Najświętsze Serce Jezusa w objawieniach fatimskich.

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Najświętsze Serce Jezusa w objawieniach fatimskich.

Paray-le-Monial jest nie wielkim miasteczkiem w środkowej Francji w regionie Burgundii. Znajduje się w pobliżu historycznego opactwa benedyktyńskiego Cluny oraz bardziej współczesnego Taizé. W centrum Paray-le-Monial stoi duży kościół romański zbudowany przez benedyktynów w XII wieku, który w 1875 roku został nazwany bazyliką Serca Jezusa. Jednak głównym celem pielgrzymek jest kaplica przy pojezuickim klasztorze zamieszkałym od 1629 roku przez siostry wizytki. W klasztorze tym żyła w drugiej połowie XVII wieku skromna, nikomu nie znana zakonnica Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690), której relikwie znajdują się w szklanej trumnie w bocznym ołtarzu kaplicy klasztornej.

Święta Małgorzata Maria przeżyła szereg objawień Pana Jezusa, który ukazał jej swe Serce kochające ludzi i spragnione ich miłości. 19 czerwca 1675 roku, w oktawie Bożego Ciała, Małgorzata Maria modląc się przed Najświętszym Sakramentem ujrzała Jezusa z przebitym Sercem i usłyszała słowa: „Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto – szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienia Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali…”.
 
Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

* Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
* Ustalę pokój w ich rodzinach.
* Będę ich pocieszał w utrapieniach.
* Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
* Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
* Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
* Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
* Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
* Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
* Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
* Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.
 

 obrazek => Serce Jezusa -obraz  -Obrazek wykonany w technologi laminowania srebrem. Zewnętrzna warstwa srebra zabezpieczona jest specjalnym lakierem ochronnym , dzięki któremu na długi okres czasu zachowa ona swój blask.Tył obrazka wykonany jest z wysokiej jakości drewna .Obrazek do powieszenia lub postawienia. Wspaniały prezent na każdą okazję. Wymiary: 9×13, 13×18… => zobacz więcej
 obrazek => Najświętsze Serce Jezusa – Piotr Stefaniak – W duchowości Kościoła zachodniego Serce Jezusa zajmuje kluczowe miejsce w relacji Boga z człowiekiem, relacji opartej na odkupieniu i miłości. Spróbujemy ten nieogarniony fenomen Bożego otwarcia się na każdego z nas, byśmy mogli spocząć w Sercu Jezusa na wieki, rozważyć….=> zobacz więcej

 
Zobacz też:
 
=> Litania do Serca Pana Jezusa

=> PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

=> Godzina Święta z Sercem Bożym

=> ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy o świętych, Filmy religijne, chrześcijańskie, PAN JEZUS, ŚWIĘCI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.