Jak budować zdrową relacje na negatywnym obrazie miłości – o. Jacek Prusak SJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Jak budować zdrową relacje na negatywnym obrazie miłości – o. Jacek Prusak SJ


=> Zobacz też część I <=  

o. Jacek Prusak – polski ksiądz katolicki, jezuita, teolog, psychoterapeuta, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Absolwent teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie oraz tzw. social work (pracy socjalnej) ze specjalnością kliniczną w Boston College (USA). W 2012 obronił w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pracę doktorską „Doświadczenie mistyczne z „cechami psychotycznymi”. Granice psychopatologii opisowej DSM-IV w diagnozie duchowych sytuacji kryzysowych”[2]. Członek redakcji „Tygodnika Powszechnego” (od 2007). Współpracownik kwartalnika „Życie Duchowe” (były zastępca redaktora naczelnego) oraz miesięcznika katolickiego „List”.

obrazek=> UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE – Mike Flynn – Jeśli nie możesz uporać się z traumatycznymi przeżyciami, poczuciem odrzucenia, brakiem miłości lub przesadnym lękiem, powinieneś zadać sobie pytanie, czy nie potrzebujesz uzdrowienia wewnętrznego.Zmagając się ze słabością i grzechem, wielu z nas trwa jakby w stanie letargu, nie zdając sobie sprawy, że źródło problemów leży najczęściej w naszej bolesnej przeszłości. Tymczasem Chrystus pragnie ofiarować nam pełnię szczęścia i obdarować nas wszystkimi potrzebnymi łaskami.…

obrazek=> DO MIŁOŚCI PRZEZ UZDROWIENIE – Ks. Józef Pierzchalski SAC – Krótkie medytacje są próbą uważnego wniknięcia w sens słowa Bożego oraz szukania jego odzwierciedlenia i znaczenia w naszym codziennym życiu, a zwłaszcza w tym, co trudne i bolesne. Wskazują na potrzebę nieustannego przechodzenia od zranienia do miłości, od tego, co upokarza, do rzeczywistości, która czyni człowieka pięknym. Do miłości dorastamy przez zranienia i potrzebujemy słowa zarówno Bożego, jak i ludzkiego, które uzdrawia. Te rozważania mogą nam pomóc przyjąć uzdrawiającą moc słowa.….

obrazek=> SEMINARIUM UZDROWIENIA WEWNĘTRZNEGO – Ks. Krzysztof Kralka SAC, Michał Zborowski (red.) – Oddawany do Twoich rąk podręcznik formacyjny Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego pomoże Ci zobaczyć przestrzenie Twojego życia, potrzebujące w szczególny sposób dotyku Bożego Miłosierdzia i Jego uzdrowieńczej mocy. Odważne zapraszanie Boga w sfery Twoich zranień umożliwi Ci przeżycie prawdziwego uzdrowienia wewnętrznego..….

obrazek=> UZDRAWIAJĄCA MOC PRZEBACZENIA – O. Józef Witko OFM – Ojciec Józef Witko, posługujący od wielu lat modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pokazuje, jak ważne w procesie uzdrowienia duchowego, a także fizycznego, jest przebaczenie. Jego brak nie tylko zamyka ludzkie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy, skupiony na samym sobie i swoim cierpieniu..….

obrazek=>Miłości trzeba się uczyć -Walter Trobisch– „Miłość to uczucie, którego trzeba się uczyć. To napięcie i spełnienie. To głęboka tęsknota i wrogość. To radość i ból. Nie ma jednego bez drugiego.” Książka dla młodych ludzi wchodzących w świat uczuć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Katechezy dla dorosłych, Msza Św o uzdrowienie, o. Prusak Jacek, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Relacje damsko-męskie, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.