią jak Abraham i nie przestają ufać; którzy idą za Jezusem do końca, także wtedy, gdy ich wiara staje się jedynie krzykiem w bezradności. Autor podkreśla, że wiara każdego z nas karmi się Słowem i rozwija się dzięki Słowu. Jest ściśle związana z Jego słuchaniem. Nie chodzi tu o słowo abstrakcyjne, o pustą literę czy tępy dźwięk, ale Słowo, które pochodzi od Ojca….
obrazek => WIĘŹ Z JEZUSEM I KONTEMPLACJA EWANGELICZNA -Ks. Krzysztof Wons SDS  – Największa przeszkoda w spotkaniu z Jezusem to nasza rzekoma zażyłość z Nim. Niewłaściwe „obycie się” z Jezusem i z Jego słowami prowadzi do przyzwyczajenia. Przyzwyczajenie natomiast zabija pragnienia, które z kolei niszczą więź, uniemożliwiając zdolność zadziwienia się i kontemplacji…..
obrazek => UZDRAWIANIE SERCA PRZEZ SŁOWO I TOWARZYSZENIE DUCHOWE (audiobook) -Ks. Krzysztof Wons SDS  – Smutek, rozczarowanie i poczucie osamotnienia z powodu życiowych strat prowadzą nierzadko do ucieczki od życia i do „sklerozy serca”. Modlitwa Słowem i towarzyszenie kierownika duchowego pomagają w uzdrawianiu serca i odczytaniu własnej historii życia „oczami” Boga…..

 

obrazek=> PISMO ŚWIĘTE DLA MŁODYCH – Wyjątkowa edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników. Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym pallotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii w kategorii dla dzieci i młodzieży, potocznie nazywaną „Biblią z papugą”. Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego….>> zobacz więcej
obrazek =>  Modlitwa ewangelią -Ks. Krzysztof Wons SDS -Modlitwa Ewangelią na każdy dzień jest praktyczną pomocą do codziennej modlitwy Słowem Bożym przeznaczoną dla wszystkich niezależnie od ich przygotowania biblijnego. Autor skupia się na wydobywaniu sensu duchowego czytań. Często odwołuje się do wyobraźni czytelnika, aby zaangażował w modlitwie swoje zmysły i stał się nie tylko obserwatorem, ale także uczestnikiem ewangelicznych wydarzeń. Nowa uzupełniona dwutomowa edycja obok proponowanych wcześniej rozważań na wszystkie dni tygodnia, uroczystości i święta zawiera dodatkowe, tak by całość rozmyślań obejmowała wszystkie dni roku liturgicznego.…
obrazek => TRWAĆ W JEZUSIE. REKOLEKCJE ZE ŚW. JANEM -Ks. Krzysztof Wons SDS  – Kim jest Jezus? Pytanie to jakby „przewija się” jak nić pajęcza przez cała Ewangelię św. Jana, łącząc się ściśle z pytaniem o samego ucznia św. Jana, autora Ewangelii, jego relację z Mistrzem i Przyjacielem. Ma ono bardzo osobisty wydźwięk: „Kim jest dla mnie Jezus?”. Jest to pytanie o wiarę, która polega nie tyle na intelektualnym uznaniu w Jezusie Syna Bożego, ile na przyjaźni „umiłowanego ucznia” z Jezusem…Display/4-728-90

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, KONFERENCJE O MODLITWIE, ks. Wons Krzysztof, Lectio divina, Rekolekcje o modlitwie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.