Bóg wierzy w człowieka – o. Augustyn Pelanowski OSPPE

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

„Bóg wierzy w to, że ja nie przestanę wierzyć w Niego. Zanim człowiek uwierzy w Boga, to Bóg wpierw daje mu dowody wiary w tego człowieka. To znaczy, że Bóg wpierw wierzy we mnie, widzi moją przyszłość i to co jest poza nią, i wierzy, że ja do tego dojdę, że wykorzystam wszystkie Jego łaski, żeby się spełniło Jego marzenie o mnie….
„Przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?” Jezus usłyszał to i rzekł do nich:”Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”. (Mk2,14-17). Bóg wierzy, że grzesznik, celnik może stać się kimś więcej niż sprawiedliwym, dlatego, że Jezus Chrystus ma wiarę w tego człowieka. Ma wiarę we mnie i w ciebie. Jest prawdą, że człowiek staje się godnym zaufania, gdy spotyka kogoś, kto mu naprawdę do końca zaufa, i że sami z siebie, to też nie potrafimy wierzyć Bogu, że potrzebujemy wcześniej doświadczyć tego, że Bóg we mnie wierzy.
Bóg zanim otrzyma naszą wiarę w Niego, najpierw sam obdarza wiarą w nas, zaufaniem i powierza nam się z całkowitym oddaniem. Czy to do ciebie dzisiaj dociera, że Bóg w ciebie wierzy? Spróbuj całym swoim jestestwem uświadomić sobie taką prawdę, że Bóg patrzy na mnie i On nie wątpi we mnie, ufa mi, że nie zniszczę tej przyjaźni, którą On mi daje.
Jezus nie narzuca swojej władzy Lewiemu, ani mnie ani tobie, lecz proponuje On schronienie w swym sercu. Lecz zanim rzucimy się w Jego serce, On najpierw pragnie mojego przyjęcia, mojego zaufania, wiary, że Go nie odtrącę.
On nie udowadnia mi nigdy mojej słabości. Bóg nie ma zamiłowania w tym, żeby mi palcem wytknąć moje grzechy, kiedy ja je szczerze wyznaje, to On przymyka oczy, wzmacnia mnie łaską, wzmacnia moją wiarę w samego siebie, wierząc mi, mimo tego, że tyle razy Go zawiodłem, On mi wierzy dalej. Kiedy Jemu się oddaję nic nie tracę, to mnie tylko ubogaca… Nie zmusza mnie bym robił coś czego nie chcę, czego się potwornie boję. Jego Duch jest zawsze duchem propozycji wyrażającej się słowami: „Jeśli chcesz”, nikomu nie powiedział: „Musisz”… (fragment homilii)
 

Bóg wierzy w człowieka cz.1 – o. Augustyn Pelanowski OSPPE

 
 

Bóg wierzy w człowieka cz.2 – o. Augustyn Pelanowski OSPPE

 
 

Bóg wierzy w człowieka cz.3 – o. Augustyn Pelanowski OSPPE

 
 
tapeta_jezus2.jpg
 
 

Augustyn Pelanowski, właśc. Piotr Pelanowski, OSPPE (ur. 1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim) – paulin, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja, autor książek, publicysta, artysta malarz.
Publikuje swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”.
KSIĄŻKI o. AUGUSTYNA PELANOWSKIEGO:

 => GŁĘBINY MIŁOSIERDZIA – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Może też masz przy sobie kogoś, kogo już nie możesz unieść z powodu jego beznadziejnego stanu? A może sam jesteś kimś, kto doprowadził swoje życie do paraliżu…? Możesz jednak to zmienić! Czytając tę książkę, dowiesz się, w jaki sposób zanurzać się stopniowo w Głębiny Miłosierdzia Boga. Będziesz mógł zobaczyć to, czego do tej pory nie widziałeś. Biblia przestanie być księgą, a będzie dla Ciebie Sercem Jezusa, które swoimi potokami miłosierdzia potrafi wszystko uzdrowić.….

obrazek=> Zranione światło – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Jak ożywić swoją wiarę? Jak rozpalić nadzieję? Jak odnaleźć cel i prawdziwy sens życia? Po lekturze tej książki zobaczysz, jak uporządkować swoje życie i przestać zadręczać się przeszłością. Uświadomisz sobie, że nawet porażki mogą Cię wzmacniać. Nauczysz się, co zrobić, aby dostrzegać wartość w każdej chwili swojego życia. Poczujesz, że istotą Twojego życia jest coś znacznie więcej niż tylko przetrwanie…Jesteś gotowy na zmianę?……
 => OTO JA POSYŁAM ANIOŁA PRZED TOBĄ – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Oparta na Księdze Tobiasza historia uzdrowienia ludzkiej zdolności kochania, odnalezienia sensu i celu życia, a także uzdrowienia relacji w rodzinie.…

 => Fale łaski – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Co zrobić, żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask? Żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask Boga, nie wystarczy chodzić do kościoła i być pobożnym. To tak nie działa. Jak rzeczywiście tego dokonać?… Jak przeżyć orzeźwiającą kąpiel w morzu łask?… Tego dowiesz się z książki o. Augustyna Pelanowskiego „Fale łaski”.….

 => Wolni od niemocy – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak – TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!…

obrazek => Odejścia – o. Augustyn Pelanowski OSPPE – – To nie jest książka z cyklu „Alleluja i do przodu!..” To książka o wycofaniu, odejściu. Drążące Biblię teksty o. Augustyna Pelanowskiego prowokują, wyprowadzają z równowagi, budzą z letargu. Pozwalają zrozumieć zdumiewające słowa Jezusa: Pożyteczne jest dla was moje odejście (J 16,7)…

obrazek => Dom w Bogu – o. Augustyn Pelanowski OSPPE – – Książka jest piękną i mądrą medytacją o. Augustyna Pelanowskiego na temat Księgi Tobiasza. Opowiada o naszym zagubieniu w świecie, w naszych rodzinach i potrzebie odzyskania serca i uzdrowieniu naszych uczuć. Tłumaczy symbolikę zawartą w Księdze Tobiasza i pomaga zrozumieć Słowo, jakie kieruje do nas Bóg….

 => BESTIE I PROROK – O. Augustyn Pelanowski OSPPE, Magdalena Wielgołaska – Tej książki nie musisz czytać od początku do końca. Możesz ją czytać z każdej strony, w każdym miejscu, od której chcesz kartki. Ważne jest jednak to, abyś zobaczył, że zarówno świadectwo Magdy, Biblia, jak i teksty Augustyna stanowią jedność. O tym samym z innej strony. Jest to myślenie biblijne. Trzeba mieć kilka punktów widzenia, żeby zrozumieć Jednego, Jedynego Boga w naszej historii życia, która jest tak naprawdę historią wyciągania nas z kłopotów..…

 => Umieranie ożywiające… – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – „Książka skłlania do refleksji nad własnym życiem, pomaga stanąć w prawdzie o sobie samym. Naprawdę poruszająca i godna polecenia pozycja”….

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, KONFERENCJE O MODLITWIE, o. Pelanowski Augustyn, Rekolekcje WIELKOPOSTNE, Uzdrowienie wewnętrzne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Bóg wierzy w człowieka – o. Augustyn Pelanowski OSPPE

 1. Witek pisze:

  Otworzył mi oczy na prawdy wiary. Pięknie interpretuje Biblię. Bardzo ciekawie w swoje wypowiedzi wplata wątki interpretacji judaistycznych Biblii. Myślę , że mówi jak prorok

 2. Teresa Olejnik pisze:

  Bardzo kocham ojca Pelanowskiego za jego prawdę i interpretacje Pisma Świętego, jest dla mnie światłem dla mojej duszy i drogowskazem na drodze którą idę do domu Ojca mojego Ukochanego Tatusia.

 3. ELA pisze:

  SZKODA TYLKO ZE W LUDZIACH JEST CORAZ MNIEJ WIARY W PANA BOGA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.