Audycje Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA – Ks. Marcin Wiśniewski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Audycje „Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

ks Marcin Wiśniewski
Z KS. MARCINEM WIŚNIEWSKIM (egzorcystą diecezji kaliskiej) rozmawia MARIA GURZYŃSKA (www.radiorodzina.kalisz.pl/)
 
Aby odsłuchać/pobrać audycje, kliknij na linki poniżej i zapisz:
 
O Objawieniu Pańskim (mp3)
 
→ Skąd wiadomo, że Bóg istnieje (mp3)
 
Dlaczego mamy trudności z poznaniem Boga (mp3)
 
Bóg nam się objawia (mp3)
 
O sakramencie pokuty i pojednania (mp3)
 
Bóg objawia się w Bożym Słowie (mp3)
 
Interpretacja Słowa Bożego (mp3)
 
Sensy w tekście Pisma Świętego (mp3)
 
Boże Ciało (mp3)

Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa (mp3)

Słowo Boże w życiu Kościoła (mp3)

 

obrazek => Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? – Ks. Krzysztof Wons SDS – Zapewne pragniesz w swoim sercu głębokiej relacji z Bogiem. Powiem więcej: każdy z nas tęskni za taką relacją. Często jednak Twoje codzienne życie rozmija się z tym pragnieniem. Masz mnóstwo zajęć, zmartwień i obowiązków, nad którymi trudno jest Ci zapanować. Czujesz się nimi przytłoczony, zapracowany. Czujesz się, jakbyś był pozostawiony samemu sobie, jakby Boga przy Tobie nie było…Potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci zatrzymać się w tym zabieganiu i odnaleźć Boga. Wyobraź sobie, że masz to w zasięgu ręki… Słowo Boże!

obrazek => Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego -Ks. Krzysztof Wons SDS – Istnieje takie źródło poznawania siebie, które wykorzystując ludzkie zdolności, umożliwia nam dotarcie do najgłębszego obrazu siebie. Jest to boska droga poznania. Jest to poznanie siebie „oczami” Boga, przez Słowo Boga. Bóg zostawił nam Pismo Święte nie tylko po to, aby objawić siebie, ale także, aby objawić nam nas samych – to, kim jesteśmy w Jego oczach.Przez modlitwę Słowem Bożym wracamy do źródeł swojego rzeczywistego piękna, do najczystszego obrazu swojego „ja”. W „twarzy” Boga odkrywamy naszą twarz. Ważne jest, aby na tej drodze nie zabrakło nam towarzysza – kierownika duchowego…..

obrazek => UWAŻAJCIE, JAK SŁUCHACIE. LECTIO DIVINA DO EWANGELII ŚW. ŁUKASZA – Innocenzo Gargano -Słuchać oznacza zmieniać się, nawracać. Jest to charakterystyczne dla słuchania biblijnego, gdzie przyjęcie przykazania zależy od posłuszeństwa, otwarcia się, całkowitej dyspozycyjności. W Piśmie Świętym słuchanie staje się fundamentalnym przykazaniem, które wyraża wierną relację człowieka i Boga, otwartości Boga na człowieka i człowieka na Boga.…

obrazek => Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z komentarzem – Pismo Święte dla całej rodziny
 

 

Inne audycje z ks Marcinem Wiśniewskim => TUTAJ <= kliknij

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, Bóg Ojciec, Ewangelizacja, Katechezy dla dorosłych, ks. Wiśniewski Marcin, Rekolekcje o modlitwie, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.