Program: Z wiarą – „10 PRZYKAZAŃ” – ks. Przemysław Kawecki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Program: Z wiarą – „10 PRZYKAZAŃ

 

 

10 przykazań Bożych omawia Ksiądz Przemysław Kawecki, tłumacząc telewidzom wszystkie ich zawiłości, gdzie można znaleźć ich pełne brzmienie, jak należy je traktować i dlaczego poza wypełnianiem Słowa Bożego musimy przestrzegać nakazów kościelnych ustanowionych przez ludzi?
 

Inne odcinki programu „Z wiarą” => TUTAJ <= kliknij     Dziesięć przykazań. Życie w Chrystusie – Paolo Curtaz –  Książka zawiera: wybór wypowiedzi Kościoła wprowadzających w tematykę przykazań w ujęciu Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego; wskazówki do lektury, które mogą być pomocne w pracy indywidualnej, w grupach czy na katechezie; odpowiedzi na pytania o chrześcijańską moralność widzianą jako spotkanie z Panem, przemieniającą życie, która nie jest jedynie zbiorem nakazów i zakazów…

Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców – Piotr Krzyżewski – Pozornie dobrze znany tekst Dziesięciu przykazań Bożych wymaga rozmaitych objaśnień. Skąd wziął się Dekalog i dlaczego jest ważny? Jaki jest pierwotny sens przykazań? Jak były one rozumiane w samym Piśmie Świętym?
Jak najlepiej wyjaśnić przykazania współczesnemu człowiekowi i jak zastosować je w życiu? Odpowiedź na te i inne ważne pytania znajdziesz w tej książce. Przykazania nie będą już więcej dla Ciebie tajemnicąPoprzez Dekalog poprowadzi czytelników Benek, pomoże on zrozumieć uczucia dziecka, które nie zna jeszcze pojęcia „cudzołóstwa”, a jednak wyczuwa między rodzicami niepokój i brak miłości… Dzieci są w jakiś sposób mistrzami w drodze do nieba. Dorośli potrafią wymienić dziesięć przykazań, dzieci za to bezbłędnie wyczuwają ich sens (choć jeszcze nie potrafią tego nazwać) i równocześnie boleśnie doznają konsekwencji ich łamania. To książka dla Rodziców i ich dzieci. Jest syntezą dwóch światów: „dorosłej” wiary i wiedzy oraz dziecięcej ufności i wrażliwości…

Dziesięć przykazań dawniej i dziś – Michał Wojciechowski – Pozornie dobrze znany tekst Dziesięciu przykazań Bożych wymaga rozmaitych objaśnień. Skąd wziął się Dekalog i dlaczego jest ważny? Jaki jest pierwotny sens przykazań? Jak były one rozumiane w samym Piśmie Świętym?
Jak najlepiej wyjaśnić przykazania współczesnemu człowiekowi i jak zastosować je w życiu? Odpowiedź na te i inne ważne pytania znajdziesz w tej książce. Przykazania nie będą już więcej dla Ciebie tajemnicą…..

→  Powrót do Dekalogu -Alessandro Pronzato – Alessandro Pronzato podkreśla pierwotne znaczenie każdego przykazania, jak również podkreśla relację ze współczesnym światem i obecnymi problemami – dlatego niektóre strony wydają się wręcz raniące….

Dekalog – o. Leon Knabit OSB – Przykazania są drogowskazem dla milionów ludzi na całym świecie, a ich uniwersalna formuła może dać każdemu człowiekowi podstawy do spełnionego życia wśród bliźnich tu i teraz, jeśli tylko będzie je zachowywał i według nich żył. Opowieść o dekalogu zawiera wiele przykładów z codzienności i może stać się cennym przewodnikiem po życiu….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Katechezy, Katechezy dla dorosłych, ks. Kawecki Przemysław, Programy telewizyjne, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.