Rodzice nie rozdrażniajcie swoich dzieci – Piotr Krysztofiak OP

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Wykłady odbywają się w ramach mającego już kilkuletnią tradycję cyklu „Credo”. Jak mówi o. Paweł Gużyński, przeor klasztoru, będą odpowiadać na pytanie „”jak to robić, żeby nasze dzieci nie nabawiły się alergii wobec religii, chodzenia do kościoła i modlitwy”. „Jak mądrze, szanując dziecko, mówić o Bogu, ale przede wszystkim dawać szansę na to, żeby Bóg mógł się dziecku objawić” – podkreśla dominikanin z Łodzi. Według kaznodziejów „nie da się dziecka nauczyć wiary, jak uczymy go siadania na nocniku”. „Z wiarą, Bogiem i religią oswaja się w zupełnie inny sposób niż podsuwają nam pomysły zaczerpnięte z psychologii rozwojowej dziecka. One nie są nieważne i niepotrzebne, ale wiary uczy się inaczej” – podkreśla o. Gużyński.

Rodzice nie rozdrażniajcie swoich dzieci – Piotr Krysztofiak OP

„Rodzice nie rozdrażniajcie swoich dzieci” to temat wykładu w ramach cyklu Credo. O wychowaniu religijnym. 6 listopada o. Piotr Krysztofiak OP zajął się kwestią relacji rodzice-dziecko.

 
Kolejne wykłady:

=> Aniołek, Bozia, paciorek, czy religijna inicjacja – o. Paweł Gużyński OP

=> Kto wychowa twoje dziecko?” – Adam Wyszyński OP

=> „Rodzice nie rozdrażniajcie dzieci” – o. Piotr Krysztofiak OP

=> „Moja nieświęta rodzina” – o. Tomasz Nowak OP

=> „Gdy moje dziecko traci wiarę” – o. Szymon Popławski OP

=> Święty wychowawca – o. Marek Krysztopik OP

=> „Rodzice dorosłych dzieci” – o. Zdzisław Górnicki OP

=> „Słowa uczą, rytuały i symbole wychowują” – Paweł Gużyński OP

=> ”Dzieci słuchają – Siła duchowa słów” – Piotr Krysztofiak OP

=> „Mission impossible – rodzice chrzestni” – Szymon Popławski OP

=> „Niechciane dzieci, niechciani rodzice” – Tomasz Nowak OP
 

obrazek => Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości – Monika i Marcin Gajdowie – Dzięki lekturze tej książki dowiesz się: co robić, by Twoje dziecko Cię słuchało, jak stawiać granice, ale w takim wymiarze, by Twoje dziecko miało wolność,co robić, by Twoje dziecko przestrzegało zasad, kiedy być przyjacielem, a kiedy przewodnikiem dla swoich dzieci, jak przekazywać dzieciom katolickie wartości i jak być ich przewodnikiem w wierze….

obrazek =>  OD URWISA DO BOHATERA – Ks. Marek Dziewiecki Niniejsza książką ukazuje podstawy wychowania chłopców oparte na biblijnej wizji człowieka oraz słowach i czynach Jezusa Chrystusa. Sięgnij po tę książkę i stań się błogosławionym rodzicem!….…
obrazek => ŚWIĘTE RODZICIELSTWO – Gary Thomas – Książka, która zmienia punkt widzenia o sto osiemdziesiąt stopni i pokazuje, w jaki sposób Bóg posługuje się dziećmi, by kształtować charakter i duchowość rodziców. Docenisz potencjał świętości w relacji łączącej cię z dzieckiem i dowiesz się, jak rozwijać się duchowo przez wypełnianie powołania do bycia rodzicem….

obrazek => Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca -Kevin Leman – „Jest to ta jedna z książek, którą warto mieć i powracać do niej. Mam syna i przeczytanie tej książki pozwoliło mi na zrozumieniu wielu aspektów o których wcześniej nie pomyślałabym. Każda mama powinna ją przeczytać. Ja poleciłam już swoim znajomym” – opinia czytelniczki.…..

obrazek =>  Autorytet ojca w rodzinie -Ks. Stanisław Orzechowski – „Autorzy książki prostym językiem wyjaśniają jaką rolę w życiu rodziny odgrywa ojciec, oraz jaki udział w budowaniu autorytetu mężczyzny ma kobieta. Książkę czyta się szybko, a barwne i liczne przykłady z życia ks. Orzechowskiego ożywiają tekst. Poręczny format sprawia, że można zabrać książkę do autobusu, pociągu czy na plażę 🙂 Polecam gorąco wszystkim pragnącym budować prawidłowe relacje w rodzinie” – opinia czytelnika…..
obrazek => Kochać i wymagać -ks. Marek Dziewiecki – Książka ks. Marka Dziewieckiego pomoże Ci zrozumieć, co jest naprawdę ważne w wychowaniu. Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie wpływać na młodego człowieka, by właściwie obrał swoją życiową drogę. Poznasz techniki, jak fascynować młodych ludzi swoją postawą, by zachęcić ich do działania..…

obrazek => Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły – Adele Faber, Elaine Mazlish – Ta książka pomogła już milionom rodzin na świecie! Czy Ty również, jak większość rodziców, masz problemy w porozumieniu się ze swoim dzieckiem? Może nawet masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko żyje w całkiem innym świecie… Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by czuło się wysłuchane, by czuło, że interesujesz się jego problemami… a jednocześnie chcesz, by wreszcie zaczęło się Ciebie słuchać – przeczytaj tę książkę.……

obrazek => Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach – Ks. Piotr Pawlukiewicz – „Książka ks. Pawlukiewicza adresowana jest do rodzin, którzy pragną wychować swoje pociechy na ludzi mądrych, otwartych na Boże miłosierdzie, pokazuje jak zrozumieć niektóre dla nas trudne wybory naszych starszych pociech. Jest zawarty w tej książce aspekt bardziej psychologiczny, mówiący że czym skorupka za młodu nasiąknie tym… . Świetna książka, prosto napisana świetnie dociera do słuchacza czy czytelnika. Polecam” – opinia czytelnika….

obrazek=> Ile znaczy tata – Kevin Leman – Kevin Leman, znany psycholog i ojciec czterech córek, pokazuje w tej książce, jak tę niełatwą i skomplikowaną misję zrealizować z powodzeniem i bez poważnych strat po obu stronach. Z jego książki dowiesz się m.in., jak: sprawić, by twoja córka czuła się kimś specjalnym, unikalnym i wartościowym; rozmawiać z nią o tym, o czym chłopcy naprawdę myślą; dyscyplinować ją w delikatny sposób, kiedy tego naprawdę potrzebuje pomóc jej w odniesieniu życiowych sukcesów; negocjować, kiedy zwaśnione przedstawicielki rodzaju żeńskiego zamienią wasz dom w pole bitewne…Tato, jeśli zdobędziesz się na odrobinę wysiłku, możesz zbudować ze swoją córką relację, o jakiej marzysz – opartą na wzajemnej miłości i szacunku….
obrazek=> Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców – Stephen James, David Thomas Książka da Ci świeże spojrzenie i podniesie na duchu, jeśli czujesz się sfrustrowany zmaganiami z chłopięcą „dzikością”. Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców. Niezależnie od tego, czy Twój „dziki stwór” jest przedszkolakiem, uczniem czy studentem, znajdziesz w tej książce odpowiedzi, podpowiedzi i inspiracje, które pozwolą Ci aktywnie towarzyszyć mu w jego drodze do bycia mężczyzną…

obrazek=> Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek -Melissa Trevathan, Sissy Goff – Poradnik pozwalający zrozumieć serce, umysł i zachowanie dziewczynki w wieku od 0 do 19 lat. Dlaczego sześcioletnia dziewczynka mówi, że się nienawidzi, bo nie może się uczesać tak, jakby chciała? Jak zareagować, gdy twoja córka kilka dni z rzędu przychodzi ze szkoły zapłakana, bo przyjaciółki ją odtrącają? Co robić, gdy nastolatka zamyka się po posiłkach w toalecie, aby zwymiotować to, do zjedzenia czego udało się ją wam nakłonić? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorki tej książki, odwołując się do swojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia w wychowaniu dziewczynek i doradzaniu ich rodzicom……

Ten wpis został opublikowany w kategorii Macierzyństwo, o. Krysztofiak Piotr, Ojcostwo, Wiara, życie, Wychowanie dzieci i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.