Program: Z wiarą – ”ZDRADA” – ks. Przemysław Kawecki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Program: Z wiarą – „ZDRADA

 

 

Odcinek poświęcony zdradzie. Dlaczego mężczyźni zdradzają, co nimi kieruje, jak się przed nią chronić, co robić gdy odkrywamy zdradę, oraz czy przyznać się do własnego skoku w bok. Wszystkie oblicza zdrady odkryje przed telewidzami ks. Przemysław Kawecki oraz Paulina Filipiak.

 

Inne odcinki programu „Z wiarą” => TUTAJ <= kliknij   Romans, zdrada i co dalej? – Jerzy Grzybowski – Jerzy Grzybowski wskazuje na to, że zdrada jest przede wszystkim skutkiem narastającego przez dłuższy czas kryzysu w małżeństwie i proponuje drogi uzdrowienia relacji, zanim kryzys osiągnie swoje apogeum. Drugi plan tej książki, nie mniej istotny, stanowią osobiste doświadczenia małżeństw po zdradzie. Świadectwa te mogą pomóc w odpowiedzi na pytanie, jak uratować małżeństwo po tak traumatycznym przeżyciu…

Jak ocalić małżeństwo – Gary Chapman – ”Pozwólcie, że zaproszę was za zamknięte drzwi mojego gabinetu i pozwolę posłuchać tego, co mężowie i żony mówią o swojej sytuacji. Zabiorę was również w podróż po kraju, gdzie prowadzę liczne seminaria małżeńskie. Będziecie mieli okazję posłuchać tego, co ich uczestnicy mówią przed i po zajęciach. Mam nadzieję, że to ich wołanie pozwoli wam wyrobić sobie pogląd o tym, jakimi problemami będę się zajmował w tej książce”….

Nieporadnik małżeński -Jerzy Grzybowski – „NIEPORADNIK” – bo choć zawiera liczne odpowiedzi na pytania, jakie stawiali małżonkowie, to nie jest poradnikiem. Nie daje recept ani nie przynosi rozwiązań, choć ukierunkowuje poszukiwania. Uczy dialogu, uczy samodzielnego, we dwoje, wychodzenia z kryzysów i rozpoznawania, w jaki sposób przeżywany konflikt może być twórczy. Ukazuje, w jaki sposób można poznawać się nawzajem i prowadzić dialog, jak inaczej popatrzeć na współmałżonka, by zobaczyć w nim dobro. Celem tej książki jest bardziej dodanie odwagi i nadziei, że wyjście z kryzysu jest możliwe, niż doradzanie czegokolwiek….

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katechezy dla dorosłych, Kryzys Małżeński, ks. Kawecki Przemysław, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje dla mężczyzn - video, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Program: Z wiarą – ”ZDRADA” – ks. Przemysław Kawecki

 1. Michael pisze:

  Zacznę od końca. Czym się karmisz tym jesteś. Jeżeli to będzie Pismo Św, książki katolickie, a nie chłam telewizyjny, wtedy świadomość oczywiście jest większa. Jeżeli zdarzy się zdrada i będzie to incydent, to oczywiście wyznać w konfesjonale. Mówienie (biorę pod uwagę tylko małżeństwa), wyjawienie,spowoduje zrzucenie kamienia z serca osoby zdradzającej na serce osoby zdradzonej. Jeszcze gorsze jest wyjawianie szczegółów, o co często „zdradziciel” jest pytany i to są kolejne gwoździe do zamknięcia drogi do normalnego życia. Niestety odbudowanie zaufania może być wręcz niemożliwe, dlatego, jeżeli był to incydent, lub, gdy doszło do prawdziwego nawrócenia to nigdy nie mówić. Oczywiście jeszcze trzeba pomyśleć o osobach trzecich, które nawet z zemsty, pomimo nawrócenia, mogłyby wyjawić zdradę.

 2. Jędrek_1 pisze:

  Myślę, że ksiądz (mimo dobrych i szczerych chęci) nie ma racji w kwestii przyznawania się do zdrady. Uważam, że mąż (żona) zdradzony (zdradzona) ma prawo do prawdy (uczciwości małżeńskiej), ma prawo wiedzieć z kim żyje. To trochę tak jakby ksiądz (przepraszam) namawiał do złamania następnej części przymierza (przysięgi małżeńskiej) dotyczącej uczciwości. Nie kochałem (kochałam), nie byłam wierna (wierny) i jeszcze żyję w kłamstwie. Niestety czasami trzeba wziąć „to na klatę”, przyjąć konsekwencje i zmierzyć się z nimi. Przeżyć upokorzenie związane ze zdradą i widok cierpiącego współmałżonka, dzieci i wszystkich innych. To boli (nawet bardzo), ale to jedyna droga (czasami to jedyna droga chroniąca przed recydywą). Wiem, może się nie udać, ale ktoś, kto zdradził wybrał świadomie. Za to… jak usłyszy się słowo przebaczam i kocham Cię mimo tego, to jest największy dowód miłości jaki można otrzymać. Mam też głębokie przeświadczenie, że życie w kłamstwie nie służy nikomu, ani zdradzonemu ani tym bardziej zdradzającemu. To tak jak życie w grzechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.