Języki miłości – dotyk i afirmacja – dr med. Iwona Niedbalska

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Języki miłości – dotyk i afirmacja – Akademia Dla Rodziców – dr med. Iwona Niedbalska

Wykład z cyklu: ”Akademia Dla Rodziców”. Pani dr med. Iwona Niedbalska, ceniony pediatra wprowadzi nas w świat ludzkich uczuć, doświadczania miłości od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
=> Języki miłości – PREZENT – dr med. Iwona Niedbalska – Akademia Dla Rodziców

=> Języki miłości – dotyk i afirmacja – dr med. Iwona Niedbalska – Akademia Dla Rodziców

=> Akademia Dla Rodziców – CZAS – dr med. Iwona Niedbalska

=> Języki miłości – DYSCYPLINA – dr med. Iwona Niedbalska – Akademia Dla Rodziców

=> Wpływ stresu – kortyzolu na rozwój umysłowy, fizyczny i emocjonalny dziecka – dr med. Iwona Niedbalska

=> Konferencje o wychowaniu dzieci

 

obrazek=> 5 języków miłości – Gary Chapman – Zgodnie z teorią Gary’ego Chapmana, amerykańskiego psychoterapeuty, pisarza, antropologa i lingwisty, istnieje pięć języków miłości – zupełnie różnych sposobów wyrażania i okazywania uczuć, a także ich liczne kombinacje i odmiany.Poznanie języka miłości twojego współmałżonka to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na szczęśliwe i udane małżeństwo….

obrazek => Sztuka okazywania miłości dorosłym dzieciom -Gary Chapman – Bądźcie jednak dobrej myśli! To nieprawda, że młodzi dorośli nie chcą się usamodzielnić. Tak na prawdę chcą rady, zachęty, wsparcia, ale od tych osób przed którymi mogą się odkryć i którym ufają. Jeśli my, rodzice, chcemy służyć im jako mentorzy, musimy usunąć bariery wzniesione w przeszłości, a następnie zrezygnować z pozycji osób wszystkowiedzących. Dzielmy się naszymi obserwacjami, przemyśleniami, doświadczeniami, a nie dogmatami. Jeśli nasze dzieci ujrzą w nas mądrych pomocników, a nie kontrolerów, to bardziej będą się liczyć z naszymi opiniami i wskazówkami….

obrazek => Siedem sekretów miłości – Gary Chapman – „Siedem sekretów miłości” to zupełnie przełomowe spojrzenie na dar miłości, którym mamy się dzielić, pielęgnując w sobie: życzliwość, cierpliwość, przebaczenie, uprzejmość, pokorę, ofiarność oraz uczciwość. Na przykładzie zabawnych historyjek z życia autor demaskuje przeszkody oraz nieporozumienia, które podkopują relacje z innymi osobami. Proponuje też testy oraz ćwiczenia, za pomocą których czytelnik pozna swoje mocne i słabe strony.……

obrazek=> Jak ocalić małżeństwo -Gary Chapman – Pozwólcie, że zaproszę was za zamknięte drzwi mojego gabinetu i pozwolę posłuchać tego, co mężowie i żony mówią o swojej sytuacji. Zabiorę was również w podróż po kraju, gdzie prowadzę liczne seminaria małżeńskie. Będziecie mieli okazję posłuchać tego, co ich uczestnicy mówią przed i po zajęciach. Mam nadzieję, że to ich wołanie pozwoli wam wyrobić sobie pogląd o tym, jakimi problemami będę się zajmował w tej książce….

obrazek => ŚWIĘTE RODZICIELSTWO – Gary Thomas – Książka, która zmienia punkt widzenia o sto osiemdziesiąt stopni i pokazuje, w jaki sposób Bóg posługuje się dziećmi, by kształtować charakter i duchowość rodziców. Docenisz potencjał świętości w relacji łączącej cię z dzieckiem i dowiesz się, jak rozwijać się duchowo przez wypełnianie powołania do bycia rodzicem….

obrazek => Przewodnik po relacjach rodzinnych – Gary Chapman, Randy Southern – Wskazówki, zawarte w tej niezwykle mądrej książce, stanowią dobry punkt wyjścia do trwających całe życie poszukiwań tego co w małżeństwie najważniejsze – jedności. W dążeniu do tej jedności doskonałość nie powinna stać się w żadnym wypadku celem. W budowaniu jedności najbardziej ekscytujące jest to, że zawsze można posunąć się o krok dalej. Kształtowanie związku jest procesem, dlatego jeśli małżonkowie wyruszają we właściwym kierunku, będą wspólnie zbierali wspaniałe owoce swoich starań..…..

obrazek =>  Kochać znaczy działać – Gary Chapman – Co dzieje się, gdy miłość wraca do życia? Miłość bowiem nie jest tylko uczuciem. Miłość jest decyzją – czymś, co każdy z nas powinien czynić. Niech cię zachęcą historie ludzi, których życie zmieniło się dzięki miłości. Gary Chapman, autor bestsellerów, dzieli się czterdziestoma podnoszącymi na duchu opowiadaniami o zwykłych ludziach…..

obrazek =>  OD URWISA DO BOHATERA – Ks. Marek Dziewiecki Niniejsza książką ukazuje podstawy wychowania chłopców oparte na biblijnej wizji człowieka oraz słowach i czynach Jezusa Chrystusa. Sięgnij po tę książkę i stań się błogosławionym rodzicem!….…

obrazek => Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? -Gary Chapman – „Książka jest GENIALNA! na początku trochę może zdawać się nie różnić od innych, ale potem jest już ogień!:) Napisana fajnym, nieskomplikowanym językiem, z przykładami życiowych zachowań, dialogów i wersetami z Biblii adekwatnymi do określonych sytuacji. Szczerze POLECAM (Y)!! dla wierzących i niewierzących…a nóż dzięki niej uwierzą:)” – opinia czytelnika….

obrazek=> Sztuka wyrażania miłośći. Poradnik dla singli – Gary Chapman – W książce autor stara się zaspokoić potrzeby ludzi żyjących w stanie wolnym, posługując się przykładami zaczerpniętymi z życia, cytując anegdoty, których bogaty zbiór zebrał w ponad trzydziestoletniej pracy z samotnymi ludźmi. Wypróbowane zasady wyrażania i przyjmowania wyrazów bezwarunkowej miłości znajdują zastosowanie we wszystkich naszych relacjach z innymi ludźmi: z przyjaciółmi, współpracownikami, kolegami ze szkoły lub współlokatorami, niezależnie od naszego wieku, niezależnie od statusu człowieka…..

obrazek=> Małżeństwo o jakim marzysz – Gary Chapman Niezależnie od tego, czy jesteście nowożeńcami, rozpoczynającymi dopiero nowy etap życia, jako mąż i żona, czy też weteranami, mającymi już za sobą wiele wyzwań, powinniście zdawać sobie jasno sprawę, że tak naprawdę jedynym celem małżeństwa jest osiągnięcie prawdziwej jedności we wszystkich dziedzinach życia. Bez osiągnięcia tego celu nie ma szansy, aby małżeństwo mogło być udane. Jak tego dokonać, na dowolnym etapie waszego życia małżeńskiego? O tym właśnie mówi znakomita książka Garego Chapmana….

obrazek=> Druga strona miłości. Jak radzić sobie z gniewem w Boży sposób – Gary Chapman – „Najlepsza książka jaką czytałam! Szczególnie polecam wszystkim czytelnikom tę pozycję. Myślę, że pomoże wielu osobom w codziennym życiu. Rady w niej opisane w 100 % sprawdzają się w relacjach międzyludzkich. Warto kupić!” – opinia czytelniczki….

obrazek => Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości – Monika i Marcin Gajdowie – Dzięki lekturze tej książki dowiesz się: co robić, by Twoje dziecko Cię słuchało, jak stawiać granice, ale w takim wymiarze, by Twoje dziecko miało wolność,co robić, by Twoje dziecko przestrzegało zasad, kiedy być przyjacielem, a kiedy przewodnikiem dla swoich dzieci, jak przekazywać dzieciom katolickie wartości i jak być ich przewodnikiem w wierze….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Macierzyństwo, Niedbalska Iwona, Ojcostwo, Wiara, życie, Wychowanie dzieci i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.