Rekolekcje Adwentowe – ks. Piotr Chmielecki SCJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

360 Sekund na Adwent 2013 – Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa – Rekolekcje Adwentowe

Więcej na http://profeto.pl

Zapowiedź

obrazek => Rozważania adwentowe – Tomasz Maria Dąbek OSB -Książka ta jest znakomitym materiałem do rozważań nie tylko dla dorosłych, autor zawarł w niej również słowa skierowane do najmłodszych wiernych. W tytule odwołuje się do czasu przed Bożym Narodzeniem, ale może służyć przez cały rok wszystkim, którzy chcieliby naprawić swoje życie…..

 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 1


 

obrazek => Adwentowa reanimacja – Ks. Eugeniusz Burzyk -To kolejna książka ks. Burzyka zawierająca propozycje krótkich, zaledwie kilkuminutowych kazań, które mogą reanimować tych, którzy są daleko Boga i nie znajdują czasu na chwilę zastanowienia. Autor proponuje rozważania na każdy dzień adwentu, uwzględniając również liturgiczny podział na rok A, B i C ..….

 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 2

Tym razem rozpoczynamy od czegoś, co jest najważniejsze. Rozpoczynamy od Miłości Bożej.To pierwszy tweet chrześcijaństwa. Bóg kocha człowieka. To tak oczywista, ale trudna do zrozumienia prawda. Bóg kocha nas miłością bezwarunkową. Wierzysz?…
 

obrazek =>  Skandal miłosierdzia -Ks. bp Grzegorz Ryś – Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim ciemnością.Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.….

 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 3

W tym odcinku ks. Piotr mówi nam o grzechu. O tym, czym jest, co powoduje i jakie są jego konsekwencje. Kolejny raz rozważanie opieramy na Dziejach Apostolskich. Posłuchajcie razem z nami. Posłuchajmy, zastanówmy się i…
 

obrazek=> 7 tajemnic spowiedzi -Vinny Flynn – Jeśli doświadczasz ociągania się w drodze do konfesjonału… Jeśli czujesz się zniechęcony wyznawaniem ciągle tych samych grzechów… Jeśli sądzisz, że spowiedź jest jedynie środkiem do celu… jedynie sposobem na odpuszczenie grzechów, aby móc godnie przyjąć Komunię Świętą… Ta książka całkowicie zmieni Twój sposób myślenia!….

 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 4

Odcinek o tak ważnej prawdzie, jaką jest nasze zbawienie w Chrystusie. Pochylamy się nad Dziejami Apostolskimi, nad fragmentem, kiedy to uczniowie wyprowadzeni z więzienia przez Anioła Pańskiego idą nauczać. Nauczają lud, mówiąc mu o mocy Pana.
 
obrazek=> Na chorych ręce kłaść będą – Cezary Sękalski -Modlitwa wstawiennicza we wspólnocie. Cenna pomoc dla wszystkich, którzy podejmują różne formy modlitwy wstawienniczej. Książka Cezarego Sękalskiego jest cenną pomocą zarówno dla wszystkich, którzy już podejmują rożne formy modlitwy wstawienniczej, jak i dla tych, których Duch Święty będzie do niej przynaglał. Autor zadbał o głębokie osadzenie problematyki w zdrowej nauce i Tradycji Kościoła.
 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 5

Dziś o Pawle z Tarsu i świadectwoie jego nawrócenia. Ten, który chciał zabijać uczniów Pańskich, stał się dzięki łasce Bożej jednym z najbardziej żarliwych głosicieli Ewangelii w historii Kościoła! A jak to jest z naszym nawróceniem?


 

obrazek=> Miłość zwycięża wszystko – O. Józef Witko OFM, Grzegorz Sokołowski – Czy można zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem? Jaki sens ma odmawianie nowenny? Dlaczego Jezus każe nam kochać naszych nieprzyjaciół? Na czym polega prawdziwe uzdrowienie? Dlaczego wierni nie doświadczają spoczynku w Duchu Świętym na każdej Mszy świętej? Na te i wiele innych niebanalnych pytań odpowiada Ojciec Witko OFM w niezwykłej rozmowie z Grzegorzem Sokołowskim.…..

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 6

Kolejne spotkanie ze Słowem. Dziś o Duchu Świętym, o Bogu zapomnianym, o Bogu jakby nieobecnym. O Tym bez Którego nikt z nas nie wypowiedziałby , że Jezus jest Panem. Dziś o Tym, który daje moc!
 
obrazek=> Obyś skutecznie mi błogosławił. Modlitwy i rozważania o uzdrowieniu – O. Józef Witko OFM – Rozważając problem ludzkiego cierpienia oraz łaskę uwolnienia od bólu, jaką może obdarzyć nas dobry Bóg, autor przedstawia niezwykłą, a jednocześnie prostą prawdę: Bóg uzdrawia nas poprzez swoje słowo. To Dobra Nowina przynosi nam zbawienie i ulgę w cierpieniu. „Tam, gdzie jest głoszone słowo, tam przybywa Jezus i mocą Ducha Świętego, uzdrawia i uwalnia wszystkich, którzy tego oczekują i pragną”.…..

 

Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa, odc. 7


Nasze ostatnie spotkanie. Tuż przed świętami, jeszcze chwilka i…
Dziś o wspólnocie kościoła, o tym jak jest ważna, o przeżywaniu naszej wiary własnie w niej. O budowaniu, pomocy, braterskiej miłości.
 
obrazek=> Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie – Ks. Michał Olszewski SCJ -Doświadczasz kryzysu, cierpienia, zranienia? Czujesz się znękany, zdruzgotany, opuszczony? Opanowało Cię przygnębienie, a może nawet stoisz na krawędzi rozpaczy?Ta książka ma dla Ciebie dobrą nowinę: właśnie w takich sytuacjach Bóg jest najbliżej Ciebie i możesz szczególnie doświadczyć Jego mocy i opieki. Ksiądz Michał, odwołując się do przykładów ze swojej posługi, pokazuje, że to właśnie kryzys i cierpienie mogą nam pomóc zrozumieć, że naprawdę jesteśmy dziećmi Bożymi, a nasz Ojciec w Niebie kocha nas bezgranicznie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwentowe Rekolekcje, Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Ewangelizacja, Misje ewangelizacyjne, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.