CAŁA PRAWDA O SKROMNOŚCI

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest,
a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?
Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”
1 Kor 6,19-20
 

NAGA PRAWDA O SKROMNOŚCI

Film o skromności, dlaczego jest ona taka ważna. Wypowiedzi młodych mężczyzn o tym jak nieskromnie ubrane kobiety wpływają na nich. Wypowiedzi dziewczyn na temat skromności, wypowiedzi kapłana…
Prawa autorskie : True Faith TV (Gabriel Castillo) http://truefaith.tv

Przemówienie papieża Piusa XII skierowane do młodych dziewcząt, wygłoszone w Rzymie w Bazylice Św. Piotra, dnia 22 maja 1941 roku: www.ultramontes.pl/pius_xii_moda.htm
 

Moda i skromność – Leah Darrow


Leah Darrow była uczestniczką TV Show, America’s Next Top Model, Cykl 3. Pomimo, że została wychowana w katolickiej rodzinie, żyła w duchowym letargu przez 10 lat. Nawróciła się. Dziś daje świadectwo wiary i promuje program „czysta moda” („pure fashion”).
 

obrazek => Chcę być szczęśliwa. Tylko dla dziewcząt -Beata Mądra, Marcin Mądry – Książka adresowana do nastolatek. Napisana prostym i przystępnym językiem, przybliża trudny temat czystości przedmałżeńskiej. Bez moralizowania i owijania w bawełnę odpowiada na pytania: Dlaczego warto czekać z seksem do ślubu? Czy możliwe są randki bez seksu? Co daje czekanie?Autorzy Beata i Marcin Mądrzy rozprawiają się z mitami i stereotypami o współżyciu przed ślubem. Informują, radzą i zachęcają przykładem własnego życia. Niczego nie narzucając, pokazują inną niż lansowana przez media drogę do szczęścia….
obrazek => Porozmawiajmy spokojnie o… tych sprawach- Ks. Piotr Pawlukiewicz – „Pewnego razu zapytał mnie ktoś: „O jakie sprawy tu chodzi?” O te! Tak, tak! Właśnie o te, o których myślisz. Którymi ludzie interesują się od dzieciństwa do późnej starości. ..”

 
obrazek => Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny – Jean-Benoit Casterman – Autor w prosty i często humorystyczny sposób przedstawia katolicką wizję uczuciowości i seksualności człowieka, przytacza wiele konkretnych danych i faktów, które podbudowują jego stwierdzenia. Książka w interesujący sposób przedstawia fundamentalne prawdy potrzebne do prawidłowego kształtowania dorosłego życia młodych, nie pomija takich zagadnień jak antykoncepcja, aborcja, seksualne relacje przedmałżeńskie.Pozycja ukazuje powiązanie życia emocjonalnego z życiem seksualnym, dając dobry fundament dla rozwoju i dojrzałości młodych ludzi. Książka skierowana dla młodzieży powyżej 14 roku życia, dla wychowawców, rodziców i katechetów…

obrazek => Tylko dla dziewcząt. Kalendarz nastolatki -Elżbieta Wiater – Kalendarz ten zawiera wiele cennych wskazówek i porad dla nastolatek, w tym także tych dotyczących życia duchowego i religijnego. Jest w nim także miejsce na codzienne zapiski, notatki….

obrazek => Kobieta warta Królestwa -Magda Grabowska – Kobieta warta Królestwa to książka głównie dla kobiet i głównie o kobietach. Osnowę dla jej treści stanowi biblijna Księga Rut. Jednak główną bohaterką tej książki jest każda z czytelniczek, bo każda z nich może w tej książce odnaleźć siebie. Książka nie tylko porusza głębokie prawdy duchowe, ale odnosi się także do praktycznych spraw życia codziennego. Można ją potraktować jako przewodnik do osobistej refleksji lub dyskusji w grupie kobiet. ….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Ewangelizacja, Konferencje dla Kobiet - video, Miłość, czystość, RCS, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje dla młodzieży, Relacje damsko-męskie, Świadectwa video, Wiara, życie, Wychowanie dzieci i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.