Homilia o Trójcy Przenajświętszej – Ks. dr Włodzimierz Cyran

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Fragment homilii:
Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam, że trzeba wejść w głąb, by spotkanie z Trójcą Świętą stało się naszym codziennym życiem, abyśmy przeżywali te relacje każdego dnia coraz głębiej. Przypomina, że nie wolno tylko przychodzić do Pana Boga ze swoimi problemami. Przychodzisz i gapisz się tylko w te swoje problemy: „Panie Boże no zobacz mam tutaj taki problem, taki problem, jestem chory, tu mam kłopoty itp”. I głowy nie podniesiesz, żeby spojrzeć na oblicze Boga, tylko kontemplujesz te swoje problemy, bolączki, choroby.. 

Bóg chce żebyś to zostawił i podniósł głowę, żebyś zaczął kontemplować Jego. A odnajdując Jego, odnajdujesz pełnię zbawienia i pomoc we wszystkim. Tylko trzeba zmienić patrzenie.

Zostaw tu przed Bogiem ten balast, te swoje utrapienia, cierpienia, kłopoty, troski, to z czym przychodzisz.
BÓG O TYM WSZYSTKIM WIE. On cię zbawi przez to, że spojrzysz na Niego i usłyszysz, że On mówi:
”JA JESTEM, NIE BÓJ SIĘ, TO JA JESTEM. Jestem z tobą, spójrz na Mnie. Patrz na Mnie. Oto jestem, aby ciebie ratować.”

W momencie kiedy podniesiesz głowę, spojrzysz wyżej, zobaczysz, że Bóg jest blisko. Jeśli odkryjesz Jego obecność, jeśli w swoim sercu zaczniesz kontemplować nie tylko to, że Bóg jest, ale JAKI JEST, odnajdziesz pokój, doświadczysz poczucia bezpieczeństwa przy Nim.

Bo Trójca Święta to ten sam Bóg, który w czasach Starego Testamentu objawia się jako wyjątkowy, litościwy, jako życzliwy wobec ludzi, jako miłujący, którego wręcz jakby drugim imieniem jest miłość, miłość wobec człowieka, posunięta tak dalece, że Ojciec daje własnego Syna za nas, abyśmy nie zginęli, czyli Jemu zależy na nas. Taki jest nasz Bóg.

Kontemplując więc Boga takim jakim On  jest, jak On się człowiekowi udziela, odnajdujemy naszą Ojczyznę, odnajdujemy pokój serca. Jeśli będziemy wzbudzać wiarę w to, że Bóg jest taki, jakim się nam objawia, to będziemy też przez ten akt wiary niejako otwierać się na to Jego działanie i Jego dary…
 

Homilia o Trójcy Przenajświętszej – Ks. dr Włodzimierz Cyran


Homilia ks. dr Włodzimierza Cyrana, biblisty, z Mszy św. w int. o uzdrowienie od Boga w parafii p.w św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie z 14 czerwca 2014 roku.
Ks. dr Włodzimierz Cyran – kapłan archidiecezji Częstochowskiej, biblista, egzorcysta i Moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre” Informacje o Wspólnocie Mamre: www.mamre.pl Kalendarium spotkań Wspólnoty: http://mamre.pl/Strona/kalendarium
 
 

 
obrazek=> NIEBO W MEJ DUSZY -Andrzej Ruszała OCD (red.) – Cenna pozycja dla miłośników duchowości bł. Elżbiety od Trójcy Świętej. Ukazuje łaskę zjednoczenia z Trójcą Świętą Błogosławionej. Poznajemy jej przywiązanie do Eucharystii i Słowa Bożego. Odkrywamy wartość współcierpienia z Chrystusem. Możemy się też zapoznać z jej ideałem karmelitanki bosej.…..

obrazek=> Ogień i radość. Ewangelizacja w Duchu Świętym – Jacques Marin – Ogień i radość – dwa narzędzia, bez których nie warto wyruszać na drogi głoszenia Dobrej Nowiny. Bez płomieni wewnętrznego ognia miłości – zauważa ks. Jacques Marin – bez radości Ducha Świętego chrześcijanin nie zdoła przemówić do współczesnych sobie, ani też nie stanie się światłem świata czy solą ziemi…..

obrazek=> Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch – Ks. Jan Reczek – O charyzmatach, Odnowie w Duchu Świętym i zmaganiu z mocami ciemności.
Duch święty cały czas działa w Kościele, jednak w ostatnich dekadach widoczne jest obfite występowanie szczególnych Jego darów, nazywanych charyzmatami. Ks. Jan Reczek, odwołując się do własnego doświadczenia w posługiwaniu nimi, przedstawia rolę i sposób przejawiania się dzisiaj charyzmatów: czynienia cudów, prorokowania, języków i ich tłumaczenia, uzdrawiania, rozeznawania duchów, wiary oraz mądrości i poznania.
Opowiada również o Odnowie w Duchu Świętym, współczesnych zagrożeniach duchowych oraz walce z demonami w osobistym i społecznym życiu chrześcijan. To książka dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje zrozumienie darów i znaków, które Pan daje dzisiaj swojemu Kościołowi…
obrazek=>  Żyć w Duchu Świętym -Ks. Michał Olszewski SCJ – Rekolekcje zebrane w tej książce to rodzaj wprowadzenia do życia w Duchu Świętym, doświadczania obecności żywego Boga. Może ono służyć zarówno początkującym, jak i zaawansowanym na charyzmatycznej drodze. Zarówno tym, którzy jeszcze nie doświadczyli czy raczej nie uświadomili sobie mocy Ducha, jak i dla posługujących w grupach modlitewnych. Ks Michał przywołuje przykłady niesamowitego działania Ducha Świętego w postaci nawróceń, uzdrowień, uwolnień od działania złych duchów i wielu innych. Odwołując się do swego doświadczenia jako egzorcysty, przestrzega też przed zagrożeniami duchowymi, które niesie ze sobą wiele nurtów współczesnej kultury. Nade wszystko jednak pokazuje, jak wygląda życie przeniknięte miłością i wiarą w naszego Pana i Ożywiciela…

 

Więcej nagrań z naukami Ks. dr Cyrana: => TUTAJ <= kliknij
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Działanie Ducha Świętego, Ewangelizacja, Katechezy dla dorosłych, ks. Cyran Włodzimierz, Msza Św o uzdrowienie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.