Historia św. Rity – film religijny PL

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Historia św. Rity cz.1


Film jest opowieścią o losach niezwykłej XIV–wiecznej Świętej. Rita Lotti była wspaniałą żoną, matką i pobożną zakonnicą. Jako młoda dziewczyna wychodzi za mąż za rycerza- Paola. Niebawem urodzi bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo. Okazuje się, że mąż Rity jest mordercą. Pod wpływem dobroci żony Paolo zmienia swoje dotychczasowe życie. Wie, że pokój i przebaczenie są największymi darami Boga.
 

Historia św. Rity cz.2


 
Książki o św. Ricie:
obrazek=> Święta Rita. Cudowna historia patronki od spraw beznadziejnych – Aleksandra Murzańska –Rita z Cascii to dziś jedna z ulubionych świętych. Solidnie na tę pozycję zapracowała swoją… skutecznością. Tysiące ludzi – o czym głoszą pozostawione świadectwa – doświadczyło i doświadcza jej wstawiennictwa nawet w najtrudniejszych sprawach. Jest patronką od spraw beznadziejnych, przy czym w kontekście św. Rity należałoby napisać: wydawałoby się beznadziejnych…..

obrazek=> Rita z Cascii. Święta od spraw niemożliwych – Paola Giovetti – Jedna z najbardziej lubianych świętych, nie tylko we Włoszech. „Ekspert od cierpienia”, „Święta od spraw niemożliwych”. Małżeństwo oraz późniejsza strata męża i dzieci stanowiły etapy, które doprowadziły Ritę do klasztoru – jej niezwykła zdolność kochania i przebaczania, pogodne przyjęcie cierpienia, żywa miłość do Chrystusa, a po śmierci liczne cuda uczyniły ją przedmiotem szerokiego kultu. Podążając śladem dawnej biografii, Paola Giovetti nakreśliła nowy, ujmujący portret świętej Rity z Cascii.….

obrazek=> Święta Rita z Cascii. Patronka od spraw trudnych i beznadziejnych [audiobook] – Stanisław Mrozek SJ – Jeżeli modlitwa człowieka może poruszyć Boga, to co może zrobić modlitwa ofiarowana za nas przez świętych? Oni są Bożymi bohaterami, Jego najbliższymi przyjaciółmi, Jego rodziną….

obrazek=> Święta Rita – modlitwy i pieśni [audiobook] – Małgorzata Pabis – Wszystkim czcicielom św. Rity z Cascii polecamy wyjątkową publikację: płytę z nagraniami modlitw za wstawiennictwem św. Rity, a także pięknymi pieśniami na jej cześć. Wierzymy, że płyta przyczyni się do krzewienia kultu tej świętej i że towarzyszyć będzie Państwu podczas codziennych zajęć lub podczas podróży samochodem..….

obrazek=> Rita z Cascii. Życie świętej od róż – Ks. Zbigniew Sobolewski – Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga.….

obrazek=> Święta Rita. Patronka spraw trudnych i beznadziejnych – Małgorzata Bilska – W książce znajdziemy świadectwa ludzi, którzy niekoniecznie doświadczyli spektakularnych cudów, a raczej realnej opieki św. Rity: odzyskali zdrowie, otrzymali wsparcie finansowe czy pomoc w znalezieniu dziewczyny. Właśnie ich historie sprawiają, że Święta staje się coraz bardziej znana.….

obrazek=> Święta Rita. Anioł nadziei – Anna Machalica – W książce przedstawiona została niezwykła historia jej życia i niektóre z setek cudów, które przypisuje się jej wstawiennictwu..….

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy o świętych, ŚWIĘCI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Historia św. Rity – film religijny PL

 1. Matka pisze:

  Święta Rito ratuj mojego syna a mnie daj siły by znosić poniżenia na Chwałę Boga w Trójcy Jedynego — W Imię Ojca i Syna i Ducha Św. Amen.

 2. MAMA pisze:

  święta Rito wesprzyj swoją siłą i modlitwą żeby SYN OTRZYMAŁ mieszkanie po siostrze
  MÓDL SIĘ ZA NIM

 3. E.K pisze:

  Święta Rito, prosze Cię o rozwiązanie problemów mojego brata, już nie mam siły patrzeć na jego cierpienie, w Tobie cała nadzieja, módl sie za nami

 4. marta pisze:

  kocham cie bardzo, dziekuje Bogu Ojcu ze dal nam ciebie Rito do nasladowania. film jest piekny;;;;;;;

 5. dn pisze:

  Sw Rito dopomóż mnie i mojej rodzinie ,proszę o spokój Amendn

 6. M.M pisze:

  Św.Rito
  Dziękuję Ci za spełnienie moich próśb w rozwiązaniu problemów
  Swięta Rito ochraniaj nas, Św Rito opuszczaj nas.
  Św. Rito opiekuj się naszą rodziną, zostań z nami . Odwiedziłam Cię w Casci.Jesteś zawsze w moim sercu i sercu moich bliskich
  Bog zapłać

 7. MARIA pisze:

  ŚWIĘTA RITO MÓDL SIĘ ZA NAMI,WYPRASZAJ NAM POTRZEBNE NAM ŁASKI.
  PIĘKNY FILM

 8. Magda pisze:

  W parafii w Tychach czułowie każdego 22dnia miesiąca jest nabożeństwo do św. Rity

 9. Basia pisze:

  Mnie tez pomogła w trudnej chwili życia…..bardzo się bałam ……Módl się za nas św, Rito

 10. KLuz Barbara pisze:

  Ja tez sie modlilam do sw. Rity i otrzymalam pomoc. Swieta Rito patronko od spraw beznadziejnych pomagaj nam nieustannie.

 11. Ania pisze:

  Św. Rito proszę pomóż rozwiązać problemy małżeńskie i daj mojemu mężowi łaskę nawrócenia. Powierzam Ci moje troski św. RITO.

 12. Wiola pisze:

  Przepiękny i poruszający do głębi film-św. Rito módl się za nami, pomagaj nam rozwiązywać trudne sprawy.

 13. Iwona Mikołajczyk pisze:

  Modliłam się do Świętej Rity o dom i dostałam .. W obcym kraju , bez języka , za pomocą tłumacza ,po brexicie . Czekalam tylko miesiąc od zlożenia wniosku . Gdy przyjechalam oglądać dom , na moim żywopłocie rosly róże , Symbol Świętej Rity ! Czy to nie cud ?

 14. Jola pisze:

  Św.Rito módl się za mnie żeby mi się spelnio to co sobie zaplanowalam żeby się spełniało i za moja rodzinę

 15. Iwona pisze:

  Modlę się do niej codziennie i ufam że mi pomoże.

 16. Jadwiga pisze:

  Święta Rito proś za mną w mojej trudnej wiadomej sprawie,gdyż nie wiem jak ją rowiązać

 17. Paweł pisze:

  Świeta Rito módl się za nami , daj mi siły bym pomagał dzieciom chorym i niepelnosprawnym i tym ktorzy tego potrzebują , modl sie za nami Patronko moja

 18. DETA!9 pisze:

  Swieta Rito Patronko spraw beznadziejnych Modl sie za nami. Pomoz nam

 19. milena pisze:

  Piękny film bo o wspaniałej patronce i świętej.

 20. ella pisze:

  Piekny film – Swieta Rito modl sie za nami

 21. jan pisze:

  bardzo fajny i bardzo poruszający

 22. Anna Celinska pisze:

  Piekny film warto obejrzec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *