Audycje Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA – Ks. Marcin Wiśniewski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Audycje „Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

ks Marcin Wiśniewski
Z KS. MARCINEM WIŚNIEWSKIM (egzorcystą diecezji kaliskiej) rozmawia MARIA GURZYŃSKA
 
Aby odsłuchać/pobrać audycje, kliknij na linki poniżej i zapisz:
 
O Objawieniu Pańskim (mp3)
 
→ Skąd wiadomo, że Bóg istnieje (mp3)
 
Dlaczego mamy trudności z poznaniem Boga (mp3)
 
Bóg nam się objawia (mp3)
 
O sakramencie pokuty i pojednania (mp3)
 
Bóg objawia się w Bożym Słowie (mp3)
 
Interpretacja Słowa Bożego (mp3)
 
Sensy w tekście Pisma Świętego (mp3)
 
Słowo Boże w życiu Kościoła (mp3)

 

obrazek => Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? – Ks. Krzysztof Wons SDS – Zapewne pragniesz w swoim sercu głębokiej relacji z Bogiem. Powiem więcej: każdy z nas tęskni za taką relacją. Często jednak Twoje codzienne życie rozmija się z tym pragnieniem. Masz mnóstwo zajęć, zmartwień i obowiązków, nad którymi trudno jest Ci zapanować. Czujesz się nimi przytłoczony, zapracowany. Czujesz się, jakbyś był pozostawiony samemu sobie, jakby Boga przy Tobie nie było…Potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci zatrzymać się w tym zabieganiu i odnaleźć Boga. Wyobraź sobie, że masz to w zasięgu ręki… Słowo Boże!

obrazek => Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego -Ks. Krzysztof Wons SDS - Istnieje takie źródło poznawania siebie, które wykorzystując ludzkie zdolności, umożliwia nam dotarcie do najgłębszego obrazu siebie. Jest to boska droga poznania. Jest to poznanie siebie „oczami” Boga, przez Słowo Boga. Bóg zostawił nam Pismo Święte nie tylko po to, aby objawić siebie, ale także, aby objawić nam nas samych – to, kim jesteśmy w Jego oczach.Przez modlitwę Słowem Bożym wracamy do źródeł swojego rzeczywistego piękna, do najczystszego obrazu swojego „ja”. W „twarzy” Boga odkrywamy naszą twarz. Ważne jest, aby na tej drodze nie zabrakło nam towarzysza – kierownika duchowego…..

obrazek => Czy jeszcze nie wierzycie? Lectio divina do Ewangelii św. Mateusza -Innocenzo Gargano -Książka jest prawdziwym doświadczeniem niewyczerpanego bogactwa słowa. Ono prowadzi wszystkich „chcących sie prowadzić” nieustannie do przodu, ponieważ, jak mówi Grzegorz Wielki, przekracza ludzką zdolność pojmowania: „Nikt nie jest tak zaawansowany w znajomości Pisma, żeby nie mógł pójść dalej… ponieważ nawet wtedy, gdy wyjaśnimy je na różne sposoby, ono nadal przechowuje ukryte tajemnice”.Zebrane są tutaj niektóre lectio tekstów z Ewangelii według św. Mateusza, które łączy wspólny temat wiary. Być może poprowadzą one kogoś prostą drogą refleksji, medytacji i modlitwy.…

obrazek => Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z komentarzem – Pismo Święte dla całej rodziny
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Śledzik
  • email
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, Bóg Ojciec, Ewangelizacja, Katechezy dla dorosłych, ks. Wiśniewski Marcin, Rekolekcje o modlitwie, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>