Objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Paray-le-Monial jest nie wielkim miasteczkiem w środkowej Francji w regionie Burgundii. Znajduje się w pobliżu historycznego opactwa benedyktyńskiego Cluny oraz bardziej współczesnego Taizé. W centrum Paray-le-Monial stoi duży kościół romański zbudowany przez benedyktynów w XII wieku, który w 1875 roku został nazwany bazyliką Serca Jezusa. Jednak głównym celem pielgrzymek jest kaplica przy pojezuickim klasztorze zamieszkałym od 1629 roku przez siostry wizytki. W klasztorze tym żyła w drugiej połowie XVII wieku skromna, nikomu nie znana zakonnica Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690), której relikwie znajdują się w szklanej trumnie w bocznym ołtarzu kaplicy klasztornej.

Święta Małgorzata Maria przeżyła szereg objawień Pana Jezusa, który ukazał jej swe Serce kochające ludzi i spragnione ich miłości. 19 czerwca 1675 roku, w oktawie Bożego Ciała, Małgorzata Maria modląc się przed Najświętszym Sakramentem ujrzała Jezusa z przebitym Sercem i usłyszała słowa: „Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto – szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienia Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali…”.
 
Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

* Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
* Ustalę pokój w ich rodzinach.
* Będę ich pocieszał w utrapieniach.
* Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
* Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
* Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
* Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
* Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
* Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
* Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
* Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.
 

obrazek => Serce Jezusa. Rozważania -O. Tadeusz Chromik SJ – Litania do Serca Pana Jezusa streszcza opasłe teologiczne tomy. Opierając się na Słowie Bożym i Tradycji Kościoła, pozwala lepiej poznać tajemnicę miłości Chrystusa – Boga i człowieka. Niejedna osoba, odmawiając tę modlitwę, doszła do świętości….

obrazek => Najpiękniejsza Miłość świata. Najświętsze Serce Jezusa -S. Józefa Menéndez RSCJ – książka zawierająca głównie słowa Jezusa skierowane do siostry Józefy (zakonnica, mistyczka i stygmatyczka). Chrystus w swoim orędziu mówi o swojej Miłości skierowanej do świata i do ludzi, zwłaszcza tych zagubionych czy grzesznych.…

obrazek => W RYTM SERCA JEZUSA – „W rytm Serca Jezusa” to zaproszenie, aby przybliżyć się do tajemnicy wcielonej Miłości. Prezentowane rozważania przygotowują Czytelników do tego, by obecność Jezusa umieli rozpoznawać w sobie i w otoczeniu.Książka w sposób rewelacyjny ukazuje Serce Jezusa w różnych kontekstach, pod różnym kątem… bardzo przydatna na adoracje związane z I Piątkiem miesiąca.…
 
Zobacz też:
 
=> Litania do Serca Pana Jezusa

=> PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

=> Godzina Święta z Sercem Bożym

=> ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy o świętych, Filmy religijne, chrześcijańskie, PAN JEZUS, ŚWIĘCI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa

  1. Elżbieta Gościcka pisze:

    Wspaniały film o miłości Pana Jezusa do ludzi. Obyśmy wszyscy odpowiedzieli naszą miłością na miłość Jego Najświętszego Serca do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.