EUCHARYSTIA – o. Augustyn Pelanowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

EUCHARYSTIA – cz.1 „uzdrowienie naszego oblicza„- o. Augustyn Pelanowski


 

EUCHARYSTIA cz.2 – o. Augustyn Pelanowski

 

 

EUCHARYSTIA cz.3 – o. Augustyn Pelanowski

 

 
Augustyn Pelanowski, właśc. Piotr Pelanowski, OSPPE (ur. 1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim) – paulin, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja, autor książek, publicysta, artysta malarz.
Publikuje swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”.
Stał się znany w środowiskach chrześcijańskich dzięki uczestniczeniu w nawróceniach znanych polskich muzyków rockowych, m.in. Tomasza Budzyńskiego (Armia, 2Tm2,3), Darka Malejonka (Armia, Houk, 2Tm2,3), Piotra Żyżelewicza (Armia, Voo-Voo) i Grzegorza „Dzikiego” Wacława, związanego z warszawskim środowiskiem anarchistycznym. Użyczył swojego głosu na pierwszej płycie zespołu 2Tm2,3) – Przyjdź, w piosence Getsemani. Wystąpił w filmie Programu Poświęconego Frondy Dzyń (1994) wg scenariusza Tomasza Budzyńskiego i Andrzeja Wasilewskiego. Jego rysunki zostały wykorzystane w bookletcie płyty Houk Generation X (1995).

=> Wolni od niemocy – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak – TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!…

=> Umieranie ożywiające… – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Nie ukrywamy, że przeczytanie tej książki wiąże się z pewnym ryzykiem. W jej tekście nie znajdziesz żadnych kompromisów, nie będziesz zastanawiał się nad słabościami innych, ani nikogo oceniał, porównywał ze sobą, ale cały czas słuchał jedynie tego, jaki to Ty jesteś…Czy to wytrzymasz ? Czy jesteś gotowy, aby przez dwieście trzydzieści sześć stron – powoli, z chirurgiczną precyzją – odsłaniać przerażającą panoramę swojego wnętrza? Co więcej, jeżeli podążysz tą drogą, być może zawali się Twój dotychczasowy świat, wywróci się do góry nogami Twoja hierarchia wartości. Trzeba szalonej miłości, mocno zakorzenionej w Bogu, aby dobrowolnie wstąpić na krzyż swojego życia! Decyzja należy do Ciebie…….

=> Oto Ja posyłam anioła przed tobą [audiobook] – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Konferencje i homilie wygłoszone podczas II Paulińskich Dni Młodych w Krakowie w dniach od 11-17 lipca 2011 roku. Oparta na Księdze Tobiasza historia uzdrowienia ludzkiej zdolności kochania, odnalezienia sensu i celu życia, a także uzdrowienia relacji w rodzinie…..

=> Dom w bogu – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Znowu masz ochotę cisnąć wszystko w kąt i wywiesić białą flagę? Załamujesz ręce i masz wrażenie, że im bardziej się starasz, tym gorzej Ci wychodzi? Ileż razy patrzyłeś w lustro mówiąc: “jestem beznadziejny”, “nie potrafię”, “nie chcę”…Ale czy kiedykolwiek wejrzałeś głęboko w swoje serce?Jeśli chcesz naprawdę zajrzeć do swojego serca, poznać, co naprawdę się w nim kryje i uleczyć zranienia, to koniecznie potrzebujesz przewodnika, który zaprowadzi Cię do najlepszego Lekarza – Boga…..

=> Zranione światło – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Jak ożywić swoją wiarę? Jak rozpalić nadzieję? Jak odnaleźć cel i prawdziwy sens życia? O. Augustyn Pelanowski, znany autor książek duchowych, uwolnił dla Ciebie „Zranione światło”. To może być Twój impuls do wielkich zmian. Po lekturze tej książki zobaczysz, jak uporządkować swoje życie i przestać zadręczać się przeszłością. Uświadomisz sobie, że nawet porażki mogą Cię wzmacniać. Nauczysz się, co zrobić, aby dostrzegać wartość w każdej chwili swojego życia. Poczujesz, że istotą Twojego życia jest coś znacznie więcej niż tylko przetrwanie…….

=> Bestie i Prorok – O. Augustyn Pelanowski OSPPE, Magdalena Wielgołaska – Tej książki nie musisz czytać od początku do końca. Możesz ją czytać z każdej strony, w każdym miejscu, od której chcesz kartki. Ważne jest jednak to, abyś zobaczył, że zarówno świadectwo Magdy, Biblia, jak i teksty Augustyna stanowią jedność. O tym samym z innej strony. Jest to myślenie biblijne. Trzeba mieć kilka punktów widzenia, żeby zrozumieć Jednego, Jedynego Boga w naszej historii życia, która jest tak naprawdę historią wyciągania nas z kłopotów. Hiobem, Mojżeszem, Danielem możesz być ty, tylko może o tym nie wiesz. Przeczytaj tę książkę i odkryj w swojej szarej historii kolory istnienia, które udostępnić Ci może jedynie filtr Biblii. Bez Słowa Bożego jesteśmy tylko stworzeniami, ssakami. W świetle Słowa Bożego jesteśmy dziećmi, których jest zakochany Ojciec w niebie!….

obrazek=> 7 tajemnic Eucharystii -Vinny Flynn – Ta wnikliwa i niezwykle wciągająca książka wprowadzi Cię w niektóre „ukryte” prawdy Eucharystii; prawdy, które zawsze przyjmowali teologowie, święci i mistycy, a które rzadko były przekazywane zwyczajnym ludziom w sensowny sposób…
obrazek=> Żyć Mszą Świętą -Ks. bp Javier EchevarriaJak znaleźć w sobie radość płynącą z uczestnictwa we Mszy Świętej? Jak przygotować się do Eucharystii? Jak rozumieć gesty i znaki czynione przez kapłana? Jak działa w nas Duch Święty podczas Eucharystii? – Ta książka, to przystępnie napisany przewodnik odpowiadający na wiele ważnych dla chrześcijanina pytań. Przybliża poszczególne części Mszy Świętej, dzięki czemu można pełniej uczestniczyć w liturgii. Stanowi wartościową pomoc zarówno dla księży, jak i osób świeckich, pragnących owocnie przeżywać Mszę Świętą.…>> zobacz więcej

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Działanie Ducha Świętego, EUCHARYSTIA, Miłosierdzie Boże, MODLITWY RÓŻNE, o. Pelanowski Augustyn, PAN JEZUS, Rekolekcje WIELKOPOSTNE, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „EUCHARYSTIA – o. Augustyn Pelanowski

 1. Jadwiga Gorycka pisze:

  Jezu ! Ufam Tobie ! Jesteś moja miłością !! Całym moim życiem i nadzieją . Ufam Ci bezgranicznie !!!!!!!!!!!!! KOCHAM CIĘ nad życie !!!! Oddaję Ci swoje życie za Nawrócenie moich bliskich!!!!!!!! Ubolewam i cierpię , że Oni Cię nie chcą poznać . Jezu Kocham Cię .

 2. Aldona pisze:

  Wysłuchałam 2 konferencji nt. Eucharystii. Dziękuję za wolę podzielania się głęboką treścią, którą Ojciec poznał. Tak sobie myślę, że wiele osób myli spożywanie Chleba Życia z pobożnym przyjmowaniem opłatka. Dlatego usłyszenie tych słów jest tak ważne dla nas, by wzrosło to, co ważne w oczach Boga.
  Pragnę dać świadectwo w tym miejscu. Otóż po wypadku, podejrzewam, że przez silne leki, nagle przestałam odczuwać emocje. Nie miałam ani radości w sobie, nic mnie nie cieszyło, ale również nie czułam smutku czy żalu z powodu utraty zdrowia, pieniędzy, pozycji społecznej. Wydawało mi się, że jestem widzem jakiegoś szalonego teatru, nic jednak nie powodowało wzruszeń. Perspektywa nagle zmieniała się podczas Mszy Świętej. Ponieważ nic w moim życiu się nie zmieniało na lepsze, zaczęłam ofiarowywać wszelkie łaski, jakie na mnie spływały za innych. Może się myliłam, ale właśnie największy dar jaki otrzymywałam (dar życia wiecznego) pragnęłam oddawać innym. Z biegiem dni, tygodni, miesięcy i lat – nagle moje serce zaczęło bić tylko dla tej ofiary. I choć nie potrafiłam się pięknie modlić, rzeczywiście wiedziałam, że Bóg mnie tym karmi i poi, co jest Nim. Po co? Przecież nic nie mogłam dla Niego zrobić. Wg mnie działo się to wszystko po to, by właśnie mnie ocalić nawet przed samym sobą. Za ten dar Eucharystii – dziękuję. I proszę wszystkich, by jak najczęściej korzystali z łask, które są na wyciągnięcie ręki.

 3. janina szczygielska pisze:

  Dziekuje Bogu za dar mozliwosci słuchania takich tresci.Nareszcie zaczynam rozumieć słowa Pisma Swiętego.Moja częsta Adoracja Najswiętszego Sakramentu staje się coraz głębsza i ogarniajacy mnie często bezsens całej mojej modlitwy właśnie dzięki Adoracji coraz bardziej mnie umacnia w wierze.Niech Ci Ojcze Augystynie Bog w tym dziele błogosławi.Szczęść Boże. Janina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.