Dekalog – VI i IX Przykazanie – ks. Michał Olszewski SCJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Dekalog – VI i IX Przykazanie – ks. Michał Olszewski SCJ

Ks. Michał omawia VI i IX Przykazania – Nie cudzołóż i Nie pożądaj żony bliźniego swego. (profeto.pl) Szóste i dziewiąte przykazania zmierzają do tego, aby chronić przed zniszczeniem przez egoizm wspólnotę mężczyzny i kobiety, miłość małżeńską, które winny być odbiciem wierności Boga.

Pozostałe przykazanina tutaj => DEKALOG <=   ks. Michał Olszewski SCJ - ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji kieleckiej. slowopana.com   Więcej homilii ks. Michała Olszewskiego => TUTAJ <= kliknij

   obrazek=> Seksualność. Na usługach Miłości [audiobook] -Ks. Marek Dziewiecki Nawet, jeżeli masz niepoukładane życie seksualne, trudne doświadczenia i problemy, to ta konferencja pomoże Ci odzyskać równowagę i przywrócić seksualności jej miejsce i sens. Bo, jak podkreśla autor, czysta seksualność jest najistotniejszą sferą człowieka, źródłem dobra, radości, zachwytu…

   obrazek=> Ciało. Narzędzie do kochania [audiobook] -Ks. Marek Dziewiecki Jaki jest sens istnienia ciała? Czy potrzeby ciała są potrzebami człowieka? Jak radzić sobie z nieakceptowaniem własnego ciała? Czemu służy dbanie o kondycję i dobry wygląd? Czym jest czułość cielesna, a czym seksualność? Jaka jest rola ciała w miłości…

obrazek=> Płciowość i czystość. Z problematyki życia seksualnego -O. Karol Meissner OSB -Autor omawia problemy związane z wychowaniem i miejscem płci w życiu osoby ludzkiej. Porusza także niełatwą sprawę czystości seksualnej w kontekście systemów moralnych, ale także jako problemu psychologicznego oraz kwestię naturalnego planowania rodziny…..

obrazek => Dekalog. Proste słowa o miłości – Ks. Michał Olszewski SCJ Przeczytasz tutaj o: własnych słabościach, wątpliwościach i ukrytych pragnieniach serca; przykazaniach, w których są ukryte nie tyle Boże wymagania wobec człowieka, ile Boże wytyczne, jak żyć, by być naprawdę szczęśliwym; sposobach na to, jak wykorzystać mądrość prawa danego nam przez Boga do budowania dobrych relacji zarówno z Nim, jak i z drugim człowiekiem…

   obrazek=> Męski dekalog, czyli jak powstać z gleby -Ks. Michał Olszewski SCJ  Przychodzi taki moment, kiedy trzeba zawalczyć albo trzeba powstać po upadku, bo się zaryło gębą do tego stopnia, że bardzo boli. (…) brakuje nam umiejętności „świętowania” porażek. Nie umiemy się pozbierać. Bywa, że facet nawet o porażce napisze książkę i opowie o tym, jak mu było źle, jak go wszyscy zostawili, nawet Pan Bóg go opuścił. Brakuje nam jednak zdolności do tak zwanego pozbierania się po upadku. – Fragment…..

obrazek=> Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie – Ks. Michał Olszewski SCJ -Doświadczasz kryzysu, cierpienia, zranienia? Czujesz się znękany, zdruzgotany, opuszczony? Opanowało Cię przygnębienie, a może nawet stoisz na krawędzi rozpaczy? Ta książka ma dla Ciebie dobrą nowinę: właśnie w takich sytuacjach Bóg jest najbliżej Ciebie i możesz szczególnie doświadczyć Jego mocy i opieki. Ksiądz Michał, odwołując się do przykładów ze swojej posługi, pokazuje, że to właśnie kryzys i cierpienie mogą nam pomóc zrozumieć, że naprawdę jesteśmy dziećmi Bożymi, a nasz Ojciec w Niebie kocha nas bezgranicznie….


Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekalog, Katechezy dla dorosłych, ks. Olszewski Michał, Miłość, czystość, RCS, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje dla młodzieży, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.