Zakochanie – czym ono jest? – o. Jacek Prusak SJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Zakochanie – czym ono jest? – o. Jacek Prusak SJ

o. Jacek Prusak – polski ksiądz katolicki, jezuita, teolog, psychoterapeuta, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Absolwent teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie oraz tzw. social work (pracy socjalnej) ze specjalnością kliniczną w Boston College (USA). W 2012 obronił w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pracę doktorską „Doświadczenie mistyczne z „cechami psychotycznymi”. Granice psychopatologii opisowej DSM-IV w diagnozie duchowych sytuacji kryzysowych”[2]. Członek redakcji „Tygodnika Powszechnego” (od 2007). Współpracownik kwartalnika „Życie Duchowe” (były zastępca redaktora naczelnego) oraz miesięcznika katolickiego „List”.
 
część II konferencji => TUTAJ <= kliknij  

obrazek=> Zakochanie… i co dalej? – Jacek Pulikowski – Jak sprawić, by zakochanie przerodziło się w miłość i doprowadziło do zbudowania pięknego i trwałego związku? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to powinieneś sięgnąć po książkę Jacka Pulikowskiego „Zakochanie… i co dalej?”. Dzięki przeczytaniu tej książki dowiesz się: jak zbudować trwałe relacje z osobą, w której jesteś zakochany, jak radośnie wykorzystać czas zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i małżeństwa, jak świadomie podjąć decyzję o małżeństwie…

obrazek=> Pragnij a nie pożądaj. O miłości i seksualności raz jeszcze [audiobook] – Jacek Pulikowski – Jak poradzić sobie z własną seksualnością? Co zrobić, by zakochanie dojrzało do miłości? Jak sprawić, by odmienność płci, różnice potrzeb i wrażliwości nie stały się nieprzezwyciężonymi trudnościami, ale ubogacały relacje miłości między kobietą i mężczyzną? Mówiąc o meandrach relacji kobiety i mężczyzny, począwszy od prostych prawd na temat obojga, przez gąszcz problemów związanych z zakochaniem się i seksem, Jacek Pulikowski dochodzi do głębi tego, czym jest ich wzajemna miłość i odpowiedzialność….
obrazek=>Miłości trzeba się uczyć -Walter Trobisch– „Miłość to uczucie, którego trzeba się uczyć. To napięcie i spełnienie. To głęboka tęsknota i wrogość. To radość i ból. Nie ma jednego bez drugiego.” Książka dla młodych ludzi wchodzących w świat uczuć…

obrazek=>MIŁOŚĆ CZY MIŁOŚĆ? CZYLI SZTUKA CHODZENIA ZE SOBĄ – Katarzyna i Tomasz Jarosz – Dzięki przeczytaniu tej książki zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na zbudowanie wspaniałego małżeństwa. Korzystając z zawartej w tej książce wiedzy, zbudujesz trwałe relacje oparte na prawdziwym fundamencie. Będziesz wiedzieć, jak rozwiązywać pojawiające się konflikty i wyciągać z nich wnioski, aby Twój związek był jeszcze silniejszy.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Miłość, czystość, RCS, o. Prusak Jacek, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Relacje damsko-męskie, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.