Dekalog – VIII Przykazanie – ks. Michał Olszewski SCJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Dekalog – VIII Przykazanie – ks. Michał Olszewski SCJ

Ks. Michał omawia VIII Przykazanie – ”Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. (profeto.pl) Ósme przykazanie każe nam zrozumieć, że wszystko, co opiera się na fałszu i obłudzie, jest tymczasowe – nigdy nie stworzy trwałych wartości. A kłamstwo – potrafi przekreślić wolność i godność człowieka.

Pozostałe przykazanina tutaj => DEKALOG <=   ks. Michał Olszewski SCJ - ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji kieleckiej. slowopana.com   Więcej homilii ks. Michała Olszewskiego => TUTAJ <= kliknij

   obrazek=> Przeciw Tobie zgrzeszyłem. Rachunek sumienia dla dorosłych -Ks. Jan Ożóg SJ To jedna z tych książek, których nie da się przeczytać i odłożyć na półkę. Tak jak stałe rozważanie nad tym, co dobre i złe w naszym życiu, pytania w niej zawarte będą nam towarzyszyły zawsze, ilekroć staniemy jako grzesznicy przed Bogiem. Dzięki tej książeczce na pytanie: „Panie, w czym zawiniłem przeciw Tobie?”, możemy znaleźć odpowiedzi, których dotąd nie uświadamialiśmy sobie. Rachunek sumienia oparty jest na Przykazaniach Bożych i Przykazaniach kościelnych według metody św. Ignacego Loyoli….

   obrazek=> DEKALOG -Jacek Salij OP Ta płyta to pięknie przeczytana przez Radosława Pazurę historia miłości Boga do każdego z nas, napisana piórem i sercem dominikanina, ojca profesora Jacka Salija. Każdy rozdział jest odkrywaniem czegoś bardzo bliskiego, a ciągle tajemniczego. Wyśmienita lektura dla tych, którzy „nie mają się z czego spowiadać”, jak i dla tych, którzy nie dowierzają Bożemu Miłosierdziu i gorszą się swymi grzechami….

obrazek=> WYCHOWYWAĆ SUMIENIE – José Luis Aberásturi y Martinez/a> -Omawiając kolejne przykazania Dekalogu, autor przypomina w niej podstawowe zasady moralności chrześcijańskiej, a także udziela cennych wskazówek dotyczących zdobywania cnót, rozwijania życia religijnego dzieci i kształtowania sumienia……

obrazek=> PRZYJMIJ JEGO WEZWANIE. ZAPROSZENIE DO ŻYCIA Z JEZUSEM – Ks. Michał Olszewski SCJ – Jezus wzywa cię, byś przyszedł do Niego. Po wodzie. Jeśli tylko Mu zaufasz, a twój wzrok cały czas będzie utkwiony w Nim, dokonasz tego. Będziesz robił rzeczy, które po ludzku są nie do wyobrażenia. Cuda większe niż te, które czynił On.…..

obrazek=> Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać -Ks. Michał Olszewski SCJ -Co jest prawdziwą misją ucznia Jezusa Chrystusa? Co powinni czynić ci, którzy chcą podążać za Panem?
Czego od nas oczekuje nasz Mistrz?Ks. Michał Olszewski odpowiada na te pytania, wskazując na trzy zasadnicze dary, których praktykowanie, jak czytamy w Ewangeliach, nakazuje swoim uczniom Jezus: głoszenie Słowa Bożego,uzdrawianie chorych i cierpiących, uwalnianie z mocy Złego.Ksiądz Michał pokazuje, że każdy uczeń Jezusa, czy to świecki, czy diakon, czy ksiądz, może być powołany, aby, po odpowiednim przygotowaniu, realizować ten nakaz…..

 


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekalog, Katechezy dla dorosłych, ks. Olszewski Michał, Rekolekcje dla młodzieży, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.